dirbame 24/7
1
Naudingi patarimai 👌

Atostogos Ispanijos pajūryje: Kosta Brava ar Kosta Dorada?

Planuojantys atostogas Ispanijos pajūryje dažnai klausia, ką pasirinkti – kelionę po Kostą Bravą ar Kostą Doradą? AirGuru komanda pasirengusi jums papasakoti apie abi kelionių kryptis ir pasidalinti patarimais, kurią pasirinkti savo atostogoms. 

Kosta Brava

Ispanijos šiaurės rytuose, Žironos provincijoje, plytinti Kosta Brava yra žavinga 160 km ilgio pakrantė, jungianti Portbou ir Blaneso miestus. Poilsiautojai į šią vietą atvyksta dėl jaukių kurortinių miestelių, kvapą gniaužiančių panoramų, daugybės balto smėlio paplūdimių ir beveik ištisus metus šviečiančios saulės.

Kodėl verta aplankyti Kostą Bravą?

 • Kosta Brava yra pakrantė su auksinio smėlio paplūdimiais, pušynais apaugusiomis įlankomis ir krištolo skaidrumo vandeniu.
 • Kosta Bravoje rasite turtingą istorinį palikimą – nuo graikų-romėnų griuvėsių iki viduramžių dvasia alsuojančių pastatų.
 • Figereso mieste stovi vienas unikaliausių meno muziejų Ispanijoje – Salvadoro Dali muziejus.
 • Kosta Bravoje buvo filmuotas vieno populiariausių televizijos serialų „Sostų karai“ šeštasis sezonas.
 • Pakrantėje iki šiol stūkso daugybė žvejų miestelių, todėl čia visuomet galėsite mėgautis šviežiomis jūros gėrybėmis.

Populiariausi Kosta Brava miestai

Begūras. Kosta Bravos širdyje įsikūręs Begūras laikomas vienu žaviausių pakrantės miestelių. Čia keliautojai ras siauras ir spalvingas miesto gatveles, XI amžiuje statytą viduramžių pilį, kalnuotą kraštovaizdį, smaragdines įlankas bei balto smėlio paplūdimius.

Kadakėsas. Nedidukas ir senas žvejų miestelis, besidriekiantis ant Viduržiemio jūros kranto, žavi jaukiomis miesto gatvelėmis, vingiuojančiomis pakalnėmis, baltais namukais, išryškėjančiais žydro pajūrio fone.

Figeresas. Jei domitės menu, privalote aplankyti – Figeresą. Šį miestą labiausiai išgarsino vienas žymiausių siurrealizmo atstovų – ekscentriškasis Salvadoras Dali. Šiandien vietoje, kur kadaise gyveno dailininkas, įrengtas Dali muziejus, į kurį dėl didelio užimtumo patekti nėra lengva, tad bilietus rekomenduojame įsigyti iš anksto.

Palsas. Kalvos viršūnėje stūksantis Palsas kūrėsi aplink Viduramžių tvirtovę, tad iki pat šių dienų išlaikė autentiką ir senovinį žavesį. Šis miestelis – tai puikių paplūdimių, baltų smilčių kopų ir gastronomijos lobynas.

Blanesas. Dailus ir jaukus Blaneso miestas yra vienas seniausių Kosta Bravos kurortų. Ilgus metus čią tvyrojusi žvejybos tradicija išliko iki pat šių dienų. Dėl šios priežasties, lankydamiesi miestelio kavinėse ir restoranuose visuomet gausite šviežias ir kokybiškas jūros gėrybes. Tiesa, šis Blanesas taip pat gali nustebinti garsiu botanikos sodu, kuriame eksponuojama daugiau nei 3 tūkst. įvairių egzotinių augalų rūšių.

Lloret de Maras. Tai pats žinomiausias Kosta Bravos kurortas, pripildytas viešbučių, parduotuvių, naktinių klubų bei kitų įvairiausių pramogų. Šis miestelis puikiai tiks triukšmingesniems ir pramogų ištroškusiems turistams. Žinoma, čia, kaip ir visoje Kosta Bravoje, rasite nuostabiai boluojančią jūrą ir puikius paplūdimius. 

Svajojate apie atostogas Ispanijos pajūryje? Rinkitės iš karščiausių pasiūlymų:

Kosta Dorada

Kosta Dorada arba, išvertus iš kataloniečių kalbos, Auksinė pakrantė yra 216 km besitęsiantis ruožas Balearų jūros pakrantėje. Šis regionas puikiai atitinka savo pavadinimą, kadangi čia pakrantės nusėtos švelniai auksinės spalvos paplūdimiais ir krištolo skaidrumo jūra.

Žinoma, tai tikrai ne viskas, kuo Kosta Dorada vilioja turistus.

Kodėl verta aplankyti Kostą Doradą?

