Valio! Jūs užsisakėte AirGuru karščiausius kelionių pasiūlymus.

Patarimai keliaujantiems

Balis

Balis - koralinių rifų, paplūdimių ir šventyklų trejybė

Tikriausiai ne vienam egzotiškoji Balio sala asocijuojasi su knyga arba filmu „Valgyk. Melskis. Mylėk“. Į Balį traukia ir savęs ieškantys kuprinėtojai, ir išskirtinės gamtos mylėtojai, ir vandens pramogų bei poilsio išalkę keliautojai. Balis – Indonezijai priklausanti sala, kurios nepakartojami peizažai pelnytai jai klijuoja rojaus etiketę. Įvairiausiomis spalvomis mirguliuojantys koraliniai rifai ir skaidrus turkio spalvos vanduo akivaizdžiai meta iššūkį bet kuriam nardytojui. Jei niekada nebandėte – ne bėda. Nardymo mokyklos čia stovi ant kiekvieno kampo.

Balio pasididžiavimas Gunung Agung ugnikalnis yra aukščiausias kalnas Balio saloje ir penktas pagal dydį ugnikalnis visoje Indonezijoje. Kopimas į jį nėra lengva užduotis, tačiau įkopę galėsite mėgautis pasakiškais, kino filmus primenančiais vaizdais. Kalnų ir kalnelių čia gausybė: vieni uolėti, karpytomis viršūnėmis žvelgiantys į šalia esančius slėnius ir vandenyną, kiti – žaliuojantys ir pilni gyvybės. Balis tikra gyvūnų karalystė, siūlanti apsilankyti viename iš gausybės gamtos rezervatų, išsimaudyti su drambliais ar pamojuoti tigrui. Tačiau Balis ne tik atviruko verta gamta, bet ir įdomi tūkstantmečius siekianti kultūra. Jei mėgstate įvairiausias šventyklas ir norite daugiau sužinoti apie induizmo istoriją – Balis puikia vieta tai padaryti. Kultūrinės tradicijos čia vis dar gyvuoja ir traukia atvykėlių akis bei širdis savo autentika.

Nors pastaraisiais metais Balio sala sulaukia neįmanomai didelio turistų antplūdžio, Jums visai nebūtina sekti jų pramintais takais. Balio sala yra išsaugojusi savo specifinę autentiką, kurią Jums mielu noru parodys draugiški vietiniai gyventojai. Pati kelionė į Balį yra vienas didelis nuotykis, kurio metu Jūs aikčiosite iš susižavėjimo, šluostysitės džiaugsmo ašaras ir šypsositės, atsakydami vietinių šypsenoms.

KURORTAI

Ubud
Ubud yra tikras Balio kultūrinis centras. Mieste gausybė įspūdingų šventyklų, muziejų ir meno galerijų, kurios supažindina su Indonezijos religija, papročiais ir tradicijomis. Margaspalviais sariais apsitaisiusios moterys, ore tvyrantys smilkalų kvapas ir autentiška krašto dvasia paperka net ir didžiausius cinikus. Ubud turistus vilioja šventuoju beždžionių mišku, kuriame senovinės šventyklos stūkso supamos įspūdingos gamtos. Toli nusidriekę ryžių laukai, iš visų pusių užgulę šį miestą, sukuria tikros idilės įspūdį. Ubud siūlo pasigėrėti įvairiausiais kultūriniais pasirodymais, kurie stebina savo grandioziniais šou ir puikiai įveda į pažintį su Indonezijos kultūra.

Nusa Dua
Nusa Dua pusiasalis yra tikras rojus pelnyto ir verto laiko poilsio ištroškusioms sieloms. Ilgus kilometrus nusidriekę paplūdimiai vilioja skaidriu vandeniu ir puikiu smėliu, o Balio gamtos nutapyti peizažai verčia aiktelėti. Nusa Dua garsėja didžiule viešbučių įvairove, kurie žvelgia tiesiai į Indijos vandenyną ir siūlo nepamirštamą viešnagę. SPA procedūros ir masažai yra Balio vizitinė kortelė, o tinkamiausia vieta juos išbandyti yra Nusa Dua. Čia taip pat gausus įvairių vandens pramogų pasirinkimas: nuo plaukimo plaustais iki nardymo.

Pagrindinė informacija

Valstybė Indonezija
Gyventojų skaičius saloje 4 225 384
Kalbos Indoneziečių
Religija Induizmas
Valiuta Indonezijos rupija (IDR)
Šalies kodas ID

Kainos

 • Restorane

  • Pietūs nebrangiame restorane 1,57 €
  • Pietūs dviems asmenims vidutinės klasės restorane 20,28 €
  • McDonalds pietų kompleksas 4,20 €
  • Cappuccino 1,84 €
 • Parduotuvėje

  • Pienas (1 l) 1,32 €
  • Duona (0,5 kg) 1,15 €
  • Vietinis sūris (1 kg) 5,95 €
  • Apelsinai (1 kg) 2,61 €
 • Transportas

  • Viešojo tranporto bilietas (1 kelionė) 0,34 €
  • Įlipimas į taksi 0,49 €
  • Taksi kaina (1 km) 0,48 €
  • Benzinas (1 l) 0,57 €
 • Lankytinos vietos

