Valio! Jūs užsisakėte AirGuru karščiausius kelionių pasiūlymus.

Vizos

Ruošiesi kelionei į tolimą šalį, bet nežinai, ar prireiks vizos?

SVARBU. Informacija pateikta šiame puslapyje yra informacinio pobūdžio. Tiksliausia ir aktualiausia vizų išdavimo tvarka yra nurodoma oficialiame valstybės, į kurią vykstama, užsienio reikalų ministerijos puslapyje.

Patarimas Nr.1 Nusprendęs keliauti ten, kur būtina turėti pasą, įsitikink, jog jo galiojimas nebūtų besibaigiantis. Dauguma tolimų šalių nesutinka įsileisti keliautojų, kurių paso galiojimas baigsis greičiau nei už 6 mėnesių.

Patarimas Nr.2 Keliaujant individualiai, prieš įsigyjant kelionės bilietus, būtina patikrinti tos šalies vizų politiką ir pagal tai nuspręsti savo kelionės datą. Kai kurių vizų išdavimo procedūra gali užtrukti ilgiau nei 1 mėnesį.

Patarimas Nr.3 Skirk 5 minutes ir peržiūrėk mūsų duomenų bazę apie skirtingose šalyse taikomą vizų politiką. Jeigu pasirinktos šalies šiame sąraše nėra, ieškok Lietuvos Respublikos Užsienio Reikalų Ministerijos interneto svetainėje.

Geros naujienos! Lietuviškas pasas yra vertinamas 14 vieta pasauliniame sąraše, sudarytame, atsižvelgiant į galimybę keliauti be sienų. Nurodoma, kad į daugiau nei 150 valstybių pasaulyje LR pasą turintys piliečiai gali patekti be vizų arba įsigyti vizas prieš pat patekdami į šalį.

Turi klausimų? Nedvejoki ir susisiek su AirGuru komanda telefonu arba elektroniniu paštu.

Ką reikia žinoti apie vizų išdavimą?
Kiekvienos valstybės vizų išdavimo politika yra skirtinga. Tai reiškia, kad ji gali skirtis kainos, laiko bei išdavimo sudėtingumo ir sąlygų aspektais. Pavyzdžiui, Indijos vizos išdavimas gali užtrukti 3-4 savaites. Kitų gali reikėti laukti net ilgiau nei mėnesį. Keliaujant su turistine grupe, dėl vizų galima beveik nesukti galvos. Tačiau individualūs keliautojai gali susidurti su sunkumais. Pasitaiko, kad pateikus prašymą gauti kontraversiškos (pavyzdžiui, Irano) šalies vizą, jis gali būti nepatenkintas.

Kokių dokumentų gali prireikti vizai gauti?

  • Ilgiau nei 6 mėnesius po vizos išdavimo pabaigos galiojančio LR paso
  • Prašymo vizai išduoti (dažnai jį galima užpildyti internete, tačiau būtina atsispausdinti!)
  • 2 paso nuotraukų (kartais pakanka ir 1 nuotraukos)
  • Kelionės bilietų rezervacijos (dažniausiai pirmyn ir atgal arba į kitą šalį)
  • Draudimas (reikalingas ne visais vizų išdavimo atvejais)
  • Viešbučio rezervacija (dažniau taikoma labai turistinių šalių vizų išdavimo politikoje)
  • Dienos biudžeto norma (kai kurios šalys yra nusistačiusios minimalią dienos išlaidų sumą, kurią privalo turėti keliautojas)

Kaip sumokėti už vizą?
Mokėjimo už vizas politika, pirmiausia, priklauso nuo vizos tipo. Jeigu tai oro uoste ar šalies pasienyje išduodama viza, reikės mokėti vietoje grynais pinigais. Dažniausiai - JAV doleriais. Jeigu viza užsakoma iš anksto, greičiausiai reikės eiti į banką ir padaryti perlaidą, o paskui pristatyti čekį ten, kur bus daroma viza. Kartais pasitaiko galimybė sumokėti vietoje grynaisiais pinigais arba padaryti elektroninį mokėjimą.

