Valio! Jūs užsisakėte AirGuru karščiausius kelionių pasiūlymus.

Patarimai keliaujantiems

Kuba

Kuba - paslaptingas ir viliojantis Karibų jūros piratas

Kas pirmiausia šauna į galvą išgirdus Kubos pavadinimą? Moterys, sukančios cigarus ant savo šlaunų? Skrybėlėti senukai, žaidžiantys kauliukais gatvėje? Atviruko verti paplūdimiai? Ispaniška dvasia alsuojantys miestai? O gal rašytojas Ernestas Hemingvėjus, čia praleidęs nemažą gyvenimo dalį? Visa tai ir dar daugiau telpa po Kubos vėliava.

Šiai šaliai priklauso daugiau nei 4 tūkst. salų, o saulė čia plieskia sunkiai suvokiamas 330 dienų per metus. Dauguma kubiečių prieš išmokdami vaikščioti jau moka keletą salsos judesių. Tai šalis, įtraukianti į šokio ir muzikos sūkurį bei nepaleidžianti iki paskutinio akordo. Tik Kuboje galima pamatyti aukščiausią pasaulyje stalagmitą, paplaukioti kvapą gniaužiančiuose požeminiuose urvuose, panardyti po Karibų jūroje sudužusius laivus ir koralų rifus, atrasti žmogaus nepaliestus paplūdimius, kopti į kalnus ar pasigrožėti galybe augalų ir gyvūnų rūšių, gyvenančių tropiniuose miškuose. Kuba – tai neįtikėtinos gamtos kampelis, kuriuo mėgautis galima be jokių ribų.

Tačiau Kuba – ne vien tik gamta. Į UNESCO pasaulio pavedo sąrašą įtrauktas Havanos senamiestis, didingi fortai ir labirintus primenantys autentiški kaimeliai sudeda visus taškus ant „i“. Dauguma pasaulį išmaišiusių keliautojų pripažįsta, kad Havana yra vienas gražiausių aplankytų pasaulio miestų. Jokiam pasaulio architektui sąmoningai nebūtų pavykę iš brėžinių sukurti šį miestą. Čia gatve lengvai slysta kadilakai, akį džiugina įvairiausiomis spalvomis nudažyti namų fasadai, ore tvyro nenugalima revoliucijos dvasia, o pati Havana virsta patirčių ir įspūdžių labirintu.

KURORTAI

Varaderas
Siauroje sausumos teritorijoje, Hikakoso pusiasalyje, už 145 km. nuo Havanos driekiasi Varadero kurortas, iš visų pusių apsuptas žydro vandens ir viliojantis baltutėlio smėlio paplūdimiais. Tai - kone didžiausia kurortinė teritorija visuose Karibuose, galinti pasigirti idealiai išplėtota turistų infrastruktūra. Varaderas visuomet buvo labai turtingas Kubos miestas, tačiau po Kubos revoliucijos visos turtingųjų vilos buvo privatizuotos ir paverstos muziejais. Varaderą per metus aplanko daugiau nei 1 mln. turistų iš JAV, Kanados ir Europos. Jis ypač vilioja salų gerbėjus, nes iš čia nesunkiai galima pasiekti iš 2517 salų sudarytą Sabanos-Kamagvėjaus salyną. Jį pasiekę turistai atsiduoda koralinių rifų ir nardymo vilionėms.

Holguinas
Šiaurinėje Kubos pakrantėje esantis ketvirtas pagal dydį šalies miestas. Jis nustebins žaliuojančiomis kalvomis, turtingomis bananų ir cukranendrių plantacijomis bei neprilygstamais paplūdimiais. Šį kurortą pasirinkę keliautojai turi progą nuklysti nuo tobulo turistams pateikiamo Kubos vaizdo ir šiek tiek įsilieti į vietinių gyvenimą. Viešbučiai yra įkurti už Holguino ribų, todėl tikrai garantuos rojaus vardo vertą poilsį, jiems priklauso milžiniškos teritorijos su aibe pramogų. Tačiau, norėdami pažvelgti į kubietišką kasdienybę, visuomet galėsite atvykti į Holguiną ir pasiduoti akimirkos grožiui.

Salos
Turėdama daugiau nei 4 tūkst. salų Kuba gali pasiūlyti viską nuo atsiskyrėliško poilsio beveik negyvenamoje saloje iki ūžiančių, turistų perpildytų salos miestų, kur galėsite įsilieti į tikrą kubietišką šurmulį. Jas puošia prabangūs viešbučiai, ilgi kilometrai balto smėlio paplūdimių, palmės ir skaidrus vandens mėlynumas. Didesnėse į turizmą orientuotose salose galėsite mėgautis vandens ir vėjo sportu, nardymu, plaukiojimu jachtomis, gausiomis kubietiškomis vaišėmis ir šlakeliu gero romo. Viena iš geriausiai žinomų Lietuvos keliautojams: Cayo Santa Maria.

