Valio! Jūs užsisakėte AirGuru karščiausius kelionių pasiūlymus.

Patarimai keliaujantiems

Kreta

Mitais apipinta Kreta - neįtikėtino paveldo ir unikalios gamtos kampelis

Kartais juokais, o kartais visai rimtai sakoma, kad Kretai visai nebūtina priklausyti kokiai nors šaliai. Ji turi tiek visko, kad pati pilnai gali būti atskira valstybe. Vietos gyventojai vis dar moka džiaugtis ir vertinti žemę, kurioje gyvena. Tai atsispindi jų kasdienybėje ir gyvenimo būde. Visai nejuokingai vadinami kretinais - jie yra malonūs, svetingi ir visuomet pasiruošę apdovanoti šypsena.

Kretos istorija prasidėjo 6000 m. pr. Kr., o per savo ilgą gyvavimą ji turėjo iškęsti arabų, romėnų, turkų ir kitų tautų invazijas. Šiandien Kreta yra gausaus architektūrinio paveldo kraštas. Siauros senamiesčių gatvelės, senoviniai pastatai, rūmai, bažnyčios ir tiltai nukelia į tolimą praeitį. Chanija, Heraklionas, Elafonisas, Retimnas – visi miestai Kretoje pilni paslapčių, įstabių architektūrinių paminklų ir graikiškos dvasios. Salos pasididžiavimas Knoso rūmai, statyti garsiosios Mino civilizacijos laikotarpiu. Ne mažiau įdomus ir Festo miestas, kuris yra tikras archeologinis lobynas. Kretoje kiekvienas ras ką veikti ir parsiveš gausybę nepamirštamų įspūdžių.

Kretos krantus skalauja net keturios jūros: Kretos, Libijos, Jonijos ir Egėjo. Tai pati didžiausia Graikijai priklausanti sala, viliojanti garbinga ir įdomia istorija bei vandens pramogomis. Kreta kvepia apelsinais, vynuogėmis ir alyvmedžių giraitėmis, besislepiančiomis už įspūdingų kalnų šlaitų. Aštriadantės uolos ir tarpekliai įrėmina pasakiškus paplūdimius, kurių niekada nesinori palikti. Mėgstantys ilgus pasivaikšiojimus, neturėtų praleisti 18 kilometrų besidriekiančio Samarijos tarpeklio. Čia ne tik pamatysite prieš kelis dešimtmečius apleistą kaimelį, bet ir pasimėgausite unikalia Kretos gamta. Suderinti aktyvų ir pasyvų poilsį šioje saloje vieni niekai.

REGIONAI

Chanija Žavingoji Chanija yra tikras Vakarų Kretos traukos objektas. Venecijietiška maniera pastatytas uostas vilioja kaip pašėlęs. Siauros, vynuogėmis apaugusios senamiesčio gatvelės, jaukios lauko kavinukės ir spalvoti namai užburia nuo pirmų pažinties akimirkų. Chanija išsikiria savo žaliais parkais, viliojančiais atsipalaiduoti karštą dieną ir įspūdinga architektūra, kur kiekvienas pastatas pasakoja savo istoriją. Regione susispietę tarpekliai ir olos įsiterpę į biraus smėlio paplūdimius čia nepalieka abejingų bei kviečia mėgautis nepamirštamu poilsiu. Chanija daugiau nei miestas: tai yra nepakartojama patirtis tarp mėlynos jūros ir kvapą gniaužiančio senamiesčio.

Retimnas
Retimne vis dar gyva senoji venecijiečių dvasia. Čia stūkso įspūdingi XVI a. gynybiniai įtvirtinimai, nukeliantys į praeities laikus. Akmenimis grįstos gatvės, geriausias graikiškas tradicijas atkartojantis senamiestis ir daugybė architektūros paminklų daro šį miestą patraukliu kiekvienam poilsiautojui. Retimno regione plyti įspūdingas Kourtaliotiko tarpeklis, kuris sužavės kiekvieną gamtos mėgėją. Retimnas garsėja puikia 15 kilometrų ilgio smėlėta pakrante, garantuojančia puikų poilsį. Šiame miete pilna barų, restoranų ir parduotuvių, tad apsipirkimo ir naktinių šėlionių mėgėjai čia ras, kuo užsiimti.

Heraklionas
Herakliono regione rasite viską, ko gali trokšti kokybiškų atostogų išsiilgusi širdis. Čia stovi ir garsieji Knoso rūmai, ir unikalusis Archeologijos muziejus, patenkinsiantis net smalsiausius protus. Senovinės Herakliono gatvės kviečia į nepamirštamą kelionę laiku. Aplink Heraklioną išsidėstę Amoudaros, Guves, Chersonisos, Malijos ir Stalidos kaimeliai, kurie garantuoja prisilietimą prie autentiškos krašto istorijos bei nepakartojamą poilsį paplūdimyje. Įspūdingi kalnai ir tarpekliai atveria kvapą gniaužiančius jūros vaizdus. Herakliono regionas garsėja savo vandens parku, restoranų, parduotuvių ir įvairiausių pramogų įvairove.