Šalis Vizos statusas Komentarai Kaip įsigyti?
Airija Nėra - -
Albanija Nėra - -
Andora Nėra - -
Argentina Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga. -
Armėnija Nėra Bevizis rėžimas nuo 2013-01-01 -
Australija Nėra LR piliečiai vykstantys į šalį ne ilgesniam nei 90 dienų laikotarpiui turi turėti elektroninį leidimą (eVisitor). Mokestis jam nenumatomas. Užsisakykite leidimą Australijos Imigracijos ir Sienų Apsaugos interneto svetainėje.
Austrija Nėra - -
Azerbaidžianas Yra Vienkartinės turistinės vizos iki 30d. kaina 35€; įprasta išdavimo trukmė: nuo 7 dienų Elektroninė registracijos forma Azerbaidžiano vizai gauti. Išsami informacija Azerbaidžiano Respublikos Ambasados Lietuvoje interneto svetainėje.
Baltarusija Yra Vienkartinės turistinės vizos iki 30 dienų kaina 25€; įprasta išdavimo trukmė: 5 darbo dienos Elektroninė registracijos forma Baltarusijos vizai gauti. Išsami informacija Baltarusijos Respublikos Ambasados Lietuvoje interneto svetainėje.
Bangladešas Yra LR piliečiai gali įsigyti turistinę vizą iki 30 dienų, atvykę į Bangladešą. Numatomas mokestis: 16€ Išsami informacija Bangladešo Respublikos Migracijos Departamento interneto svetainėje.
Barbadosas Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga. -
Belgija Nėra - -
Belizas Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga. -
Bolivija Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga. -
Bosnija ir Hercogovina Nėra - -
Brazilija Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga. -
Bulgarija Nėra - -
Butanas Yra Vykstant į šią šalį, būtina užsisakyti kelionę per oficialius turizmo operatorius. Būtina patenkinti ir minimalių išlaidų dienai reikalavimą (nuo 157€ žmogui) Sužinokite daugiau apie vizos reikalavimus oficialiame Butano Karalystės Turizmo Konsulo interneto svetainėje.
Centrinės Afrikos Respublika Yra Vizą į CAR gali išduoti ir Prancūzijos ambasada. 30 dienų viza kainuoja apie 55€. Būtinas įrodymas, jog esate paskiepyti nuo geltonosios karštinės. Visą reikalingą informaciją rasite Centrinės Afrikos Respublikos vizų išdavimo interneto svetainėje.
Čekija Nėra - -
Čilė Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga. -
Danija Nėra - -
Dominikos Respublika Nėra Atvykstantiems LR piliečiams reikalinga turistinė kortelė. Ji galioja iki 30 dienų; kaina: 10€. Norėdami įsigyti turistinę kortelę internetu, apsilankykite Dominikos Respublikos Turizmo Konsulo interneto svetainėje.
Egiptas Yra Į Egiptą vykstant turistiniais tikslais, viza dažnai būna įskaičiuota į kelionės paketo kainą (~23€). Daugiau informacijos apie vizas rasite Oficialioje Egipto Turizmo interneto svetainėje.
Ekvadoras Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga. -
Estija Nėra - -
Farerų Salos Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga. -
Fidžis Yra LR piliečiai turi įsigyti Fidžio vizą prieš atvykdami į šalį. 90 dienų trukmės vizos kaina 75€. Daugiau informacijos apie Fidžio vizų išdavimą rasite Fidžio Konsulato interneto svetainėje.
Filipinai Nėra LR piliečiai be vizos Filipinuose gali praleisti iki 21 dienos. Planuojantiems šalyje likti ilgesniam laikui, rekomenduojama susipažinti su Filipinų vizos išdavimo sąlygomis.
Gambija Yra LR piliečiams Gambijos viza išduodama Gambijos ambasadose. Visa reikalinga informacija apie Gambijos vizą bei ambasadas.
Graikija Nėra - -