  • Puri Lukisan meno muziejus 5,95 €
  • Šventojo beždžionių miško draustinis 2,10 €
  • Ubud rūmai ir šventykla Nemokamai
  • Ubud botanikos sodai 3,50 €
 • Apsipirkimas

  • Džinsai 34,10 €
  • Suknelė (Zara, H&M ir pan.) 46,53 €
  • Nike bėgimo bateliai 69,94 €
  • Vyriški odiniai batai 61,20 €

Apgyvendinimas

Nakvynės pasirinkimas Balyje yra pats plačiausias visoje Indonezioje. Biudžetinės nakvynės kainos šioje saloje prasideda vos nuo kelių eurų. Prabangūs viešbučiai susitelkę Ubud ir Seminyak miestuose bei Nusa Dua pusiasalyje. Čia rasite viską, ko širdis geidžia: puikius paplūdimius, kokybišką turizmo infrastruktūrą, idiliškus vakarus leidžiantis saulei ir egzotiškus viešbučius. Sanur ir Jumbaran – puikios kryptys, svajojantiems apie ramų poilsį paplūdimyje toliau nuo miesto šurmulio. Viešbučiai Balyje neretai priima eurus ir dolerius, ypač, jei juos valdo užsieniečiai.

Balyje nuomojamos ir įvairios vilos, kurioms priskirtas gausus aptarnaujantis personas bei platus kainų diapazonas. Galima rasti ir ganėtinai ekonominių vilų, ir itin prabangių, tad galite nedvejodami rinktis pagal savo poreikius ir galimybes.

Transportas

Atvykimas
Vienas iš būdų susipažinti su unikalia Balio sala, jos gamta, kultūra ir vietiniu gyvenimu yra vardinis kelionių organizatoriaus „AirGuru“ turas. Į jį išsiruošę mūsų keliautojai parsiveža tik geriausias emocijas ir karščiausius įspūdžius. Jeigu norite sužinoti daugiau apie kelionę į Balio salą, susisiekite su mūsų komanda.

Transportas saloje
Tarp pagrindinių turistų lankomų vietų kursuoja patogūs ir ganėtinai pigūs autobusai. Kadangi Balis populiari atostogų kryptis, vietą autobuse dėrėtų rezervuoti iš anksto. Priklausomai nuo vežėjo, kurį pasirinksite, autobusų būklė gali labai varijuoti. Denpasare ir Balio pietuose galima keliauti taksi, tačiau kitose salos vietose jie nėra labai paplitę. Jei planuojate visos dienos kelionę, kartais yra pigiau nuvykti taksi ir paprašyti jo palaukti, negu atgal vykti kitu taksi. Indonezijoje taip pat prigijo ivairiausi nedideli minivenai, jau paplitę daugumoje Azijos šalių. Nors tai ganėtinai pigi transporto priemonė, tačiau turistai neretai yra apmokestinami papildomai. Tad galiausiai miniveno ir taksi kaina nelabai skiriasi. Vairavimas Balyje yra chaotiškas, tad paprastai vakariečiai išsinuomoja automobilį jau su vairuotoju. Jei važiavimas su vairuotoju skamba kaip prabanga Europoje, Balyje tai yra normali praktika.

Maistas

Pats laikas pasinerti į egzotiškų skonių jūrą! Balyje rasite tiek indonezietiško, tiek vakarietiško greito maisto. Tiesa, pastarasis buvo adaptuotas vietiniams skoniams ir gerokai skiriasi nuo mums įprasto. Balis yra tikras gurmanų rojus. Krevetės, midijos, vėžiagyviai, moliuskai – visko išragauti nė nespėsite. Įprasta jūros gėrybes kepti ant žarijų. Viskas, ką matysite ant savo stalo, bus šviežia ir ką tik pagauta Indijos vandenyne. Balio virtuvėje naudojama nemažai įvairiausių prieskonių, tačiau skoniai nėra aštrūs. Kokosų piene dažnai troškinamos jūros gėrybės ir įvairios daržovės, išsyk atvers nepakartojamas Indonezijos virtuvės paslaptis. Be ryžių sunkiai įsivaizduojama vietinių gyventojų kasdienybė. Balyje egzistuoja tūkstantis ir vienas būdas paruošti ryžius, tad nenusivils net didžiausi gastromanai. Kitaip nei Indijos induistai, baliečiai neatsisako kiaulienos ar jautienos. Tad maisto pasirinkimas čia itin platus: nuo daržovių troškinių iki ant grotelių keptos mėsos.

Pagrindinės frazės

 • Labas!

  Halo

  [HAH-lo]

 • Kaip Jums sekasi?

  Apa kabar?

  [AH-pah KAH-bar?]

 • Ar Jūs kalbate angliškai?

  Bisa bicara bahasa Inggris?

  [Bee-sah bee-chah-rah bah-hah-sah Ing-griss]

 • Aš nesuprantu

  Saya tidak mengerti

  [SAHY-yah TEE-dah mng-GEHR-tee]

 • Kiek tai kainuoja?

  Harga ini berapa?

  [HARR-guh EE-nee buh-ROPP-uh]

 • Kiek dabar valandų?

  Jam berapa sekarang ?

  [jom buh-ROPP-uh s'KAR-ong]

Mokėjimo būdai:

Ieškai kelionės?  Spausk čia!