Valio! Jūs užsisakėte AirGuru karščiausius kelionių pasiūlymus.

Patarimai keliaujantiems

Gruzija

Kaukazo kalnai, senoviniai vienuolynai ir Juodosios jūros kurortai - nepamirštama Gruzija

Mitais apipinta Gruzija kviečia į nepamirštamą nuotykį, kuriame įspūdingi Kaukazo kalnai sutinka vienišus viduramžių vienuolynus, o autentiški maži kaimeliai įtraukia į kelionę laiku. Gruzija užliūliuoja moderniais miestais, Juodosios jūros kurortais, nepartojama gamta ir vietinių draugiškumu. Tikriausiai ne vienas girdėjote apie Svanetijos regioną. Jo gūdumoje stūkso aukščiausia apgyvendinta Europos vietovė, įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą - Ušguli. Tolumoje mojantis Elbrusas, šimtametes tradicijas puoselėjantys Ušguli ir Mazeri kaimeliai, apsupti nepakartojamos gamtos, abejingų čia nepalieka.

Gruzija lyg romantiškas pirmasis pasimatymas, kurį prisimenate visą gyvenimą. Dar Bronzos amžiuje olose įkurta Uplisckichė nustebins savo statybiniu užmoju. O kitas senovinis miestas iškaltas olose Vardzioje pritrenkia tūkstančiais labirintų, kurių ištyrinėti neužtektų ir šimtmečio. Tikras Gruzijos pasididžiavimas yra Boržomi nacionalinis parkas. Jis skirtas ne tik poilsiui, bet ir gydymui. Tik čia nusimesite visus sunkumus, pasigardžiuosite vulkaninės kilmės mineraliniu vandeniu ir galėsite išsimaudyti karštose versmėse. Didieji miestai Tbilisis, Kutaisis, Mestia ir Sighnagis žavi savo įspūdinga istorija bei gausiu paveldu, kuris mena senovės laikus. Kiekvienas kampelis Gruzijoje yra vis kitoks. Fortai, vienuolynai, cerkvės, uolos, urvai, ežerai, išskirtiniai senamiesčiai, viliojanti vietinė virtuvė susijungia į vieną kerinčią simfoniją, kurios paskui taip stipriai ilgėsis jūsų siela.

KURORTAI

Batumis
Jei dievinate poilsį prie jūros – turėtumėte nepraleisti Batumio. Laukiniai ir prijaukinti paplūdimiai, skalaujami mėlynos jūros žada kokybišką poilsį, o vaizdinga gamta ir kalnai – smagius pasivaikščiojimus toliau nuo civilizacijos. Netoli nuo Batumio esama mažų autentiškų kaimelių, tad lengvai patenkinsite pažinimo troškimą. Batumis vienas sparčiausiai augančių miestų šalyje, siūlantis gausybę laisvalaikio galimybių. Vasaros sezonas Batumyje prasideda nuo gegužės ir tęsiasi iki spalio mėnesio, tad lengvai išsirinksite tinkamiausią kelionės laiką.

Gudauri
Gudauri yra sniego pramogų mėgėjų meka. Tai aukščiausiai virš jūros lygio pakilęs Gruzijos kurortas, įsikūręs 2200 m. aukštyje. Nesvarbu, ar jūs jau gimėte su slidėmis ant kojų, ar dar tik žengiate pirmuosius žingsnius šioje sporto šakoje – Gudauri siūlo įvairaus sudėtingumo trasas tiek pažengusiems, tiek mėgėjams. Keltuvai čia kyla net į 3285 m. aukštį, tad įspūdingi kalnų peizažai garantuoti. Nepamirškime ir kaukazietiškos egzotikos, gruziniško svetingumo bei ganėtinai įkandamų kainų. Pozityvūs įspūdžiai garantuoti!

Bakuriani
Bakuriani įsikūręs vos keliasdešimt kilometrų nuo žymiojo Boržomi nacionalinio parko. Tad pavargę nuo žiemos pramogų, galėsite aplankyti šį autentišką gamtos ir sveikatos kampelį. Bakuriani orientuotas į jau įgudusius slidinėjimo mėgėjus, tad tai puki vieta patobulinti savo įgūdžius. Ši vieta puikiai tinka šeimoms su vaikais, tad nesnauskite – griebkite savo atžalas ir pirmyn į kalnus!

Pagrindinė informacija

Valstybė Gruzija
Gyventojų skaičius 3 729 500
Sostinė Tbilisis
Religija Krikščionybė
Valiuta Gruzijos laris (GEL)
Šalies kodas GE
Kalba Gruzinų

Kainos

 • Restorane

  • Pietūs nebrangiame restorane 5,72 €
  • Pietūs dviems asmenims vidutinės klasės restorane 17,17 €
  • McDonalds pietų kompleksas 4,58 €
  • Cappuccino 1,48 €
 • Parduotuvėje

  • Pienas (1 l) 1,08 €
  • Duona (0,5 kg) 0,33 €
  • Vietinis sūris (1 kg) 3,15 €
  • Apelsinai (1 kg) 1,22 €
 • Transportas

  • Viešojo tranporto bilietas (1 kelionė) 0,19 €
  • Įlipimas į taksi 1,14 €
  • Taksi kaina (1 km) 0,19 €
  • Benzinas (1 l) 0,65 €
 • Lankytinos vietos

  • Gruzijos muziejus 1,97 €
  • Narikala fortas Nemokamai
  • Svanetijos istorijos ir etnografijos muziejus 1,97 €
  • Stalino muziejus 5,91 €
 • Apsipirkimas

