Valio! Jūs užsisakėte AirGuru karščiausius kelionių pasiūlymus.

Patarimai keliaujantiems

Ryga

Ryga – istorija persisunkusi ir dažnai lietuvių nuvertinama Latvijos sostinė

Ryga – turtinga istorija galintis pasigirti miestas, įkurtas dar 1201 m. vokiečių vyskupo Alberto, kuris tuo pačiu buvo ir Kalavijuočių ordino įkūrėjas. Ryga nusidriekusi palei didžiausios Latvijos upės Dauguvos žiotis ir Baltijos jūros įlanką. Idealiai patogi miesto geografinė padėtis sudarė sąlygas ne tik pačiam miesto įkūrimui, tačiau ir sparčiam tarptautinės prekybos vystymuisi. Greičiausiai Lietuvos didysis kunigaikštis dar nė nebuvo susapnavęs geležinio vilko, o Ryga jau 1282 m. prisijungė prie prekybinės-karinės Hanza pirklių sąjungos. Iš Rygos į kitus Europos uostus keliavo mediena, vaškas, gintaras bei išdirbta oda. Miesto vadovai visomis priemonėmis siekė išlaikyti Rygos uosto įtaką regione, todėl nedvejodami ėmė gražinti ir puošti miestą. Visa iki šių dienų išlikusi senoji Rygos architektūra - tai miesto reprezentaciniais tikslais iškilę pastatai ir paminklai. Po Hanzos sąjungos griūties miestas tapo Švedijos, vėliau Rusijos imperijos dalimi. Paskui Latvijos sostinės istorija sutampa su Lietuvos istorija – trumpas nepriklausomybės aušros laikotarpis, ilgi Sovietų okupacijos dešimtmečiai ir vėl atkurta nepriklausomybė.

Kaip ir Vilnius, Ryga yra įtraukta į pasaulinio paveldo UNESCO sąrašą. Ir visai ne be priežasties - Rygos senamiestyje yra išlikusios unikalios bažnyčios, mediniai pastatai bei čia sukauptas kone didžiausias Europoje Art Nouveau architektūrinio stiliaus paveldas. Šio laikotarpio pastatams būdingos lenktos linijos, asimetrija, gausi pastatų puošyba, antikiniai bei gamtos motyvai eksterjero dekoravimui. Kalbama, kad šio rajono latviams pavydi net Art Nouveau stilių ištobulinę prancūzai. Rygoje šiuo stiliumi pastatytų namų eilės nusidriekusios net per kelias miesto gatves netoli Rygos senamiesčio.

Šiandien Ryga - patraukli Šiaurės ir Vakarų Europos keliautojams kryptis, kurioje dar galima rasti kažką autentiško ir tam tikra prasme egzotiško. Rygos senamiesčio peizažas ilgam įsirėžia į atmintį net ir pusę pasaulio išmaišiusiems žmonėms, naktinis gyvenimas nustebina ir prie vakarėlių pripratusius lietuvius bei estus. Platus muziejų pasirinkimas, ilgi ir svaiginantys pasivaikščiojimai akmenimis grįstomis Rygos gatvelėmis, išskirtiniai restoranai ir jaukios kavinukės - visa tai kuria nepaprastą Rygos atmosferą, kurią spėsite pajusti išsiruošę į ją net ir savaitgaliui.

Pagrindinė informacija

Valstybė Latvija
Gyventojų 703 260
Valiuta Euras (€)
šalies kodas LV
Kalba Latvių

Kainos

 • Restorane

  • Pietūs nebrangiame restorane 6,00 €
  • Pietūs dviem asmenims vidutinės klasės restorane 40,00 €
  • McDonalds kompleksas 5,00 €
  • Bokalas vietinio alaus (0,5 l) 2,00 €
 • Parduotuvėje

  • Pienas (1 l) 0,80 €
  • Vietinis sūris (1 kg) 5,65 €
  • Kiaušiniai (12 vnt.) 1,39 €
  • Apelsinai (1 kg) 1,29 €
 • Transportas

  • Viešojo transporto bilietas (viena kelionė) 1,15 €
  • Taksi įsėdimo kaina 1,50 €
  • Taksi (1 km) 0,40 €
  • Benzinas (1 l) 1,06 €
 • Lankytinos vietos

  • KGB muziejus 10,00 €
  • Rygos Art Nouveau muziejus 5,00 €
  • Latvijos etnografijos muziejus 4,00 €
  • Rygos geto muziejus 5,00 €
 • Apsipirkimas

  • Džinsai 62,88 €
  • Suknelė (Zara, H&M ir pan.) 33,00 €
  • Nike sportiniai bateliai 67,57 €

Apgyvendinimas

Nors ir labai norėtųsi, apgyvendinimo kainos Rygoje nėra jau tokios žemos. Kaip ir kiti Europos didmiesčiai Ryga siūlo ypač plačią apgyvendinimo paslaugų įvairovę. Čia miesto centre ir senamiestyje įsikūrę prabangūs garsiausių pasaulio viešbučių tinklų viešbučiai bei jaukūs žemesnės klasės boutique stiliaus viešbučiai. Užsakant iš anksto, dvivietį kambarį arba apartamentus miesto centre galite rasti vos nuo 24 € nakčiai.

