Valio! Jūs užsisakėte AirGuru karščiausius kelionių pasiūlymus.

Patarimai keliaujantiems

Roma

Roma - Tibro upės krantuose lyg iš niekur iškilęs vienas seniausių pasaulio miestų yra ne be reikalo vadinamas muziejumi po atviru dangumi

Turbūt visi dar iš mokyklos laikų prisimena garsiąją Romos miesto atsiradimo legendą. Myriop pasmerktus naujagimius brolius Romulą ir Remą karaliaus brolis Amulijus nusprendė nužudyti ir, įdėjęs juos į pintinę, paleido Tibro upe. Per stebuklą vaikai nenuskendo ir buvo priimti į vilkės šeimą, kuri juos maitino savo pačios pienu. Paskui juos rado ir užaugino piemuo, neturėdamas nė menkiausio įtarimo, kad augina būsimus didžiosios Romos įkūrėjus.

Šiandien Romoje gyvena daugiau nei 2 mln. gyventojų. O šio miesto centre stūkso dar viena nepriklausoma valstybė - Vatikanas. Roma sudomins ne tik Antikos laikų ir garsių vietų mėgėjus, bet ir tuos, kurie ieško tiek nuotykių, tiek ramybės. Roma - itališka pasaka, dosni išskirtiniais architektūros paminklais, itališko gyvenimo gracija, lepinanti vietos virtuvės įvairove bei apdovanojanti jausmu, kad vaikštinėjate po didžiausią pasaulį muziejų po atviru dangumi.

Roma – aštuntas lankomiausias miestas pasaulyje, kuriame susitinka renesanso, baroko, klasicizmo palikimas. Tačiau su tuo puikiai dera ir išskirtinės parduotuvės, kavinės, barai ir audringas naktinis gyvenimas. Nors ir kelioms dienoms leiskite sau tapti nepailstančios Romos gyventoju, įsisukite į vietinių gyventojų ritmą tam, kad nepasiklystumėte tarp siaurų gatvių, kartu su italais gurkšnotumėte espresso bei žinotumėte, kur lekia įvairiaspalviai Vespa motoroleriai.

Koliziejus, Panteonas, Romos forumas, Palatino, Šv. Petro bazilika, gausybė skulptūrų, paminklų ir fontanų - Jūsų atostogų tvarkaraštyje neliks laisvos minutės. Kai apžiūrinėsite vieną garsiausių miesto fontanų - Trevi - nepamirškite įmesti į jį monetą. Tai reikš, kad Jums dar teks sugrįžti į šį laiko mašina praeitin tapusį miestą.

Pagrindinė informacija

Valstybė Italija
Regionas Lacijus
Gyventojų 2 645 907
Valiuta Euras (€)
Šalies kodas IT
Kalba Italų

Kainos

 • Restorane

  • Pietūs nebrangiame restorane 15,00 €
  • Pietūs dviem asmenims vidutinės klasės restorane 50,00 €
  • McDonalds kompleksas 8,00 €
  • Bokalas vietinio alaus (0,5 l) 4,50 €
 • Parduotuvėje

  • Pienas (1 l) 1,38 €
  • Vietinis sūris (1 kg) 13,44 €
  • Kiaušiniai (12 vnt.) 2,95 €
  • Obuoliai (1 kg) 1,77 €
 • Transportas

  • Viešojo transporto bilietas (viena kelionė) 1,50 €
  • Taksi įsėdimo kaina 4,10 €
  • Taksi (1 km) 1,50 €
  • Benzinas (1 l) 1,42 €
 • Lankytinos vietos

  • Vatikano muziejaus lankymas 16,00 €
  • Romos koliziejus 12,00 €
  • Panteonas Nemokamai
  • Borgezės meno muziejus 21,00 €
 • Apsipirkimas

  • Džinsai 86,59 €
  • Suknelė (Zara, H&M ir pan.) 31,84 €
  • Nike sportiniai bateliai 84,96 €

Apgyvendinimas

Nakvynės paieškos Romoje prilygsta gerai šachmatų partijai – atrodo, jog jau skelbsi šachą, bet, pasirodo, kad dar liko tiek nakvynės variantų, jog su kiekviena diena išsirinkti darosi vis sunkiau. Čia Jums pasiūlys nuo mažiausių vos vieną lovą talpinančių kambarių iki didelių ir prabangių viešbučių ar apartamentų. Pietvakarių pusėje nuo pagrindinės Termini stoties yra įsikūrę dideli viešbučiai, kuriuose dažniausiai apsistoja didelės keliautojų grupės. Kitoje Termini stoties pusėje aptiksite mažus, gana nebrangius paprastai įrengtus viešbučius. Jie - dažniausias individualiai keliaujančių turistų pasirinkimas.