Pagrindinė informacija

Valstybė Graikija
Gyventojų skaičius 620 000
Religija Krikščionybė
Valiuta Euras (EUR)
Šalies kodas GR
Kalba Graikų

Kainos

 • Restorane

  • Pietūs nebrangiame restorane 8,00 €
  • Pietūs dviems asmenims vidutinės klasės restorane 30,00 €
  • McDonalds kompleksas 5,25 €
  • Cappuccino 3,11 €
 • Parduotuvėje

  • Pienas (1 l) 1,25 €
  • Duona (0,5 kg) 0,98 €
  • Vietinis sūris (1 kg) 8,97 €
  • Apelsinai (1 kg) 0,68 €
 • Transportas

  • Viešojo tranporto bilietas (1 kelionė) 1,20 €
  • Įlipimas į taksi 2,90 €
  • Taksi kaina (1 km) 1,00 €
  • Benzinas (1 l) 1,53 €
 • Lankytinos vietos

  • Agia Triada vienuolynas 3,00 €
  • Herakliono archeologijos muziejus 6,00 €
  • Malijos rūmai 4,00 €
  • Festo archeologinis kompleksas 4,00 €
 • Apsipirkimas

  • Džinsai 75,00 €
  • Suknelė (Zara, H&M ir pan.) 28,33 €
  • Nike bėgimo bateliai 72,50 €
  • Vyriški odiniai batai 84,38 €

Apgyvendinimas

Didėjant poilsiautojų antplūdžiui, Kretoje vis daugėja įvairiausių apgyvendinimo vietų. Čia rasite ir kuklius svečių namus, ir visų kategorijų viešbučius. Jie atitinka bet kurio keliautojo poreikius: nuo biudžetinės nakvynės su visais būtiniausiais patogumais iki prabangių viešbučių kompleksų, kuriuose galėsite palepinti save. Kreta kviečia pasimėgauti poilsiu visai prie pat jūros daugybėje salos kurortų. Jei vanduo ir smėlis nėra jūsų prioritetas, galite įsikurti vienoje iš jaukių senovinių mažesnio ar didesnio miesto gatvelių. Kretoje taip pat nuomojami privatūs namai ir vilos, kuriuose turėsite visus reikalingus baldus ir buities rakandus. Vaikščiodami po salą, ne kartą pastebėsite reklamines iškabas, kad kažkas išnuomoja kambarys. Tai tinkamas variantas norintiems sutaupyti. Tiesa, prieš sukirsdami rankomis su savininku būtinai apžiūrėkite siūlomą kambarį.

Transportas

Atvykimas
Per pastarąjį dešimtmetį Kreta užvaldė Lietuvos poilsiautojų mintis. Todėl tai bus pirmoji kryptis, kurią jums pasiūlys kelionių agentūros ar kelionių organizatoriai, jeigu užsiminsite norintys graikiško stiliaus atostogų. Didėjantis turistų srautas, deja, pakėlė ir saloje vyraujančias kainas. Sezono metu į Kretos sostinę Heraklioną kone kasdien iš Vilniaus kursuoja tiesioginiai skrydžiai. Įsigytas kelionės paketas jus užtikrins, kad jūsų atostogomis bus pasirūpinta, į kainą yra įskaičiuojami skrydžio bilietai, pervežimai, nakvynė, pasirinktas maitinimo tipas bei kelionės vadovo paslaugos. Jeigu svajojate ištyrinėti šią salą individualiai, iš Vilniaus į Chanijos oro uostą taip pat reguliariai kursuoja pigių skrydžių bendrovių lėktuvai.

Transportas saloje
Autobusų tinklas Kretoje išvystytas ganėtinai neblogai, tad nesunkiai pasieksite visas svarbiausias salos vietas. Vairuotojai neretai nuklysta nuo pagrindinio maršruto ir užsuka į mažesnius kaimelius, jei kažkam iš keleivių ten reikia. Taigi, kartais kelionė gali užsitęsti ilgiau nei planuota. Kretoje pastoviai kursuoja keltai sujungdami didžiuosius miestus. Pavyzdžiui, iš Chanijos galite keltu nuvykti į Retimną ir taip praturtinti savo viešnagę naujais įspūdžiais. Keltais Kreta sujungta ir su žemynine Graikijos dalimi bei kitomis salomis. Jei mėgstate vandens transportą ir įspūdingus pakrantės vaizdus – keltas puikiai atitiks jūsų poreikius. Keliauti po salą galima ir taksi, bet tai ganėtinai brangu. Geriausias ir populiauriausias būdas pažinti Kretą - dardėti nuomotu automobiliu. Taip ne tik lengvai pasieksite atokesnes salos vietas, bet ir nereikės derintis prie autobusų tvarkaraščių. Nardymui tarp siaurų miestų gatvelių labai tinka motoroleriai.

Maistas

Kretos virtuvė laikoma itin sveika, nes vietiniai valgo daugybę šviežių vaisių ir daržovių bei daug žuvies. Alyvmedžiai yra ko gero svarbiausi medžiai Kretoje. Kiekvienas didesnis kaimelis turi alyvuogių spaudyklą. Be alyvuogių aliejaus vargiai įsivaizduojama didžioji dalis patiekalų. Kreta taip pat garsėja savo fetos sūriu, kuriuo gardinamos įvairiausios salotos. Derėtų paragauti ir gravieros, myzitros, anthotiros sūrių. Žuvų gerbėjai turėtų paskanauti kardžuvės, o mėsos mėgėjai – avienos arba ožkienos patiekalų. Sraigės Kretoje priskiriamos prie tradicinių patiekalų, tad privalote jas įtraukti į savo kelionės meniu. O kaip gi viešnagė Kretoje be graikiškų salotų? Jos čia tikrai dieviškos!

Pagrindinės frazės

 • Labas!

  Yassou

  [YAH-sue]

 • Iki!

  Kherete

  [KHE-reh-tay]

 • Ačiū

  Efkharisto

  [eff-kah-rees-TOH]

 • Taip

  Ne

  [neh]

 • Ne

  Ohi

  [OH-hee]

 • Kaip sekasi?

  Ti kanis?

  [tee-KAH-nis]

Mokėjimo būdai:

Ieškai kelionės?  Spausk čia!