dirbame 24/7
1

Protaras

Pritaikyk sau
Viešbučio kategorija
Maitinimo tipas
Išvykimo oro uostas
8 rasti pasiūlymai

KELIONĖ Į PROTARĄ

Protaras – Kipro kurortas, kuriame žmonės semiasi ramybės ir lepinasi saulės voniomis, bei žydru vandeniu. Čia turistai atkeliauja pailsėti, atsipūsti nuo miesto šurmulio. 

Kraunama...

Poilsio zonos pritaikytos ne tik poroms, norinčioms romantiškai praleisti laiką, bet ir šeimoms su vaikais. Smėlėti paplūdimiai, bei uolėtos pakrantės stebina savo grožiu. Protaras nepaliks abėjingų net tų, kurie mėgsta aktyviai poilsiauti.

KĄ VEIKTI PROTARE?

  • Nardymas. Tai viena iš pagrindinių veiklų visame Kipre. Viduržemio jūros gelmės slepia nuostabų povandeninį pasaulį, tad esant galimybei, nedvejokite jį pamatyti. Kurorte gausu nardymo centrų, kuriuose galėsite pasisamdyti instruktorių, kuris su jumis leisis į paslaptingą jūrų pasaulį.
  • Vietinės kavines, dar kitaip vadinamos tavernomis. Kipras kulinarinės tradicijos išties turi ilgą istoriją, tad būtinai užsukite į vietinę, nepopuliarią šeimos kavinukę, kurioje užsisakę meze, tikrai nesigailėsite. Tai užkandžių rinkinys, kurį sudaro mėsa, žuvis, daržovės ir visa kita. Dažnai žmonės sako, kad šalies kultūrą pažinsite per maistą, tad leiskitės pažintine kulinarijos kelione.
  • Paplūdimiai. Jų daug ir visi nuostabūs. Čia galite lepintis saulės voniomis, bei Viduržemio jūra, o vakarais, nieko romantiškiau nėra negu saulės palydėjimas ant jūros kranto. Mėgaukitės kiekviena čia praleista akimirka.
  • Jodinėjimas žirgais. Tai dar viena pramoga siūloma turistams. Jodami ant žirgo galėsite apžiūrėti vietines apylinkes, bei pasigrožėti kraštovaizdžiu. Verta paminėti, kad ekskursijos su žirgais daugiausiai rengiamos vėsesniu oru, norint apsaugoti gyvūnus nuo vasaros kaitros.

D.U.K

Kur yra Kipras?

Kipras – valstybė ir sala Viduržemio jūros rytuose.

Kokia yra valstybinė kalba Kipre?

Kipro saloje kalbama graikų ir turkų kalbomis, tačiau daugelyje miestų lengva susikalbėti angliškai.

Ar Kipre yra taikomi kurorto mokesčiai?

Kipre kurorto mokesčiai yra netaikomi.

Kokia valiuta galiu atsiskaityt Kipre?

Vietinė valiuta – euras.

Kokio dokumento reikia norint vykti į Kiprą?

Kelionės į Kiprą metu, vizos neprireiks, tačiau vertėtų žinoti, jog šalis padalinta į dvi dalis: graikiškąją ir turkiškąją. Tad keliaujant į šiaurinę salos dalį, vertėtų turėti ne asmens tapatybės kortelę, ko užtektų salos pietuose, bet ir pasą.

Kokias lauktuves vežtis iš Kipro?

Commandaria – kiprietiško vyno. Atributikos su Asiliukais- Kipras neįsivaizduojamas be šių gyvūnų. Afroditės skulptūrėlę. Zivania – naminę degtinę. Pistacijų likerį ir saldumynų su pistacijomis. Kiprietiško sidabro. Haloumi sūrio.

Kokius patiekalus ragauti Kipre?