Puiki alternatyva viešbučiams yra privatūs apartamentai, nuomojami pačių Romos gyventojų. Jei keliaujate su didesne draugų kompanija, gyvendami apartamentuose ne tik sutaupysite, bet ir lengviau patirsite tikrą itališko gyvenimo ritmą. Virtuvėje aptikti tikrą itališką kavinuką ir gurkšnoti rytinę kavą vidiniame namo kiemelyje su vietinę spaudą vartančiais namo gyventojais – patirtis, kurios turistų pilnuose viešbučių holuose nepatirsite. Jei į Romą keliaujante pirmą kartą – venkite atokiau nuo senamiesčio įsikūrusių apartamentų ar viešbučių. Kasdien keliaudami iki miesto centro, sugaišite ne tik daug brangaus laiko, bet ir išleisite nemažai pinigų transportui.

Romoje netrūksta ir Europoje populiarių nakvynės namų. Jeigu nesate labai išrankūs ir įnoringi nakvynės vietai, už dvi lovas bendrame miegamajame sumokėsite nuo 24 € nakčiai.

Centrinė miesto dalis yra apsupusi garsujį Panteoną. Tai – puikus sprendimas, nusiteikusiems kaip reikiant pasivaikščioti ir įžymias miesto vietas pasiekti pėsčiomis. Dviviečių viešbučio kambarių kainos prasideda nuo 40 €. Nakvynės kainos Romoje daugiausiai priklauso nuo sezono bei esančios paklausos, kuo daugiau turistų atvyksta į Romą, tuo greičiau auga viešbučių kainos. Todėl visuomet prieš užsakydami skrydį, patikrinkite nakvynės kainas.

Transportas

Romos gyventojai gali pasigirti puikiai išvystyta požemine viešojo transporto sistema. Miestui priklauso 3 metro linijos, kurių pagalba lengvai pasieksite bet kurią Romos vietą. Kad ir kaip mėgtumėte ilgus pasivaikščiojimus, teks pripažinti, kad Roma yra tiesiog per didelė, kad galėtumėte visur vaikščioti pėsčiomis. Jeigu mėgstate pasižvalgyti per langą, nebūtina rinktis kelionės metro. Romoje taip pat yra labai patogus autobusų, tramvajų tinklas. Tuo tarpu turistams dažnai patariame rinktis elektrinius mikroautobusus, kurie lengvai privažiuoja iki visų lankytinų metropolio vietų.

Viena kelionė viešuoju transportu Romoje kainuoja 1,50 €. Jeigu esate nutarę netinginiauti ir susipažinti su viskuo, ką šis miestas gali pasiūlyti, galbūt Jums reikėtų įsigyti metro bilietą parai už 24 €. Arba Romos pasą už 36 €, kuris galioja 3 dienas, arba 2 dienų pasą už 28 €, leisiantį Jums naudotis tiek metro, tiek autobusais bei užtikrinantį nuolaidą į daugelį Romos muziejų.

Maistas

Jei Romoje gyvenančio vietinio paprašysite rekomenduoti gero maisto restoraną – nenustebkite, nes jo rekomenduojama vieta greičiausiai bus toli nuo pagrindinių turistinių traukos centrų. Mums ne kartą teko keliauti į Romos miegamuosius rajonus, jog galėtume paragauti tikros traškančios ir nepriekaištingai iškeptos itališkos picos ar tobulų makaronų.

Maistas Romoje ir apskritai visoje Italijoje yra viena iš nuodėmių, kurią privalote sau atleisti dar prieš išvykdami į kelionę. Būtent itališka virtuvė yra vienas iš būdų artimiau susipažinti su šia sena ir kompleksiška kultūra. Viena iš vietų, kurioje tikrai atrasite autentiškas Romos gyventojų pamėgtas trattorias - Monteverde vecchio rajonas, esantis priešais Janiculum kalvą.

Tipiški Lacijaus regionui būdingi patiekalai, kuriuos būtina paragauti viešnagės metu: carbonara makaronai, romėniška pica, romėniškai paruošti artišokai (Carciofi alla romana) ar Suppli. Mėgaudamiesi itališka virtuve nepamirškite palikti vietos ir itališkam desertui. Po pietų ar vakarienės Jūsų dar lauks tiramisu, panna cotta, amareto pyragas ar itališki ledai gelato. Vidutinė pagrindinio patiekalo kaina Romoje svyruoja nuo 8 iki 30 €. Pigesnis būdas valgyti Romoje – vietinių pamėgtos užkandinės.

Pagrindinės frazės

 • Labas

  Buon giorno

  [bwon zhor-no]

 • Viso gero

  Arrivederci

  [ah-ree-vuh-dehr-chee]

 • Ačiū (labai)

  Grazie (mille)

  [graht-zee-eh (mee-leh)]

 • Kaip sekasi?

  Come sta?

  [koh-meh stah]

 • Atsiprašau

  Scusi

  [skoo-zee]

Mokėjimo būdai:

Ieškai kelionės?  Spausk čia!