Jeigu kelionei skyrėte itin nedidelį biudžetą, Jums išsigelbėjimu taps Rygos senamiestyje įsikūrę jaunimo svečių namai. Dviejų lovų kaina už naktį čia prasideda nuo 10 €. Jaunimo svečių namuose būna ir dviviečių privačių kambarių, tačiau jų kainos yra panašios į tas, kurias Jums gali pasiūlyti 3* viešbučiai.

Keista, tačiau Ryga net gi turi miesto kempingą. Šis įkurtas nedidelėje Dauguvos upėje esančioje salelėje ir yra visiškai šalia istorinio miesto centro. Viena naktis vienam asmeniui šiame kempinge atsieis 3 € bei 6 € už palapinę. Keliaujantys su draugų kompanija visuomet gali rinktis alternatyvą viešbučiams - Rygoje ypač išpopuliarėjusią „Airbnb“ trumpalaikės nuomos sistemą. Dauguma čia siūlomų apartamentų yra įkurti miesto centre.

Transportas

Atvykimas Iš kai kurių didžiųjų Lietuvos miestų Ryga lengviau ir net pigiau pasiekti negu kai kuriuos mažesniuosius Lietuvos miestus. Lėktuvu iš Vilniaus į Rygą galite keliauti lastvių aviakompanijos „AirBaltic“ reisais, vykdomais net kelis kartus per dieną. Iš oro uosto į miesto centrą galima nesunkiai nuvažiuoti 22 numeriu pažymėtu autobusu.

Jeigu neskubate arba tiesiog nenorite keliauti lėktuvu, nesunkiai Ryga pasieksite autobusu. Pagrindinės tarptautinio susisiekimo kompanijos „Simple Express“ ir „Ecolines“ siūlo patogias kiek ilgesnes nei 4 val. keliones. Planuojantys keliones iš anksto gali stebėti įvairias šių kompanijų siūlomas akcijas ir Rygą pasiekti vos už 5 €.

Išvykimas bei jungiamieji skrydžiai Ryga tampa vis populiaresne tarpine stotele į Aziją vykstantiems keleiviams, pasirinkusiems skrydžius „Aeroflot“ kompanijos lėktuvais iš Maskvos. Dažniausiai persėdimas, skrendant į Maskvą, yra vykdomas būtent Rygoje. Daliai lietuvių, kurie keliauja pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ lėktuvais, Rygos oro uostas yra arčiau nei Vilniaus ar Kauno.

Miesto transportas Rygos viešojo transporto sistemą sudaro autobusai, troleibusai, tramvajai ir mikroautobusai. Miestas neturi metro infrastruktūros. Viešasis transportas pradeda kursuoti 5.30 iš ryto ir baigia apie vidurnaktį. Kai kurie troleibusai Rygoje važiuoja ir naktį. Užsibuvę miesto centre, lengvai rasite taksi, kuris Jus saugiai pargabens į Jūsų viešbutį ar apartamentus.

Maistas

Maistas Latvijoje mažai kuo skiriasi nuo lietuviškų patiekalų. Vietos virtuvėje vyrauja mėsos patiekalai, bulvės, sezoninės arba raugintos daržovės. Rygoje galite rasti ir mums gerai pažystamų maitinimo įstaigų prekinių ženklų: „Čili pica“, „Lido“, „Coffe Inn“, „Wok to Walk“. Turėkite omenyje, kad maisto kainos rygos centre tikrai bus aukštesnės negu,, pavyzdžiui, miegamuosiuose rajonuose ar nuo centro nutousiuose prekybos centruose. Tačiau net ir senamiestyje įmanoma rasti vietinių mėgstamų bistro, kuriuose lengvai rasite, ką suvalgyti bei nenuskriausite savo piniginių.

Gurmanai neturėtų nukabinti nosies. Ryga anaiptol nei Vilnius skiria daug daugiau dėmesio gastronomijai. Jeigu esate linkę paišlaidauti, galėsite sau leisti apsilankyti prašmatniuose, pasaulinės kokybės maistą tiekiančiuose restoranuose. Vienas iš Rygos išskirtinimų - centrinis miesto turgus. Jis yra vienas didžiausių Europoje, sakoma, kad čia galima įsigyti visko nuo pomidorų iki laivų detalių. Šiame iš buvusių angarų padarytame turguje daugiausiai dėmesio sulaukia maisto paviljonai: čia galite įsigyti šviežių, konservuotų, raugintų, džiovintų daržovių, įvairiausių rūšių jūros, ežerų bei upių žuvies, mėsos, pieno produktų, šviežios duonos ir visko, apie ką tik galite pagalvoti. Centrinis Rygos turgus taps tikra staigmena gero ir kokybiško maisto gerbėjams.

Pagrindinės frazės

 • Laba diena

  Labdien

  [luhb-DYEHN]

 • Viso gero

  Uz redzēšanos

  [ooz REHD-zehh-shuh-nohs]

 • Ačiū

  Paldies

  [PUHL-dyehs]

 • Atsiprašau

  Piedodiet

  [pyeh-DOH-dyeht]

 • Padėkit!

  Palīgā!

  [PUH-lee-gaah!]

Mokėjimo būdai:

Ieškai kelionės?  Spausk čia!