Grenada Yra LR piliečiams 30 dienų Grenados viza išduodama atvykus į šalį; kaina: 20€ Kokių dokumentų reikės, norint gauti Grenados vizą?
Gruzija Nėra Keliaujant Gruzijoje mažiau nei 6 mėnesius. -
Gvatemala Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga. -
Haitis Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga. -
Honkongas Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga. -
Indija Yra LR piliečiams nesunkiai išduodamos iki 6 mėnesių trukmės turistų vizos; kaina: 87€. Elektroninė paraiškos forma Indijos vizai gauti. Vilniuje taip pat yra Indijos vizų išdavimo punktas.
Indonezija Yra LR piliečiams Indonezijos viza išduodama vos atvykus į šalį. 30 dienų vizos kaina 20€. Daugiau informacijos apie šios šalies vizas Indonezijos ambasados Londone interneto svetainėje.
Iranas Yra Vykstantiems į Iraną su kelionių agentūra, vizos procesas bus paprastas. Įprasta turistinės 30 dienų vizos kaina siekia apie 60€ su galimybe ją pratęsti. Dėl siekio Iraną paversti patraukliu turistams, sukurta svetainė palengvinanti Irano vizos gavimo sąlygas.
Islandija Nėra - -
Ispanija Nėra - -
Italija Nėra - -
Izraelis Nėra Atvykstantys LR piliečiai privalo turėti kelionės bilietus į priekį ir atgal. -
Jamaika Yra LR piliečiai gali įsigyti Jamaikos vizą, atvykę į šalį. Kaina: 20€. Daugiau informacijos rasite Jamaikos Respublikos konsulate.
Japonija Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga. -
JAV Nėra Į JAV vykstantys LR piliečiai privalo turėti biometrinį pasą bei elektroninį leidimą keliauti į JAV. Po išdavimo jis galioja 2 metus 90 dienų viešnagei JAV; kaina: 11€. Užpildykite prašymą Elektroninėje Leidimų Keliauti Sistemoje (ESTA).
Jordanija Yra LR piliečiams Jordanijos viza išduodama atvykus į šalį. Vienkartinės vizos kaina 44€. Daugiau informacijos apie keliones į Jordaniją rasite Jordanijos Turizmo Departamento interneto svetainėje.
Jungtinė Karalystė Nėra - -
Jungtiniai Arabų Emyratai Yra Nuo 2014 metų kovo mėn. LR piliečiams atvykusiems į Dubajų oro uoste išduodama nemokama trumpalaikė viza. -
Juodkalnija Nėra - -
Kambodža Yra Palengvinta vizų išdavimo procedūra. Vienkartinė 30 dienų vizos kaina 22€. Dabar Kambodžos viza išduodama ir internetu. Viza atsiunčiama į elektroninį paštą, įsiklijuoji ją į pasą ir vyksti į Kambodžą!
Kanada Nėra LR piliečiams būtina turėti biometrinį pasą ir neužtrukti Kanadoje ilgiau negu 6 mėn. Daugiau informacijos gausite Kanados ambasados skyriuje Lietuvoje.
Kenija Yra LR piliečiams Kenijos viza išduodama šalies pasienio postuose. 3 mėn trukmės vizos kaina 40€. Daugiau apie vizas ir Keniją sužinokite agentūros GoAfrica interneto svetainėje.
Kinija Yra Dėl vizos į Kinijos ambasadą būtina kreiptis likus ne mažiau kaip mėnesiui iki išvykimo. Kaina: 73€. Dėl Kinijos vizų išdavimo kreipkitės į Kinijos ambasadą Vilniuje.
Kipras Nėra Vykstantiems į Šiaurinę šalies dalį, gali tekti susidurti su sunkumais. Turėdami klausimų, susisiekite su Kipro ambasada Varšuvoje.
Kolumbija Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga. -
Kosta Rika Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga. -
Kuba Nėra LR piliečiai į Kubą gali vykti tik su turistine kortele; kaina: apie 20€. Daugiau apie Kubos turistinę kortelę galite sužinoti Kubos ambasados Suomijoje interneto svetainėje.
Laosas Yra Vizos išduodamos beveik visuose pasienio taškuose. 30 dienų turistinė viza kainuos apie 28€. Informacija apie vizų išdavimą ir Laosą viename iš populiariausių pasaulio gidų.