 • Daugybė puikių paplūdimių – nuo turistų pamėgtų ir išvystytų iki laukinių ir tik vietiniams gyventojams žinomų paplūdimių.
 • Kalnais apsuptame regione galėsite leistis į vaizdingus žygius, grožėtis kalnų kriokliais bei įspūdingais nacionaliniais parkais.
 • Kosta Doradoje puikiai išvystytos vandens pramogos. Čia galėsite plaukioti laivais, burlentėmis arba nardyti.
 • Dėl seklių pakrančių ir daugybės pramogų mažiesiems šis regionas puikus pasirinkimas atostogoms su šeima.
 • Kosta Dorada garsėja žavia istorine architektūra ir romėnų palikimu.
 • Vienoje vietoje rasite visko po truputį – nuo puikių paplūdimių ir „viskas įskaičiuota“ viešbučių iki šimtus metų skaičiuojančio istorinio palikimo.
 • Pakrantės miestelių virtuvės pagrindas – šviežia žuvis ir kokybiški jūros gėrybių produktai.
 • Poilsiu Kosta Doradoje galima mėgautis visus metus. Dėka kalnų šiame regione yra kiek šilčiau nei šiaurinėje Katalonijos dalyje.  Tiesa, aukštumose žiemos paprastai būna gana šaltos, su daug sniego, todėl tai ideali vieta slidinėjimui. 

Populiariausi Kosta Dorada miestai

Salou. Tai vienas populiariausių Kosta Dorada kurortų, ypač mėgstamas poilsiautojų dėl nuostabių paplūdimių, puikiai išvystytų viešbučių bei galybės pramogų. Taip pat visai pat Salou stovi vienas didžiausių atrakcionų parkų „Port Aventura“, kuriame rasite daugiau nei 30 skirtingų atrakcionų.

Kambrilis. Kadaise mažas žvejų šiandien yra pavirtęs į turistų itin mėgstamą kurortą su Mėlynąja vėliava įvertintais paplūdimiais, vandens pramogomis, žaviu senamiesčiu, nusėtu parduotuvėlėmis ir Viduržemio jūros restoranais, bei turtingu istoriniu, viduramžių dvasią menančiu palikimu.

La Pineda. Kurortas, kurį dažniausiai renkasi keliautojai, norintys ramaus ir pasyvaus poilsio. Šis kurortas apdovanotas švelniai nuožulniais paplūdimiais, puikiai tinkančiais vandens dviračiams, motociklams ir burlentėms, uolėtomis įlankomis bei jaukiomis lagūnomis. Tiesa, jei vandens pramogų čia visgi pritruks, kurorte yra įsikūręs ir vandens atrakcionų parkas „Aquapolis“.

Taragona. Taragona yra III amžių menantis miestas, atskleidžiantis romėnų gyvenimo klodus. Tad, dievinantiems istorija, šis miestas yra būtina stotelė. Čia galite aplankyti romėnų amfiteatrą, viadukus, garsiąją Taragonos katedrą, daugybę istorinių muziejų, taip pat išvysti gladiatorių kovas bei apsilankyti senovinėse mugėse.

Sitgesas. Itin jaukus, istorine dvasia alsuojantis pajūrio miestas turistus vilioja siauromis gatvelėmis, unikalia architektūra, meno dirbtuvėmis, muziejais bei puikiais barais ir restoranais. Įdomu, jog šiame mieste kasmet spalio mėnesį vyksta „Sitges tarptautinis filmų festivalis“.

Svajojate apie atostogas Ispanijos pajūryje? Rinkitės iš karščiausių pasiūlymų:

Kosta Dorada ir Kosta Brava skirtumai

 • Kosta Dorados paplūdimiuose vanduo paprastai šiltesnis nei Kosta Bravoje.
 • Kosta Bravos pakrantėje daugiau laukinių paplūdimių, nepaliestų erdvių, įlankų, uolų.
 • Kosta Dorados paplūdimius dėl ramaus vandens itin mėgsta šeimos su vaikais. Čia taip pat stūkso atrakcionų parkai „Port Aventura“ ir „Ferrari Land“.
 • Kostą Bravą dažniau renkasi meno mėgėjai. Čia rasite garsųjį Salvadoro Dali muziejų, keramikos muziejų, Kadakeso muziejų ir kitus.

Nepaisant pakrančių skirtumų, šiandien Kosta Brava ir Kosta Dorada yra tapusios puikiomis atostogų kryptimis, turistus lepinančiomis saule, auksino smėlio paplūdimiais, puikiu viešbučių pasirinkimu, turtinga kultūra ir nuostabia Viduržemio jūros virtuve.

Atostogos Ispanijos pajūryje su AirGuru!

Planuojate atostogas Ispanijoje? Griebkite vieną iš puikių mūsų komandos pasiūlymų ir džiaukitės saule ir šiluma ištisus metus!

Jei turite klausimų apie keliones, susisiekite su mumis:

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOK ir INSTAGRAM!