Valio! Jūs užsisakėte AirGuru karščiausius kelionių pasiūlymus.

Patarimai keliaujantiems

Indija

Indija - atskira visata, kurios neįmanoma perprasti iš pirmo, antro ar net trečio karto.

Koks vaizdas šauna Jums į galvą, kai pabandote įsivaizduoti Indiją? Spalvos? Betvarkė? Kontrastai? Minia žmonių? Tadž Mahalas? Kalnai? Vienuoliai? Gangas? Taip! Ir tuo pačiu ji visokia, kokios jos net negalite sufantazuoti. Šios šalies šūkis „vienybė įvairovėje“ pats kalba už save. Niekur kitur nerasite tiek skirtingų rasių, kalbų, virtuvių, religijų ar tradicijų žmonių, kraštovaizdis čia kinta kas keliolika kilometrų, gamta stulbina stebuklais - miestai išsilieja į dykumas, jas keičia džiunglės, kylančios į kalnus ir užsibaigiančios snieguotomis bei atšiauriomis viršukalnėmis, o vietos architektūra iškart išpasakoja painią ir sudėtingą šalies istorijos kelią.

Iki dabartinės nepriklausomybės ir didžiausios pasaulyje demokratijos titulo Indija keliavo labai ilgai. Iš pradžių ją sudarė atskiros karalystės, valdomos skirtingų valdovų, maharadžų, kurie savo žemėse tvarkėsi taip, kaip išmanė. Vėliau jas visas apvienijo Indiją užkariavusi Mughalų imperija ir taip į Indiją atnešė Islamą. Šios ypatingos kultūros pėdsakus galima įžvelgti beveik kiekviename žingsnyje: subtiliomis arkomis ir formomis pulsuoja indiška architektūra, šalyje gausu mečečių ir ilgo Mughalų valdymo laikotarpio relikvijų.

Vieni į šią šalį važiuoja ieškoti ramybės, suprasti save, gauti naudingus mokymus iš tūkstantmečių tradiciją turinčios kultūros. Kiti trokšta šoko terapijos ir.. ją gauna. Sterilų vakarietišką pasaulį iškeitus į Azijos chaosą - negalima nieko kito ir tikėtis. Ant stiprių induizmo religijos pamatų stovintys istoriniai miestai stebina savo tradicijomis ir gyvenimo būdu. Viename seniausiųjų pastoviai apgyvendintų planetos miestų Varanasyje tokie žmonės susiduria su gryniausia šoko doze: čia visą parą veikia vienas iš dviejų Indijoje tokių krematoriumų, tad Gango pakrantėje 24 valandas kūrenasi laidotuvių laužai, žmonės gyvena gatvėse, siauromis senojo miesto gatvėmis bando prasibrauti karvės, kiekvienas rytas pasitinkamas įsibridus į Gangą ir kylančios saulės šviesoje prausiant savo kūną ir sveikinant naują dieną. Ir tai tik - maža kruopelė iš šios sudėtingos dėlionės, kuri turi unikalią savybę - visuomet mainytis ir niekuomet neatkartoti savęs.

KURORTAI

Goa
Jau nuo hipių laikų poilsio ištroškusiems Indijoje taisykles diktuoja Goa. Iš pradžių buvęs pasaulio gėlių vaikų sostine, kur jie susirinkdavo pasiklausyti psichodelinės muzikos ir nieko netrukdomi gyventi saulės prieglobstyje, iškilo daugybė modernių ir prestižinių bei paprastesnių viešbučių, siūlančių nepretenzingą poilsį visiems, kuriems žiemą norėsis ištrūkti ten, kur šilta. Visa Goa valstijos pakrantė nusėta viešbučiais, restoranais, kavinėmis bei pasilinksminimo vietomis. Tačiau juk tokios ir turi būti atostogos!

Andamanų salos
Išrankesni paplūdimių gerbėjai renkasi nuo žemyninės Indijos dalies nutolusias Andamanų salas. Ir jos jau labiau primena Pietryčių Aziją, o ne Indiją. Tačiau patys indai pripažįsta, kad tai - rojus žemėje. Kelionių organizatoriai pritaria, kad tai tikrų tikriausia Maldyvų kopija iki tol, kol ją užplūdo minios keliautojų ir egzotikos gerbėjų iš viso pasaulio. Šios salos lyg perlai, paberti Indijos vandenyno žydrymėje. Tarp keliautojų jos išgarsėjo savo ilgais baltutėlio smėlio paplūdimiais, pasaulinio standarto nardymo galimybėmis ir ekskursijomis po neįžengiamas džiungles.