Latvija Nėra - -
Lenkija Nėra - -
Lichtenšteinas Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga. -
Liuksemburgas Nėra - -
Makedonija Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga. -
Malaizija Nėra Jei šalyje nepraleidžiama daugiau nei 3 mėnesiai Sužinokite daugiau apie Malaizijos vizų politiką, keliaujant ilgiau nei 3 mėnesius.
Maldyvai Yra Nemokama 30 dienų trukmės turistinė viza suteikiama atvykus į šalį. Būtina įrodyti, jog turite didesnį nei 30$ biudžetą žmogui per dieną arba viešbučio rezervacijos duomenis. Apie kitas Maldyvų vizos kategorijas galima sužinoti apsilankius Maldyvų Imigracijos Departamento interneto svetainėje.
Malta Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga. -
Marokas Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga. -
Meksika Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga. -
Mianmaras Yra Nesant galimybei apsilankyti Mianmaro ambasadoje, galima užsisakyti išankstinę vizą, tačiau ši paslauga kainuos daugiau. Skrendant lėktuvu, nebūsite įleisti, jei nepateiksite informacijos apie vizos egzistavimą. Informaciją apie išankstinę Mianmaro vizą. Išsamūs duomenys apie Mianmaro vizos gavimą oro uoste.
Moldova Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga. -
Monakas Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga. -
Mongolija Nėra 2014-2015 metais į šalį turizmo ar verslo tikslais iki 30 dienų vykstantiems LR piliečiams vizų nereikia -
Naujoji Zelandija Nėra Atvykstantieji privalo turėti atgalinį bilietą arba tolimesnio maršruto bilietus. Taip pat būtina įrodyti, kad turite užtektinai lėšų savo viešnagei padengti. Daugiau apie Naujosios Zelandijos vidaus politiką keliautojams į šalį.
Nepalas Yra Vizos išduodamos atvykus į šalį. 30 dienų turistinės vizos kaina 40€. Sužinokite, kokie dokumentai reikalingi Nepalo vizos išdavimui.
Nikaragva Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga. -
Norvegija Nėra - -
Nyderlandai Nėra - -
Omanas Yra Keliautojams leidžiama užpildyti elektroninį vizos išdavimo prašymą, tačiau vizą būtina atsiimti Karališkajame Omano Policijos poste. 30 dienų turistinės vizos kaina 40€. Elektroninė prašymo forma Omano Sultonato vizai gauti. Išsami informacija apie reikalingus dokumentus ir Karališkąją Omano policiją.
Panama Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga. -
Peru Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga. -
Pietų Afrikos Respublika Nėra LR piliečiams būtina įsigyti PAR vizą prieš vykstant į šalį. 30 dienų turistinė viza kainuos apie 33€. Artimiausia Lietuvai yra PAR ambasada Stokholme arba Kopenhagoje.
Pietų Korėja Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga. -
Portugalija Nėra - -
Prancūzija Nėra - -
Puerto Rikas Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga. -
Rumunija Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga. -
Rusija Yra Būtina įsigyti vizą prieš atvykstant į šalį. Įprastos turistinė 30 dienų vizos kaina nuo 67€ (priklauso nuo išdavimo trukmės) Daugiau informacijos apie Rusijos vizos išdavimą rasite Rusijos vizų centro interneto svetainėje. Elektroninė Rusijos vizos registracijos forma.
San Marinas Nėra - -
Seišeliai Nėra LR piliečiams leidimas iki 3 mėnesių keliauti po Seišelius išduodamas atvykus į šalį. Numatoma, kad keliautojai privalo turėti mažiausiai 118€ kasdienėms išlaidoms bei rezervuotą nakvynės vietą. Informacija apie dokumentus, reikalingus gauti kelionės leidimą Seišeliuose.
Senegalas Yra Senegalo vizą galima užsisakyti internetu, Senegalo ambasadose arba Mauritanijoje, jeigu keliaujate po Afriką. 3 mėnesių vizos kaina 50€. Elektroninė registracijos forma Senegalo vizai. Išsami informacija apie Senegalo vizas Lonely Planet gido forume.
Serbija Nėra - -
Singapūras Nėra LR piliečiams ketinantiems Singapūre praleisti iki 3 mėn, viza nėra reikalinga. -
Slovakija Nėra - -
Slovėnija Nėra - -
Šri Lanka Yra Trumpalaikiam apsilankymui Šri Lankoje pakanka turėti elektroninį kelionės leidimą. Jo kaina apie 20€. Vykstantiems į Šri Lanką su kelionių agentūra, ji palengvins vizų gavimo procedūrą. Elektroninė leidimo keliauti Šri Lankoje forma.
Suomija Nėra - -
Švedija Nėra - -
Šveicarija Nėra - -
Tailandas Yra LR piliečiams, vykstantiems į Tailando Karalystę turistiniais tikslais, 15 dienų viza išduodama pasienyje. Kaina: 20€. Tailando vizos išdavimo prašymas gali būti užpildytas iš anksto. Tailando garbės konsulato Lietuvoje informacija apie vizos išdavimo sąlygas.
Taivanas Nėra Jeigu neplanuoji Taivane praleisti ilgiau negu 3 mėnesius, viza nėra reikalinga. Išsamesnė konsulinė informacija pateikiama Taivano Užsienio Reikalų Ministerijos interneto svetainėje.
Tanzanija Yra LR piliečiams Tanzanijos Respublikos vizą būtina įsigyti prieš atvykstant į šalį. Iki 12 mėnesių turistinės vizos kaina 65€. Elektroninė paraiškos forma Tanzanijos vizai gauti. Tanzanijos Vidaus Reikalų Ministerijos informacija keliautojams.
Tunisas Yra Asmenys keliaujantys į Tunisą su kelialapiu, formalią vizą gali įsigyti oro uoste. Invidualiai keliaujantieji privalo įsigyti vizą iš anksto. Turistinė viza iki 3 mėnesių kainuoja apie 95€. Artimiausia Tuniso ambasada yra Varšuvoje, Lenkijoje. Informacija apie Tuniso vizų išdavimą ir reikalingus dokumentus.
Turkija Nėra Keliautojai be vizos Turkijoje gali praleisti iki 3 mėnesių. -
Ukraina Nėra LR piliečiams trumpalaikiam buvimui šalyje viza nereikalinga. Tačiau prieš atvykstant į šalį gali prireikti nurodyti savo kelionės biudžetą. Ukrainos ambasados Lietuvoje interneto svetainė.
Uzbekistanas Yra Keliaujant į Uzbekistaną ne tik reikalinga viza, bet ir pakvietimas iš ten gyvenančiųjų asmenų. 30 dienų turistinės vizos kaina siekia apie 87€. Elektroninė Uzbekistano vizos paraiškos forma. Išssami informacija apie visą Uzbekistano vizos gavimo procedūrą.
Vatikanas Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga. -
Venesuela Nėra Atvykus į Venesuelą, keliautojams nemokamai išduodamos turistinės kortelės, galiojančios iki 3 mėnesių. Artimiausia Venesuelos ambasada Helsinkyje, Suomijoje
Vengrija Nėra - -
Vietnamas Yra LR piliečiai dėl Vietnamo vizos išdavimo gali kreiptis į artimiausią abasadą ar konsulatą. Bei gauti patvirtinimo laišką, su kuriuo Vietnamo vizą atsiimsi, atvykęs į šalį. Patvirtinimą, su kuriuo galėsite vykti į Vietnamą, įsigyk per patikrintas Vietnamo kelionių agentūras iš anksto. Vietnamo Užsienio Reikalų Ministerijos interneto svetainėje gali susipažinti su didesniu iekiu informacijos.
Vokietija Nėra - -
Žaliasis Kyšulys Yra LR piliečiams viza išduodama per Žaliojo Kyšulio salų konsulines įstaigas arba oro uoste. Standartinės turisto vizos 30 dienų trukmės kaina apie 40€ Artimiausias Žaliojo Kyšulio salų konsulinis poskyris yra Berlyne, Vokietijoje.

Mokėjimo būdai:

Gauk asmeninį kelionės pasiūlymą čia!