Gastronominę Kipro kultūrą per tūkstantmečius sukūrė įvairios tautos, šios salos virtuvėje ryški graikų, turkų, italų, libaniečių ir sirų įtaka. Viešint Kipre būtina paragauti halumio – iš ožkų ir avių pieno pagaminto sūrio, kuris dažnai patiekiamas keptas. Nenuvils ir įvairi ant iešmų kepta mėsa, patiekiama su daržovėmis, padažais ir minkšta duona. Vienas tradicinių patiekalų – ttavas. Tai moliniuose induose troškinta aviena su ryžiais ir daržovėmis, pagardinta kuminais. Jei labiau mėgstate jautieną, paskanaukite stifado – cinamonu ir gvazdikėliais pagardinto jautienos troškinio su svogūnais. Desertui rinkitės loukoumades – gruzdintas spurgytes, patiekiamas su medaus padažu.

Kokios ekskursijos / Ką pamatyti Kipre?

Afroditės akmuo. Pusiaukelėje tarp Limasolio ir Pafoso esanti turistų lankoma vieta. Tai vieta žyminti deivės išnėrimo iš jūros gelmių vietą. Pasak legendos maudynės vandenyje, šioje vietoje, jaunina ir suteikia grožio.

Greco kyšulys ir uolos. Visai netoli Aja Napos miestelio esantis kyšulys ir natūraliai gamtos suformuoti urvai. Vasaros metu vietiniai ir turistai net šokinėja nuo olų. Tai nacionalinio parko vietovė, kur yra daugybė vietų prisėsti, pasigrožėti, pasivaikščioti pažintiniais takais.

Avakas Gorge. Tarp Pafoso ir Afroditės vonių esantys urvai ir pasivaikščiojimo pažintinis takas, kurio pradžią norint surasti, reikės šiek tiek pavargti. Rekomenduoju avėti sportinę avalynę, nes yra nemaža kelio atkarpa, kurią teks įveikti pėsčiomis. Prie įėjimo į „urvus“ yra įspėjamieji ženklai, kad tai pavojinga, gali riedėti akmenys. Bet vaizdas ir jausmas ten būnant neapsakomas, norisi sugrįžti vėl ir vėl. Nerekomenduojama eiti lyjant lietui arba neseniai palijus, kadangi iš kalnų subėga vanduo, pakyla upės vandens lygis.

Daugiau apie Kiprą ir lankytinas vietas galite paskaityti šiame blogo įraše.

Koks oras būna Kipre tam tikru metų laiku?

Orai Kipre gali lepinti atostogomis ištisus metus, tačiau daugiausiai turistų atvyksta vasaros metu. Nuo gegužės iki spalio laikomas pagrindiniu šalies atostogų sezonu. Orai Kipre nenukrenta žemiau 30 laipsnių karščio, o vandens temperatūra pasiekia netgi 26 laipsnius. Žiemos mėnesiais kiek vėsiau, tačiau termometro stulpelis nenukrenta žemiau 15 laipsnių, o ir vandens temperatūra dažnai lygiuojasi su oro.

Koks yra pagrindinis transporto būdas Kipre?

Viešasis transportas Kipre nėra patogiausia priemonė salos pažinimui ir keliavimui. Autobusų susisiekimo grandinė gerai išvystyta tik tarp pagrindinių miestų. Jeigu jūsų buvimo miestas skiriasi nuo oro uosto į kurį atvykote, naudokitės „Kapnos Airport Shutlle“ paslaugomis. Tai autobusų tinklas jungiantis miestus su oro uostais. Bilietus rekomenduojame rezervuoti iš anksto internetu: www.kapnosairportshuttle.com.

Norėdami nuvykti iš vieno miesto į kitą naudokitės „Intercity Bus“ paslaugomis: www.intercity-buses.com Taksi paslauga Kipre nėra pigi pvz: Pafoso oro uostas – Pafoso miestas nuo €30.00, Pafoso oro uostas – Limasolis nuo €80.00 ir t.t. „Bolt“ paslaugos Kipre nėra populiaru. Pafose, budi tik keli vairuotojai, o kainos, dėl valstybės kainų kontrolės politikos beveik lygios taksi kainoms.