dirbame 24/7
1
Naudingi patarimai 👌

ChatGPT – naujas kelionių gidas? Patarimai, kaip kelionėms naudoti dirbtinį intelektą 💬

2022 metais dirbtinio intelekto organizacijos OpenAi sukurta programa Chatgpt negrįžtamai pakeitė tai kaip naudojamės internetu. Tai ne tik supaprastino interneto paieškų funkcijas, bet ir tapo įrankiu, kurį naudojame ir savo kasdieniame gyvenime. Atrodo, ChatGPT galima klausti visko – nuo įvaizdžio patarimų, sporto programų, veiklos idėjų, receptų, iki atostogų planavimo ir net kelionės gido vaidmens, į kurį programa nesunkiai gali įsijausti. Galbūt nustebsite, kaip gali būti pravartu dirbtinį intelektą naudoti keliaujant.

Kelionės planuotojas

Atostogų kryptis aiški, lagaminas sudėtas, lėktuvo bilietai rankoje – beliko tik susiplanuoti pačią kelionę. Tam puikiai pasitarnaus dirbtinio intelekto programa. Kelios idėjos, kaip ChatGPT paversti kelionės planuotoju:

🗺️Pagal savo prioritetus, pomėgius, kelionės trukmę, kryptį galima ChatGPT duoti užklausą. Užklausos pavyzdys:

  • ROLĖ: geriausio pasaulyje kelionių planuotojo. 
  • KONTEKSTAS: kelionės data, trukmė, kokio tipo kelionės siekiate (poilsinės, turistinės, aktyvios, kt.)
  • POMĖGIAI: ką mėgstate, ko nenorite. Galima įterpti įvairias veiklas ir vietas, kurias norite pamatyti. 
  • FORMATAS: galima liepti planą sudėti į lentelę. 
  • Detalesniam planui gauti galima liepti užduoti 5-10 klausimų, kurių atsakymai padėtų ChatGPT suplanuoti kelionę. 

Kelionių gidas

🗺️Programa gali tapti nuostabiu vietiniu kelionių gidu, ypač, jei norite sužinoti įdomias istorijas, legendas, faktus apie tam tikrą miestą. Žinoma, reikėtų liepti papasakoti istoriją įdomiai, storytelling stiliumi. Tai padės artimiau susipažinti su lankomu miestu, o pritrūkus daugiau informacijos, visada galima paprašyti istoriją praplėsti.

🗺️Pritrūkus idėjų, ką paragauti ar nuveikti konkrečiame mieste ir norint labiau susipažinti su vietine kultūra, taip pat galima kreiptis į ChatGPT. Liepkite duoti idėjų unikalioms patirtims, kokius vietinius patiekalus ir gėrimus paragauti, ką išskirtinio nuveikti. Iš kelionės parsivešite dar daugiau įspūdžių!

Dar kelios dirbtinio intelekto pagalba įgyvendinamos idėjos smagioms atostogoms:

  • Kelionės muzikos grojaraštis. Atostogas paįvairins ir ypatingą nuotaiką sukurs tinkama muzika.
  • Pagrindinės frazės užsienio kalba. Keliaujant į tam tikrą šalį paprašykite pateikti pagrindines frazes, kurios tikrai pravers atostogų metu.
  • Renginiai. Galbūt atostogų metu vyks renginiai ar festivaliai, apie kuriuos nežinote? Puiki proga sudalyvauti ir pažinti vietinę kultūrą!

Kelionių planavimui – ne tik ChatGPT

Planuojant atostogas galima pasinaudoti ir kitomis programėlėmis. Pristatome keletą jų:

📱Triplt. Kelionės planai vienoje vietoje – šioje programėlėje pateikus savo skrydžio, viešbučio, automobilio nuomos ir rezervacijų restorane patvirtinimus, gausite išsamaus kelionės maršruto pasiūlymą.

📱Hopper. Ši programėlė prognozuoja skrydžių ir viešbučių kainas bei pataria, kada geriausia pirkti bilietus.

📱PackPoint. Ši programėlė padės susidėti tobulą kelionės bagažą, atsižvelgiant į kelionės trukmę, orus ir planuojamą veiklą atostogų metu.

📱Rome2rio. Programėlė parodo, kaip iš taško A į tašką B nuvykti lengviausiu ir efektyviausiu būdu. Joje pateikiama informacija apie skrydžius, traukinius, autobusus, keltus net 160 šalių.

Sklandžios kelionės su AirGuru!

Pristatėme naudingus patarimus, kaip jau dažnai kasdienybėje naudojamą dirbtinio intelekto programą ChatGPT galima panaudoti ir kelionių planavimui. Jei neišsirenkate, kur keliauti ar apsistoti, kreipkitės į AirGuru komandą!

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOK ir INSTAGRAM!

Kas yra ChatGPT?

ChatGPT yra dirbtinio intelekto (DI) pokalbių modelis, kurį sukūrė kompanija „OpenAI“.