dirbame 24/7
1
Naudingi patarimai 👌

Ką reikia žinoti vykstant į Albaniją?✈️

Albanija – valstybė Pietryčių Europoje, Balkanų pusiasalyje. Šalis ribojasi su Juodkalnija, Kosovu, Šiaurės Makedonija, Graikija. Albanija yra populiarėjanti poilsinių kelionių kryptis, kurią vis dažniau renkasi idealaus poilsio išsiilgę turistai. Atostogos Albanijoje bus dar įsimintinesnės, jei prieš vykdami pasidomėsite apie valstybės valiutą, kainas, kalbą, orus, kelionės aprangą ir kitus dalykus. Pristatome svarbiausius aspektus, ką reikia žinoti vykstant į Albaniją.

Kada geriausia keliauti į Albaniją?

Ruošiatės kelionei į Albaniją? Atostogos šioje Balkanų šalyje nuostabios gali būti visus metus, tačiau verta daugiau pasidomėti apie šalyje vyraujantį klimatą. Albanijoje vyrauja Viduržemio jūros klimatas, žiemos čia švelnios, o vasaros sausos ir karštos.

🌞Pavasaris – idealus metas atostogoms Albanijoje. Nuo balandžio iki birželio mėnesio orai Albanijoje švelnūs, o gamtos grožis žavi kiekvieną. Vidutinė oro temperatūra tuo metu svyruoja nuo 15 iki 25 laipsnių šilumos.

🌞Vasara – keliaujant į Albaniją šiuo sezonu pasiruoškite karščiui ir kaitrios saulės vonioms. Liepos-rugpjūčio mėnesiais šalyje oro temperatūra gali siekti 35 laipsnius karščio. Taip pat reikėtų turėti omenyje, kad paplūdimiuose šiuo metu gausu turistų.

🌞Ruduo – šis sezonas, kaip ir pavasaris, yra idealus metas kelionei į Albaniją. Orai tuo metu švelnūs, vidutinė temperatūra svyruoja nuo 15 iki 25 laipsnių šilumos. Turistų srautai šiuo metu jau yra mažesni, tad atostogos bus dar įspūdingesnės!

🌞Žiema – šiuo sezonu keliauti taip pat galima, ypač nebijantiems šiek tiek vėsesnės oro temperatūros. Atostogos Albanijoje žiemą tikrai patiks slidinėjimo mėgėjams ir tiems, kurie mėgsta ramybę. Tačiau svarbu turėti omenyje, kad žiemą lankytinų objektų darbo laikas gali būti trumpesnis, arba šios vietos gali visai nedirbti.

Ką reikia žinoti vykstant į Albaniją: šalies valiuta ir kainos Albanijoje bei kiti svarbūs dalykai

💰Valiuta ir kainos Albanijoje. Oficiali Albanijos valiuta yra Albanijos lekas. Nors turistiniuose miestuose ir lankytinose vietose dažniausiai galima atsiskaityti kitų šalių valiutomis ir banko kortele, atostogų Albanijoje metu rekomenduojama turėti vietinės valiutos grynųjų pinigų.

🗣️Kalba. Valstybinė kalba yra albanų. Turistinėse vietose dažniausiai galima susikalbėti angliškai, tačiau kelionės į Albaniją metu pravers vertimo programėlė arba išmoktos kelios frazės albanų kalba.

👚Apranga. Kokius drabužius įsidėti vykstant į Albaniją? Tai priklauso, kurioje šalies vietoje atostogausite. Pakrančių vietovėse prireiks kitokios aprangos nei kalnuose.

🚰Vanduo. Vienas iš pagrindinių dalykų, ką reikia žinoti vykstant į Albaniją – negerkite vandens iš čiaupo. Albanijoje rekomenduojama pirkti vandenį buteliuose su kamšteliu.

🔒Saugumas. Albanija yra saugi šalis, tačiau kelionės į Albaniją metu saugokite savo asmeninius daiktus ir būkite atsargūs ypač ne turistinėse vietovėse.

🙋Kultūra. Šalis garsėja svetingumu, keliaujant čia reikėtų gerbti vietines tradicijas, o lankantis religinėse vietose, apsirengti kukliai.

📱Susisiekimas. Interneto ryšys daugumoje Albanijos miestų yra geras, tačiau keliaujant po šalies kaimus ir atokesnes vietoves, patartina įsigyti vietinę arba eSIM kortelę, nes ryšys čia prastesnis.

🚗Transportas. Albanijoje galima rinktis viešąjį transportą, tačiau tai nėra patikimas būdas keliauti šalyje. Turistai čia renkasi automobilių nuomą. Tokiu būdu keliauti bus patogiau ir galima pasiekti atokias vietoves.

Sklandžios atostogos Albanijoje su AirGuru!

Pristatėme svarbiausius dalykus, ką reikia žinoti vykstant į Albaniją. Jei dvejojate, kur apsistoti ar turite kitų klausimų, kreipkitės į AirGuru komandą!

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOK ir INSTAGRAM!

Kiek trunka skrydis į Albaniją?

Tiesioginis skrydis į Albaniją trunka apie 2-3 valandas.