Valio! Jūs užsisakėte AirGuru karščiausius kelionių pasiūlymus.

Patarimai keliaujantiems

Paryžius

Paryžius - miestas, kuriame niekuomet nesibaigia gyvenimo šventė

Senos upės vingyje įkurtai Prancūzijos sostinei, Paryžiui, galima be perstojo lipdyti įvairius epitetus, kurių dauguma nenutolsta nuo realybės. Pasaulio meilės sostinė. Pasaulio mados centras. Aukštos prabos meno artelė. Menininkų būveinė. Gurmanų oazė. Čia galite sutikti ne vieną garsų žmogų, paragauti išskirtinio maisto, mėgautis prancūziškais vynais, leistis į nesibaigiančias keliones po didingas Paryžiaus gatves, ieškoti didingos kultūros istorijos pėdsakų, stebėti išskirtinius mados šou ar tiesiog ramiai atsikvėpti gurkšnojant popietės vyną prie Senos upės vingio su daugybe paryžiečių.

Ne paslaptis, kad Paryžius garsėja unikaliomis meno kolekcijomis ir neįkainojamu kultūros paveldu. Čia gausu muziejų, galerijų, parkų ir parkelių, paminklų, skulptūrų, pasigėrėjimą keliančios architektūros. O visa tai persmelkia paryžietiško gyvenimo dvasia, kuždantį į ausį, kad šiame mieste būtina mėgautis gyvenimu. Sninga, lynoja ar šviečia saulė – Paryžius yra vienas iš labiausiai lankomų miestų pasaulyje. Jam sunkiai atsispiria net ir didžiausi snobai: apie šį neprilygstamą ir išskirtinį miestą dainuojamos dainos, rašomi eilėraščiai, statomi filmai.

Miesto žalumos apsuptyje iškyla išdidi Eifelio bokšto smailė, pavasarį žiedais apsipila įstabieji Liuksemburgo sodai, Eliziejaus laukus saugo pergalę mininti Triumfo arka, tolumoje nuo Montmartro kalvos į miestą žvelgia baltuojanti Švč. Jėzaus širdies bažnyčia, o paryžietiško gyvenimo lengvumą saugo nepaprasto grožio Paryžiaus Dievo motinos katedra. Atsiduokite vėjavaikiškam Paryžiaus nuotykiui!

Pagrindinė informacija

Valstybė Prancūzija
Regionas Il de Fransas
Gyventojų 2 203 817
Valiuta Euras (€)
Šalies kodas FR
Kalba Prancūzų

Kainos

 • Restorane

  • Pietūs nebrangiame restorane 13,00 €
  • Pietūs dviem asmenims, vidutinės klasės restorane 50,00 €
  • McDonalds kompleksas 8,00 €
  • Bokalas vietinio alaus (0,5 l) 6,00 €
 • Parduotuvėje

  • Pienas (1 l) 1,16 €
  • Vietinis sūris (1 kg) 14,90 €
  • Kiaušiniai (12 vnt.) 3,27 €
  • Obuoliai (1 kg) 2,47 €
 • Transportas

  • Viešojo transporto bilietas (viena kelionė) 1,80 €
  • Taksi įsėdimo kaina 5,00 €
  • Taksi (1 km) 1,29 €
  • Benzinas (1 l) 1,31 €
 • Lankytinos vietos

  • Eifelio bokštas (Tour Eiffel) 17,00 €
  • Paryžiaus katakombos 12,00 €
  • Luvro muziejus 15,00 €
 • Apsipirkimas

  • Džinsai 87,44 €
  • Suknelė (Zara, H&M ir pan.) 38,46 €
  • Nike sportiniai bateliai 86,61 €

Apgyvendinimas

Paryžiuje miesto svečiams siūloma apsistoti apartamentuose, nedidelėse studijose, dideliuose tinklams priklausančiuose bei mažuose, jaukiuose viešbutėliuose. Jie visi tarpusavyje konkuruoja dėl lokacijos, tačiau, pradėję rinktis nakvynę šiame mieste, pamatysite, jog kainų karas čia beveik neegzistuoja, nes, ką bepasirinktumėte, nakvynė Paryžiuje nėra pigi. Žinoma, sezono metu nakvynė viešbučiuose kainuoja brangiau, o, planuodami kelionę sezono pabaigoje - tikrai galite sutaupyti.

Sezonas Paryžiuje prasideda nuo vėlyvo pavasario ir trunka iki vasaros pabaigos. Taip pat kainos stipriai pakyla Kalėdų laikotarpiu. Jei norite rasti pigesnį nakvynės variantą, tuomet ieškokite jo toliau nuo pagrindinių turistinių traukos centrų. Transporto infrastruktūra Paryžiuje puiki – todėl net, gyvendami šiek tiek atokiau nuo centrinio Paryžiaus, galėsite lengvai ir pakankamai greitai jį pasiekti.

Vienas iš pigiausių būdu apsilankyti Paryžiuje ir išleisti nedaug - jaunimo nakvynės namai (hostelis). Jų Paryžiuje yra apstu. Jaunimo nakvynės namuose galite rinktis lovą bendrame miegamajame arba dviviečiame kambaryje. Čia nerasite patogumų, kurie dažniausiai yra viešbučiuose,. Neretai reikia naudotis bendru vonios kambariu, virtuvės bei svetainės zona. Tačiau, jei keliaujate su kompanija, tai puikus būdas sutaupyti, smagiai praleisti laiką bei susirasti naujų draugų iš viso pasaulio.