  • Džinsai 42,99 €
  • Suknelė (Zara, H&M ir pan.) 28,72 €
  • Nike bėgimo bateliai 61,81 €
  • Vyriški odiniai batai 77,50 €

Apgyvendinimas

Augantis Gruzijos turizmas augina ir viešbučių skaičių šalyje. Didžioji dalis vakarietiškus standartus atitinkančių viešbučių įsikūrę sostinėje Tbilisyje, Batumio kurorte prie Juodosios jūros ir kituose didžiuosiuose miestuose. Gruzijoje esama ir jaunimo nakvynės namų (hostelių), tad daug išleisti nenorintiems keliautojams, tikrai pavyks sutaupyti. Kaimo vietovėse ir nuo turistinių centrų nutolusiose gyvenvietėse nakvynės pasirinkimų mažiau. Tačiau čia pagalbą skuba vietiniai, siūlantys nakvynę savo namuose. Tai ne tik puiki proga šiek tiek sutaupyt, bet ir susipažinti su vietiniais, išgirsti jų istorijas prie puodelio arbatos bei paragauti namuose gamintų išskirtinių gruzinų patiekalų.

Transportas

Atvykimas
Pigių skrydžių bendrovė „WizAir“ visus metus vykdo tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į antrąjį pagal dydį šalies miestą - Kutaisi. Sezono pradžioje arba pabaigoje skrydžių kainos yra tiesiog juokingai mažos. Nors galbūt Kutaisio ir neįtraukėte į savo kelionės planą, galite jame net ir nelikti. Ypač patogi miesto lokacija leidžia jums rinktis kelionę prie Juodosios jūros arba tiesiai į pačią Gruzijos širdį - sostinę Tbilisį. Jeigu keliaujate verslo reikalais ir jums labai svarbu nusileisti būtent Tbilisyje, galite rinktis skrydžius su „AirBaltic“ avialinijomis. Pakilę Vilniuje, turėsite trumpą sustojimą Rygoje, o paskui vėl tęsite savo kelionę. Būkite nusiteikę už tokį skrydį sumokėti daug brangiau.

Transportas šalyje
Ko gero pats patogiausias būdas keliauti Gruzijoje yra taksi. Kainos čia nedidelės, kelionė Tbilisio ribose gali kainuoti 5-15 larių. Tiesa, vairuotojai neretai iš užsieniečių užsiprašo didesnės kainos, todėl suderėkite ją iš anksto, prieš įsėsdami į taksi. Šalyje kursuoja ir nedideli autobusiukai, vietinių vadinami maršrutkomis, kuriuos galima susistabdyti bet kur. Didžiuosiuose miestuose jie būriuojasi autobusų stotyse. Traukinių tinklas Gruzijoje išvystytas ganėtinai neblogai. Kelionė jais bus lėta, bet pigi. Jei planuojate ilgesnę kelionę, vertėtų pasvarstyti apie naktinio traukinio galimybę. Pats maloniausias būdas keliauti po Gruziją - nuomotu automobiliu. Tačiau, deja, šalyje vyraujančios kainos nėra visiems įkandamos.

Pačiame Tbilisyje kursuoja ir miesto autobusai, siūlantys ganėtinai patogų pasivažinėjimą. Užmiestyje kursuojantys autobusai šiek tiek prastesnės būklės, tad komforto nesitikėkite.

Maistas

Gruzijos virtuvė yra nepamirštamas gastronominis nuotykis, dėl kurio čia visuomet verta sugrįžti. Nors Gruzija ir nedidelė šalis, tačiau kulinariniai regionų skirtumai yra ganėtinai ryškūs. Keliaudami po Gruziją, galėsite išragauti skirtingas to paties patiekalo versijas. Lietuviams puikiai pažįstami gruziniški šašlykai, gaminami iš kiaulienos, jautienos, veršienos ar avienos. Paprastai jie patiekiami su šviežiai kepta duona ir daržovėmis. Gruzija garsėja savo ekologiška mėsa, tad nereikia baimintis įvairių vakaruose paplitusių maisto priedų. Didžiulius koldūnus primenantys chinkaliai skaniausi Pasanauri regione. Gruzinai turi ir savo picą. Vadinama ji chačiapuri - paplotis su viduje įdarytu sūriu. Tačiau judant iš vieno regiono į kitą, susipažinsite su skirtingais jo variantais. Adžiaroje jums pasiūlys adjaruli - atvirą paplotį su vietiniu sūriu, sviestu ir šviežiai įmuštu kiaušinių. Tuo tarpu kalnuose gyvenantys svanai chačiapurį ruošia su mėsa. Čihirtma ir charčio karaliauja sriubų viršūnėje bei nepalieka abejingo nė vieno. Gruzijos virtuvė – išskirtinė įvairių skonių ir kvapų vilionė, kurios jūsų skrandis ilgai nepamirš. Tačiau, deja, ji visiškai nesubalansuota vegetarams.

Pagrindinės frazės

 • Labas!

  გამარჯობა

  [gah-mahr-joh-bah])

 • Prašau

  თუ შეიძლება

  [oo sheh-eedz-leh-bah]

 • Ačiū

  გმადლობთ

  [gmahd-lohbt]

 • Taip

  კი

  [k'ee]

 • Ne

  არა

  [ah-rah]

 • Kaip sekasi?

  როგორა ხართ?

  [roh-goh-rah khahrt?]

Mokėjimo būdai:

Ieškai kelionės?  Spausk čia!