Pagrindinė informacija

Valstybė Kuba
Sostinė Havana
Gyventojų skaičius 11 238 317
Kalbos Ispanų
Religija Krikščionybė
Valiuta Kubos pesas (CUP), Konvertuojamasis pesas (CUC)
Šalies kodas CU

Kainos

 • Restorane

  • Pietūs nebrangiame restorane 5,64 €
  • Pietūs dviems asmenims vidutinės klasės restorane 14,11 €
  • McDonalds pietų kompleksas 4,70 €
  • Cappuccino 1,41 €
 • Parduotuvėje

  • Pienas (1 l) 1,94 €
  • Duona (0,5 kg) 0,47 €
  • Vietinis sūris (1 kg) 2,79 €
  • Apelsinai (1 kg) 0,93 €
 • Transportas

  • Viešojo tranporto bilietas (1 kelionė) 0,47 €
  • Įlipimas į taksi 0,94 €
  • Taksi kaina (1 km) 0,57 €
  • Benzinas (1 l) 1,09 €
 • Lankytinos vietos

  • Nacionalinis gamtos istorijos muziejus 2,66 €
  • Delfinariumas 17,33 €
  • „El Morro“ fortas 4,43 €
  • Ernesto Hemingvėjaus muziejus 2,66 €
 • Apsipirkimas

  • Džinsai 29,45 €
  • Suknelė 40,92 €
  • Nike sportiniai bateliai 67,67 €

Apgyvendinimas

Kuboje yra daugybė gyventojų, teikiančių licenzijuotas apgyvendinimo paslaugas tiesiog savo namuose. Pasirinkę tokį apgyvendinimą, ne tik sutaupysite nemažai pinigų, bet ir iš arti susipažinsite su draugiškais vietiniais bei jų kubietiška kasdienybe. Vyriausybė šią veiklą griežtai prižiūri, tad galite tikėtis aukščiausios kokybės paslaugų. Tokią nakvynę užsisakyti internetu ne visada įmanoma, tad reikia nutaisyti gerą nuotaiką, pasivaikščioti aplink miestą ir pasibelsti į patikusias duris. Jei toks būdas atrodo ganėtinai egzotiškas, galima rinktis nakvynę viename iš daugybės viešbučių. Net ir mažesniuose miesteliuose apgyvendinimo paslaugų infrastruktūra yra pakankamai gerai išvystyta.

Kuboje netrūksta įspūdingų viešbučių, atsigręžusių į jūrą, apaugusių palmėmis ir garantuojančių nepamirštamą poilsį. Karibų jūros pakrantės viešbučiai, žinoma, šiek tiek brangesni, bet paieškojus galima rasti kiekvienam tinkantį variantą ir atsiduoti šios įspūdingos šalies vilionėms.

Transportas

Atvykimas
Atsižvelgiant į milžinišką atstumą, Lietuvos kelionių organizatoriai nesiūlo privačių užsakomųjų poilsinių kelionių reisų į Kubą. Tačiau visi mielai nukreipia į patikimo kelionių organizatoriaus Lenkijoje, ITAKA, rankas. Jų siūlomų kelionės paketų kainos yra protingos, orientuotos į kokybiško poilsio ištroškusį turistą. Jų kelionių pasiūloje pigesni ir brangesni viešbučiai Karibų pakrantėje, kur kiekvienas gali pasijusti karaliumi. Dauguma keliones į Kubą įsigija ir iš Londone veikiančių kelionių agentūrų.

Transportas šalyje
Kuba didžiuojasi gerai išvystytu autobusų tinklu: šalies autobusai greitai nugabens jus į bet kurią šalies vietą laiku. Kelionės bilietus galima nusipirkti ir iš anksto, tačiau ne sezono metu, tai nėra būtina. Kartais dėl autobusuose įrengtų oro kondicionierių gali būti šalta, tad į saloną pravartu pasiimti šiltesnį rūbą. Miestuose patogu ir ekonomiška keliauti taksi. Geriau nesirinkti taksi, laukiančių prie viešbučių, nes jų tarifas gali būti didesnis.

Mėgstantys keliauti savarankiškai gali išsinuomoti automobilį. Kelių kokybė šioje šalyje ganėtinai nebloga, tačiau nuorodų mažai – geras, detalus žemėlapis yra būtinas keliavimo automobiliu atributas. Tarp didžiųjų miestų kursuoja traukiniai. Vienintelis patikimas traukinys vadinasi Tren Francés, kursuojantis tarp Havanos ir Santiago de Kuba. Visi kiti traukiniai dažnai genda, vėluoja ir yra ne pačios geriausios būklės.

Maistas

Sunku patikėti, tačiau daugybė restoranų Kuboje priklauso valstybei. Maisto racionas yra sugėręs Karibų, Ispanijos, Afrikos ir net Kinijos įtakas, tad gaunasi labai įdomus kulinarinis derinys, kurį verta patyrinėti gurmaniškiems liežuviams. Populiariausio patiekalo karūna šioje šalyje priklauso ryžiams su pupomis. Gal skamba ir nuobodžiai, bet kubiečiai žino tūkstantį ir vieną būdą paruošti šį patiekalą ir nustebinti savo virtuvės išradingumu. Vištienos ir kiaulienos patiekalai čia taip pat turi daug gerbėjų. Jautiena ir omarais gali būti prekiaujama tik valstybės valdomuose restoranuose, kurie paprastai nėra labai pigūs. Kuboje taip pat populiarūs įvairūs sumuštiniai, picos bei yra gausus egzotiškų vaisių pasirinkimas.

Turintys aiškiai suplanuotą biudžetą keliautojai gali rinktis alternatyvas restoranams ir valgyti gatvėje bei turguose ruošiamą maistą - pica, sumuštiniai, vaisiai, šviežiai spaustos sultys čia ypač pigios. O jeigu dar šiek tiek kalbate ispaniškai, tai prekijas tikrai nesieks iš Jūsų pasipelnyti.

Pagrindinės frazės

 • Labas!

  Hola!

  [OH-lah]

 • Iki!

  Adiós

  [ah-DYOHS]

 • Ačiū

  Gracias

  [GRAH-syahs]

 • Taip

  Si

  [SEE]

 • Ne

  No

  [NOH]

 • Padėkite !

  ¡Socorro!

  [soh-KOHR-roh!]

Mokėjimo būdai:

Ieškai kelionės?  Spausk čia!