Transportas

Pigius tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Paryžių vykdo dvi pigių skrydžių avialinijos: Ryanair ir WizzAir. Rekomenduojame bilietus pirkti likus keliems mėnesiams iki kelionės, tuomet skrydžiai į šį miestą būna pigiausi. Jei naudositės pigių skrydžių avialinijomis, jūsų lėktuvas nusileis šalia Paryžiaus esančiame nedideliame Bovė (Beauvais) oro uoste. Nuo jo į Prancūzijos sostinę reguliariai kursuoja shuttle autobusai, šios kelionės kaina - apie 15 €. Kelionė atgal iš Paryžiaus Porte Maillot stoties kainuos tiek pat. Kelionė nuo oro uosto iki stoties trunka nuo 1 valandos iki 1,5 valandos, priklausomai nuo spūsčių keliuose.

Viešojo transporto sistema Paryžiuje išvystyta puikiai. Čia po žeme išsiraizgęs didžiulis ir puikiai suplanuotas metro tinklas, turintis 16 linijų. Metro važinėja kas 2-3 minutes, tad laukti kito metro traukinio reikės labai neilgai. Viena kelionė metro kainuoja 1,80 €. Turėkite omenyje, kad sutaupysite vienu metu įsigydami daugiau kelionių - 10 kelionių ar bilietus dienai bei savaitei. Metro atidaromas 5 valandą ryto, o uždaromas 30 minučių po vidurnakčio, šeštadienio naktį metro uždaromas viena valanda vėliau. Kita puiki alternatyva keliauti Paryžiuje – viešieji dviračiai Vélib. Vienos dienos dviračio nuomos kaina - 1,7 €, savaitė vos 8 €. Verta paminėti, jog nuomojantis šiuos dviračius jums reikės būtina turėti kreditinę kortelę. Po miestą taip pat kursuoja autobusai, pritaikyti turistams ir važinėjantys naktimis. Naktiniai autobusai pažymėti “N” raide. Autobuso bilietus galite įsigyti Metro stotelėje arba tabako parduotuvėje. Jei nepavyko įsigyti bilieto – tuomet šiek tiek brangiau jį galite įsigyti tiesiai iš autobuso vairuotojo.

Dar vienas patogus, tačiau brangesnis keliavimo būdas – atviri turistiniai autobusai, kurie važinėja pro pagrindines Paryžiaus vietas, dienos bilieto kaina – 31 €, vaikams – 16 €. Šiais autobusais galite važinėti visą dieną – išlipti ir apžiūrėti žymias vietas, ir vėl įlipus keliauti iki kitos vietos.

Maistas

Paryžius žinomas dėl savo išskirtinės virtuvės ir laikomas vienu iš Europos kulinarijos centrų, kuriame gimsta įspūdingo skonio, kvapo ir aromato patiekalai, gėrimai ir užkandžiai. Restoranų ir prancūziško maisto kultūra šiame mieste prasidėjo prieš 220 metų. Dėl šios priežasties Paryžiuje rasite be galo daug tradicinių patiekalų, išlikusių senovinių receptų bei šimtmečius menančių patiekalų ir naujos paryžietiškos virtuvės kokteilį, kurio paragauti kviečia tūkstančiai kavinių, bistro, užkandinių ir restoranų.

Kaip ir kiekviename dideliame mieste, turinčiame gilias maisto tradicijas, reikia žinoti, ką ir kur ragauti, tam, kad galėtumėte mėgautis tikrąją prancūziška virtuve. Vienas iš pagrindinių patarimų – vengti turistinių vietų, neretai tokiose vietose gausite ne paties aukščiausio lygio maistą, kurio kaina neatitiks tikrovės. Stenkitės užsukti į tokias vietas, kuriose yra daug vietinių, dažniausiai tokios vietos tiekia kokybiškesnį maistą nei turistų pilnos kavinės ar restoranai. Svečiuodamiesi Paryžiuje, pasiruoškite pietauti ar vakarieniauti mažose erdvėse, Paryžiuje nuomos kainos pakankamai didelės, todėl vietiniuose restoranuose ar kavinėse staliukų pristatyta tiek, kad retsykiais, norėdami pavakarieniauti, turėsite prisėsti prie vietinio paryžiečio. Į savo meniu būtinai įtraukite jūros gėrybes, vienas iš populiariausių patiekalų – baltojo vyno padaže troškintos midijos, patiekiamos dideliame puode su gruzdintomis bulvytėmis, prie midijų nepamirškite gero prancūziško balto vyno (drąsiai klauskite padavėjų).

Apie prancūziškus kepinius būtų galima parašyti atskirą straipsnį. Taip, jų būtina paragauti, net jeigu ir esate ant dietos. Pusryčiams pačiupkite ką tik iškeptą, dar šiltą kruasaną, prie užkandžių namuose skanaukite prancūzišką bagetę, o desertui puikiai tiks burnoje tirpstantys migdoliniai morengai macarons. Skoniai ir kvapai užgniaužia kvapą berašant ir prisimenant visus šiuos nuostabius patiekalus. Paryžiuje tikrai gausite meistriškai paruoštų sraigių, vietinio sūrio, puikių blynelių (crepes) ir dar daug daug galimybių valgyti skanų ir su meile pagaminta maistą.

Pagrindinės frazės

 • Labas

  Bonjour

  [bohn-zhoor]

 • Mano vardas...

  Je m'appelle...

  [zhuh mah-pehl]

 • Koks tavo vardas?

  Comment vous appelezvous?

  [kohn-mahn voo zah-play voo]

 • Ačiū

  Merci

  [mehr-see]

 • Atsiprašau

  Excusez-moi

  [hehk-kew-zay mwah]

 • Kiek tai kainuoja?

  Combien coûte-t-il?

  [bee en coo teel]

Mokėjimo būdai:

Ieškai kelionės?  Spausk čia!