Valio! Jūs užsisakėte AirGuru karščiausius kelionių pasiūlymus.

Patarimai keliaujantiems

Tenerifė

Tenerifė - egzotiškų tarpeklių, įspūdingų ugnikalnių ir vandens pramogų kraštas

Tenerifė – Kanarų salyno pasididžiavimas, pribloškiantis gamtos įvairove ir aktyvaus poilsio galimybėmis. Čia į dangų stiebiasi 3718 m. aukščio Teidės ugnikalnis, kuriam pelnytai atitenka pirmoji vieta aukščiausių Ispanijos viršūnių tarpe. Ugnikalnio papėdėje vis dar matosi sustingusios lavos liekanos, menančios paskutinį, prieš šimtą metų įvykusį, išsiveržimą. Nuo viršūnės atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai, kurių didybės neišreikš joks fotoaparatas. Tenerifėje taip pat sudarytos puikios sąlygos laipioti uolomis.

Jėgos aitvarų mėgėjai ir buriuotojai Tenerifėje gali pasikinkyti vėją, o banglečių entuziastai išbandyti Atlanto bangas. Įspūdingos palmių alėjos, egzotiškieji kaktusai ir agavos, įrėminantys idiliškus paplūdimius, perjungia kūną ir mintis į poilsio režimą. Vakarinėje Tenerifės dalyje įsikūręs Los Gigantes miestelis žavi įspūdingomis uolomis, iškylančiomis iš vandens net iki 500-800 m. O štai pietuose išsigraužęs Pragaro tarpeklis slepia aukščiausią salos krioklį. Tačiau vaizdinga gamta nėra vienintelė priežastismis, kodėl turėtumėte keliauti į Tenerifę. Ji taip pat žavi gatvėmis ir skverais, iš kurių plūsteli šimtametės istorijos gūsis. Ne veltui La Laguna įrašyta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Istorijas pasakojantys vienuolynai, bažnyčios ir rūmai kviečia skaityti Tenerifę kaip knygą. Mažuosius poilsiautojus beprotiškai žavi Tenerifės pramogų parkai, kuriuose galima susipažinti su įvairiais gyvūnais ar pasimėgauti vandens pramogomis.

KURORTAI

Plaja de las Amerikas
Jei trokštate suderinti poilsį prie vandens su aktyviu naktiniu gyvenimu – Plaja de las Amerikas kurortas kaip tik jums. Restoranai, barai ir naktiniai klubai vilioja į nepamirštamų šėlionių sūkurį. Ispaniškas temperamentas šiame kurorte atsiskleidžia visomis prasmėmis. Plaja de las Amerikas – didžiausias Tenerifės kurortas, galintis pasigirti ir labiausiai išvystyta turizmo infrastruktūra. Čia jus pasitiks platus įvairiausių viešbučių pasirinkimas, daugybė pramogų ir, žinoma, saulės. Jei esate nerimstanti siela – šiame kurorte tikrai rasite, kur išlieti savo energiją.

Puerto de la Kruzas
Visiškai kitoks Puerto de la Kruzo kurortas užliūliuoja ramybe ir garantuoja puikų poilsį. Šis miestas turi jaukų senamiestį, kurio senovinė architektūra, siauros gatvelės ir autentiški namai suteikia jam papildomo šarmo. Puerto de la Kruzas nuglostytas tankios augmenijos. Čia įsikūrę botanikos sodai, kurie patiks kiekvienam poilsiautojui. Vulkaninės kilmės paplūdimiai yra vieni geriausių visoje saloje. Kurorto pasidžiavimas Loro parkas. Čia rasite ir įspūdingą akvariumą, ir daugybę įvairiausių gyvūnų ir augalų rūšių, ir net kino teatrą.

Los Kristianos
Jei keliaujate su vaikais – Los Kristianos puikus pasirinkimas. Kurortas ganėtinai ramus, daug pėstiesiems skirtų zonų, tad mažiesiems poilsiautojams čia tikrai patiks. Los Kristianos žavi savo juodo smėlio paplūdimiais, kurie neabejotinai prideda žiupsnelį egzotikos. Kurote nemažai barų ir restoranų, tad svajojantys apie romantišką vakarienę su vaizdu į banguojantį Atlanto vandenyną turės iš ko pasirinkti.

Pagrindinė informacija

Valstybė Ispanija
Gyventojų skaičius 889 936
Religija Krikščionybė
Valiuta Euras (EUR)
Šalies kodas ES
Kalba Ispanų

Kainos

 • Restorane

  • Pietūs nebrangiame restorane 9,00 €
  • Pietūs dviems asmenims vidutinės klasės restorane 35,00 €
  • McDonalds pietų kompleksas 7,00 €
  • Cappuccino 1,46 €
 • Parduotuvėje

  • Pienas (1 l) 0,82 €
  • Duona (0,5 kg) 0,99 €
  • Vietinis sūris (1 kg) 8,09 €
  • Apelsinai (1 kg) 1,00 €
 • Transportas

  • Viešojo tranporto bilietas (1 kelionė) 1,30 €
  • Įlipimas į taksi 2,30 €
  • Taksi kaina (1 km) 0,63 €
  • Benzinas (1 l) 0,98 €
 • Lankytinos vietos

