dirbame 24/7
1
Įkvėpimui 💡

Amsterdamas – miestas, kuriame negalioja taisyklės

Amsterdamas yra ne tik Nyderlandų sostinė ir didžiausias šios šalies miestas, bet ir vieta, kurioje gyvenimo tempas ir būdas yra kiek kitoks nei daugelio didžiausių Europos miestų. Pradedant išskirtine architektūra, po miestą išraizgytais kanalais, unikaliais muziejais, baigiant liberalių ir tolerantiškų pažiūrų miesto gyventojais bei garsiuoju raudonųjų žibintų kvartalu.

Amsterdamo unikalumas – kanalai

Ko gero vienas pagrindinių dalykų, kurį pirmiausiai pastebi kiekvienas į miestą atvykęs turistas, yra žymieji Amsterdamo kanalai. Mieste vinguriuoja daugybė kanalų – skaičiuojama, kad jų yra daugiau nei 160, o bendras jų ilgis siekia beveik 100 km.

Dėl šios priežasties, atvykus į Amsterdamą, negalima praleisti galimybės paplaukioti kanalais ir miestą pamatyti iš kitos perspektyvos. Laivų prieplaukas, iš kurių po kanalus plukdomi turistai, rasite priešais Centrinę Amsterdamo stotį. Tiesa, jei keliaujate didesniame būryje, rekomenduojama sėsti ne į keleivinį keltą, bet išsinuomoti privatų laivelį.

Pajusti miesto ritmą padės dviratis

Amsterdamas taip pat yra žinomas ir kaip dviračių sostinė. Čia dviračiai – ne tik transporto priemonė, bet ir gyvenimo būdo dalis. Tad, jei norite pajusti tikrąją miesto dvasią, viešnagės metu išsinuomokite šią transporto priemonę. Amsterdamo infrastruktūra yra puikiai pritaikyta dviračių eismui, todėl su juo lengvai pasieksite visas svarbiausias miesto dalis, o dviratį priparkuoti galėsite net daugiaaukščiuose parkinguose.

Nuo sekso iki Van Gogh muziejaus

Amsterdamas gali pasigirti stulbinama galerijų, parodų ir muziejų gausa. Šiame mieste rasite per 70 įvairiausių muziejų. Vieni žinomiausių ir turistų daugiausiai lankomi yra Van Gogh muziejus, Anne Frank muziejus, Valstybinis muziejus (Rijksmuseum), Miesto muziejus (Stedelijk Museum Amsterdam). Jei norite patekti į šiuos muziejus ir nestovėti ilgose eilėse, bilietus į juos reikėtų nusipirkti bent prieš kelias dienas.

Tiesa, Amsterdame galima aplankyti ir kitokius, skandalingąją Amsterdamo pusę atspindinčius muziejus. Ypatingai populiarus yra interaktyvus „Heineken Experience“ muziejus bei išskirtinis, vienas seniausių pasaulyje „Sex Museum Venustempel“.

Kuo skiriasi „Coffee Shop“ ir „Cafe“?

Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog „Coffee Shop“ ir „Cafe“ yra tą pačią paslaugą teikiančios įstaigos, tačiau Amsterdame jose prekiaujama skirtingais dalykais. Jei ieškote vietos, kur galima atsigerti kavos, tuomet eikite į „Cafe“. Tuo tarpu „Coffee Shop“ yra vieta, kurioje galima legaliai įsigyti įvairių kanapių produktų.

Populiarusis Raudonųjų žibintų kvartalas

Visame pasaulyje garsus Amsterdamo Raudonųjų žibintų kvartalas buvo įkurtas siekiant sukontroliuoti prostitucijos verslą, tačiau šiandien ši vieta yra tapusi svarbiu turistų traukos objektu. Smalsuoliai čia traukia bent akies kampeliu užmesti akį į kitose Europos šalyse nelegalią veiklą.

Sparnus į Amsterdamą kelkite su AirGuru!

Amsterdamas – tai kultūros ir nuodėmių miestas. Kanalai, dviračiai, menas, architektūra čia susilieja į neįprastą, jokiame kitame mieste neaptinkamą derinį. Jei ir jūs norite gyvai išvysti šį derinį ir aplankyti miestą, kuriame egzistuoja kitokios taisyklės, rinkitės vieną iš puikių AirGuru pasiūlymų.

Leiskis į kelionę jau dabar, o jeigu dvejoji arba kyla klausimų, kreipkis į AirGuru:

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOKINSTAGRAM ir TIKTOK kanaluose!