Pagrindinė informacija

Valstybė Indija
Sostinė Naujasis Delis
Gyventojų skaičius 1 252 000 000
Kalbos Hindi, anglų
Religija Induizmas, Islamas
Valiuta Indijos rupija (INR)
Šalies kodas IN

Kainos

 • Restorane

  • Pietūs nebrangiame restorane 2,76 €
  • Pietūs dviems asmenims vidutinės klasės restorane 13,80 €
  • McDonalds pietų kompleksas 3,45 €
  • Cappuccino 1,46 €
 • Parduotuvėje

  • Pienas (1 l) 0,64 €
  • Duona (0,5 kg) 0,34 €
  • Vietinis sūris (1 kg) 3,76 €
  • Apelsinai (1 kg) 0,84 €
 • Transportas

  • Viešojo tranporto bilietas (1 kelionė) 0,32 €
  • Įlipimas į taksi 0,69 €
  • Taksi kaina (1 km) 0,17 €
  • Benzinas (1 l) 0,90 €
 • Lankytinos vietos

  • Tadž Mahalo mauzoliejus 10,50 €
  • Humanyumo kapas 5,50 €
  • Amber fortas Džaipūre 2,80 €
  • Delio modernaus meno muziejus 7,00 €
 • Apsipirkimas

  • Džinsai 34,43 €
  • Suknelė 37,09 €
  • Nike sportiniai bateliai 49,87 €
  • Pora vyriškų odinių batų 39,02 €

Apgyvendinimas

Keliavimas Indijoje - dovana bet kuriam turistui. Tiek tam, kuris savo kelionės biudžeto neplanuoja, tiek tam, kuris nakvynei nori išleisti kuo mažiau. Didieji šalies miestai Jums pateiks tiek skirtingų apgyvendinimo galimybių, kad kažką sau ras net ir patys išrankiausi. Nuo paprasčiausių viešbutėlių netvarkingose Delio turgaus gatvėse iki prabangių auksiniais šviestuvais papuoštų viešbučių apartamentų sostinės pakraščiuose. Turėkite omenyje, kad, keliaudami į mažiau turizmo paliestas vietoves, turėsite kur kas labiau ribotą nakvynės vietų pasirinkimą. Pavyzdžiui, kai kuriuose miesteliuose Himalajų papėdėse glaudžiasi vos 2-3 viešbučiai, tad trokštantiems komforto kartais gali tekti nusivilti. Nakvynės namai ir „Airbnb“ paslaugos Indijoje nėra tokios populiarios, nes apgyvendinimo rinka yra pilnai užpildyta, juoba, norintys už paslaugas mokėti mažiau - visuomet turi galimybę derėtis.

Transportas

Geriausias Jungtinės Karalystės palikimas Indijoje - didžiausia pasaulyje geležinkelių infrastruktūra. Tad taip! Indijoje reikia keliauti traukiniais. Tarp didžiųjų miestų yra nemaži atstumai, todėl dauguma traukinių kursuoja ir naktimis. Išsirinkę vietas miegamuosiuose vagonuose, ne tik pasieksite trokštamą tašką, bet ir sutaupysite pinigų už nakvynę. Labai populiarus ir gerai išvystytas susisiekimas tarp miestų autobusais. Dauguma naktinių autobusų taip pat turi miegamąsias vietas. Rekomenduotina nesirinkti pigiausių autobuso bilietų, nes užsieniečiams siūloma privengti visiškai vietinio transporto. Neturintys daug laiko keliautojai iš vienų miestų į kitus migruoja ir lėktuvais, kurių kainos, naudojantis pigiomis avialinijomis, yra tikrai įkandamos.

Norintys iš vieno taško mieste nusigauti į kitą dažniausiai keliauja auto rikšomis, su kurių vairuotojais kainą tiesiog būtina sutarti dar prieš prasidedant kelionei ir tikrai nereikėtų vengti derėtis. Miestuose taip pat kursuoja taksi bei autobusai. Tačiau norėdami išvengti transporto spūsčių, kartais įkalinančių net ir 3 valandoms, turėtumėte rinktis patogų ir greitą susisiekimą metro traukiniais.

Maistas

Apie Indijos virtuvę būtų galima parašyti atskirą knygą. Atskiri Indijos regionai turi skirtingą virtuvę. Šiaurėje maistas yra riebesnis ir sotesnis: jo pagrindą sudaro ryžiai, duona bei įvairūs troškiniai iš daržovių, panyro sūrio, avienos ar vištienos. Žinoma, nepamirškite kelių saujų aštrių prieskonių. Dauguma restoranų, orientuotų į užsienio svečius, elgiasi protingai ir patiekia mažiau aštrų maistą. Tačiau nusprendus paskanauti gatvės maisto ar įlysti į kokią nors vietinę kavinukę gali tekti pasikankinti tiems, kurie nepratę prie tokių skonių. Pagrindinis Šiaurės Indijos dienos racionas - dalas (geltonieji lęšiai) su ryžiais. Tokį maistą valgo tiek neturtingieji, tiek labiau pasiturinčios šeimos. Keliaujant į pietinę šalies dalį Indijos virtuvėje atsiranda švelnesnių skonių - kokosų, kokosų pieno bei žuvies. Maistas čia taip pat turi mažiau riebalų, dažnai yra patiekiamas ant bananų lapų.

Pagrindinis patarimas tiems, kurie susiruošė keliauti į Indiją - venkite vandens iš čiaupo. Pasistenkite visuomet turėti parduotuvės vandens, net gi valdydamiesi dantis.

Pagrindinės frazės

 • Sveiki

  नमस्ते

  [namastē]

 • Iki pasimatymo

  फिर मिलेंगे

  [phir milēṅgē]

 • Ar Jūs kalbate angliškai?

  आपको अंग्रेज़ी आती है?

  [āpko aṅgrēzī ātī hai?]

 • Koks Jūsų vardas?

  आपका नाम क्या है?

  [āpkā nām kyā hai?]

 • Ačiū

  धन्यवाद

  [dhanyavād]

Mokėjimo būdai:

Ieškai kelionės?  Spausk čia!