  • Botanikos sodas 3,00 €
  • Tenerifės istorijos muziejus 3,00 €
  • Keltuvas į El Teide viršūnę 26,00 €
  • Tenerifės meno centras 7,00 €
 • Apsipirkimas

  • Džinsai 72,14 €
  • Suknelė (Zara, H&M ir pan.) 30,71 €
  • Nike bėgimo bateliai 61,67 €
  • Vyriški odiniai batai 65,62 €

Apgyvendinimas

Nuo viešbučių pasirinkimo Tenerifėje stačiai raibsta akys. Kainos priklausomai nuo metų laiko ir vietovės varijuoja, tačiau nesunkiai išsirinksite jus labiausiai tenkinantį variantą. Tenerifėje rasite biudžetinės klasės viešbučių, siūlančių patogią ir kokybišką viešnagę bei malonų aptarnavimą. Žiemos sezono metu Puerto de la Kruz kurorte privatų kambarį dviems galite rasti nuo 30 € nakčiai. Mėgstantys prabangą gali pasirinkti viešbutį atsigręžusį į Atlanto vandenyną, viliojantį didžiuliais lauko baseinais ar treniruoklių salėmis.

Tenerifėje itin populiari apartamentų nuoma. Jei keliaujate su draugais, mėgstate gyventi savarankiškai ir gamintis maistą – tai puikus pasirinkimas. Daugiausia pasirinkimo variantų galite rasti trumpalaikės nuomos paieškos sistemoje „Airbnb“. Apartamentus rinkitės atidžiai, paskaitykite kitų žmonių atsiliepimus, nes nuotraukos internete ne visada atitinka realybę.

Transportas

Atvykimas
Dėkingą klimatą turinčios Kanarų salos Lietuvos poilsiautojams yra patrauklios tiek vėlyvą rudenį, tiek ankstyvą vasarą. Todėl Lietuvos kelionių organizatoriai nesnaudžia ir savo klientams siūlo visus patogumus turinčias keliones į Tenerifę. Pagrindinis tokių kelionių privalumas - vienas ilgas tiesioginis skrydis. Jeigu nuspręsite keliauti savarankiškai, norėdami tiesioginio skrydžio, turėsite keliauti iki Varšuvos. O tie, kurie nesibaimina skrydžių su persėdimais, iš Vilniaus turėtų skristi iki didesnių Europos miestų, Londono, Madrido, Barselonos, ir tuomet persėsti į Tenerifės kryptimi keliaujantį lėktuvą.

Transportas saloje
Autobusais galima pasiekti visas pagrindines turistų lankomas Tenerifės vietas. Jei planuojate daug keliauti, vertėtų įsigyti specialią kortelę, kuri jums sutaupys šiek tiek pinigų perkant bilietą. Taksi paslaugos ganėtinai pigios, tad tai puikus būdas keliauti po didžiuosius miestus. Jei vertinate savarankiškumą ir mėgstate vairuoti – derėtų rinktis automobilio nuomą. Taip visi Tenerifės gamtos stebuklai bus pasiekiami ranka. Tenerifėje kursuoja keltai, plukdantys keleivius į kitas Kanarų salas: Gran Kanariją, La Palmą ar Fuerteventūrą.

Maistas

Tenerifė yra žuvies ir jūros gėrybių mėgėjų meka, kurioje Atlanto vandenyno virtuvė atsikleidžia visomis spalvomis. Tiek restoranuose, tiek prekybos centruose galima rinktis iš gausybės šviežiai pagautos žuvies rūšių. Patiekalai iš kalmarų ir aštuonkojų priskiriami tradicinei salos virtuvei. Kontinentinėje Ispanijoje populiarios tapos, tortilijos ar paella čia taip pat ganėtinai paplitusios. Ant grotelių keptą vištieną ar kiaulieną galima aptikti ant kiekvieno pietų stalo. Tenerifėje gausus saldumynų ir kavos pasirinkimas. Tad jaukioje lauko kavinukėje garuojanti kava su vietiniu kruasanu pridės jūsų dienai naujų spalvų. Valgymas Tenerifėje, kaip ir visoje Ispanijoje, yra kultūros dalis. Tai reiškia, kad vietiniai mėgsta susirinkti ilgiems sekmadienio pietums ar vakarienei ir kartu praleisti laiką, mėgaudamiesi gurmaniška virtuve.

Pagrindinės frazės

 • Labai malonu susipažinti

  Mucho gusto

  [MOO-choh GOOS-toh]

 • Ar Jūs kalbate angliškai?

  ¿Habla usted inglés?

  [AH-blah oos-TEHD een-GLEHS?]

 • Gal galėtumėte pakartoti?

  ¿Podría repetirlo por favor?

  [poh-DREE-ah oos-TEHD reh-peh-TEER-loh pohr fah-BOHR?]

 • Aš pasiklydau

  Estoy perdido

  [ehs-TOY pehr-DEE-doh]

 • Man reikia gydytojo

  Necesito un médico

  [neh-seh-SEE-toh OON MEH-dee-coh]

 • Gal galėčiau pasinaudoti Jūsų telefonu?

  ¿Puedo usar su teléfono?

  [PWEH-doh oo-SAHR soo teh-LEH-foh-noh?]

Mokėjimo būdai:

Ieškai kelionės?  Spausk čia!