dirbame 24/7
1
Įkvėpimui 💡

Kada geriausia keliauti į Portugaliją? Atraskite šalies sostinę Lisaboną🌞

Portugalija – populiari tiek pažintinių, tiek poilsinių kelionių kryptis, kurią šiais laikais dažnai renkasi keliautojai, norintys bent trumpam pailsėti nuo kasdienybės, pakeisti aplinką, pažinti kitą kultūrą ir pasigėrėti neapsakomu gamtos grožiu. Galima teigti, kad ši šalis tenkina net išrankiausio keliautojo(-os) poreikius, nes čia pavasario ir vasaros mėnesiais galima ramiai ilsėtis paplūdimiuose, leistis į žygius kalnuose, apsilankyti „amžinojo pavasario“ sala vadinamoje Madeiroje, o žiemos sezonu slidinėti. Šįkart atsakome į dažnai keliautojų užduodamą klausimą, kada geriausia keliauti į Portugaliją? Ir pristatome šalies sostinę Lisaboną, kuri gali nustebinti.

Kelionė į Portugaliją kupina staigmenų🌊

Žinoma, kelionė į Portugaliją daugumai keliautojų asocijuojasi su paplūdimiais, saule, gamta, šiltu klimatu… Tikros svajonių atostogos! Žymiausi šalies paplūdimiai yra išsidėstę pietinėje šalies dalyje, Algarvės regione. Šis regionas traukia turistus neįtikėtinu gamtos grožiu, o populiariausias kurortas čia – Faras Portugalija. Šį kurortą pamėgę banglentininkai ir vandens sporto entuziastai. Jei ieškote šurmulingo naktinio gyvenimo ir daugybės pramogų – vykite į Albufeirą. Šiame kurorte įsikūrę daug kavinių, restoranų, barų, naktinių klubų, o vakarėliai kartais vyksta tiesiog ant vandenyno kranto!

Nepraleiskite progos apsilankyti Portugalijos Paryžiumi vadinamame Porte. Šis miestas žavi viso pasaulio keliautojus jaukiomis gatvelėmis, mažomis kavinėmis, vyninėmis. Tai yra antras pagal dydį šalies miestas po sostinės Lisabonos. Tikrai verta apsilankyti pačioje miesto širdyje – Ribeira rajone. Šis kvartalas pasižymi siauromis, vingiuotomis gatvelėmis, vedančiomis link Douro upės. Ribeira yra itin spalvingas rajonas, kuriame galima išvysti ne vieną gatvės muzikantą, prisėsti šalia upės įsikūrusioje kavinėje ar bare.

Lisabona – nepamirštami kraštovaizdžiai ir unikalūs kvartalai🏰

Lisabona yra didžiausias šalies miestas ir sostinė. Įsikūrusi vakariniame Pirėnų pusiasalio pakraštyje, Lisabona gali pasigirti didingo istorinio paveldo ir šiuolaikinio gyvenimo deriniu. Šiame mieste tikrai yra, ką pamatyti ir kur pasivaikščioti. Lisabonoje įsikūrę unikalūs kvartalai, išsiskiriantys savitu jaukumu ir grožiu. Vienas iš jų – Alfama. Tai yra seniausias Lisabonos rajonas, garsėjantis tradiciniais Fado namais, nuostabiomis siauromis gatvelėmis ir didinga miesto panorama Santa Luzia apžvalgos aikštelės.

Dar vieni iš rekomenduojamų aplankyti Lisabonos kvartalų – Baixa, Bairro Alto ir Chiado. Baixa rajone patariama apsižvalgyti didingose aikštėse, pasivaikščioti pėsčiųjų gatvėmis ir pamatyti Rua Augusta arką. Bairro Alto ir Chiado kvartaluose nesunku pajusti turtingą kultūrinį gyvenimą, šiuose rajonuose lankosi turistai mėgstantys naktinį gyvenimą ar norintys apsipirkti. Svarbu pabrėžti šio miesto restoranų, kavinių ir barų pasirinkimą, kas tampa viena iš priežasčių, pritraukiančių turistus iš viso pasaulio. Plačiau apie šio miesto gastronomiją galite sužinoti čia:

Šis miestas ne veltui vadinamas vienu gražiausių Europoje. Lisabona lankytinos vietos žavi viso pasaulio turistus. Pristatome keletą jų:

🏰Beleno bokštas ir Jeronimo vienuolynas. Abi šios lankytinos vietos įtrauktos į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir yra puikūs manueliškojo architektūros stiliaus pavyzdžiai, kuriuose susipina gotikos ir renesanso elementai.

🏰Castelo de São Jorge (Šv. Jurgio pilis). Iš šios senovinės pilies, nuo kurios atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į miestą, galima „pažvelgti“ į Lisabonos istoriją.

🏰Praça do Comércio aikštė. Tai viena didžiausių ir gražiausių Europos aikščių, šalia Tėjaus upės ir yra apsupta elegantiškų pastatų.

🏰Muziejai. Garsiausi iš jų: Gulbenkiano muziejus, garsėjantis įvairiomis meno kūrinių kolekcijomis, nuo senovės iki šiuolaikinio meno, ir MAAT (Meno, architektūros ir technologijų muziejus), pristatantis šiuolaikinę kultūrą.

Kada geriausia keliauti į Portugaliją?🤔

Ši šalis keliautojus iš viso pasaulio traukia ištisus metus, nes šalyje visais metų laikais yra ką pamatyti ir nuveikti. Planuojant atostogas Portugalijoje, žinoma, reikėtų daugiau pasidomėti apie šalyje vyraujantį klimatą. Žiemos šalyje yra šiltos, pavyzdžiui, sausio mėnesį vidutinė temperatūra yra 7 – 10 °C, o vasaros čia sausos ir karštos. Vidutinė temperatūra vasaros mėnesiais svyruoja tarp 24 – 30 °C.

Jau minėtame Algarvės regione vyrauja Viduržemio jūros klimatas, o vasarą saulė čia šviečia net 12 val. per parą. Vidutinė oro temperatūra šiame regione vasarą yra 22 – 26 °C, žiemą – 10 – 14 °C. Jei kelionę į Portugaliją planuojate pavasarį, čia galima vykti jau nuo kovo pradžios, nes dienomis oro temperatūra pakyla iki 20 °C.

Birželis – mėnuo, kai čia plūsta daugiausiai turistų, nes saulė tuomet šviečia apie 10 val. per parą, tačiau maudynių sezonas dar tik prasideda, nes vanduo nėra gerokai įšilęs. Ruduo – taip pat puikus metas atrasti šią šalį, vidutinė oro temperatūra būna dar pakankamai šilta ir maloni, tad tai puikus metas ilgiems pasivaikščiojimams gamtoje ar siauromis miestų gatvelėmis! Taigi, į klausimą, kada geriausia keliauti į Portugaliją, galima atsakyti trumpai – kiekvienas sezonas čia turi savito žavesio!

Kelionė į Portugaliją su Airguru!

Pristatėme nuostabaus grožio šalį, jos lankytinas vietas, gastronomiją ir, žinoma, sostinę Lisaboną, kuri kasmet sulaukia vis daugiau turistų. Planuojate kelionę į Portugaliją, tačiau neišsirenkate, kur apsistoti? Nedvejokite ir kreipkitės į AirGuru komandą!

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt