dirbame 24/7
1
Įkvėpimui 💡

Edinburgas: TOP lankytinos vietos, kurių neturėtum praleisti

Rytinėje Škotijos pakrantėje išsidėstęs Edinburgas – tai magiškos viduramžių atmosferos prisotintas miestas, ne veltui įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Škotijos sostinė paliks neišdildomą įspūdį kiekvienam, kurį žavi mokslas, menas, istorija ir kultūra.

Jei nusprendėte aplankyti Edinburgą, AirGuru komanda su jumis dalinasi, ką vertėtų mamatyti šiame mieste.

TOP 10 lankytinų vietų Edinburge

Edinburgo pilis

Edinburgo pilis yra vienas populiariausių lankytinų objektų ne tik Edinburge, bet ir visoje Škotijoje. Ant vulkaninės kilmės kalno įsikūrusi pilis išsiskiria įspūdinga architektūra ir turtinga, ilgus metus menančia istorija, kuri įtraukia daugybę didikų, karalių ir net piratų!

Ši pilis taip pat yra tapusi įkvėpimu daugeliui rašytojų, režisierių ir kitų menininkų. Sakoma, jog rašytoja J. K. Rowling, rašydama savo garsųjį romaną „Haris Poteris“, įkvėpimo sėmėsi būtent iš Edinburgo pilies.

Nacionalinio Škotijos muziejaus

2011 metais, po rekonstrukcijos atidarytas Nacionalinis Škotijos muziejus tapo viso miesto pasididžiavimu ir populiariu lankytinu objektu, dominančiu tiek vaikus, tiek suaugusiuosius. Muziejuje rasite ne tik milžinišką ekspoziciją, bet ir daugybę interaktyvių pramogų. Pirmajame aukšte yra įrengta vaikams skirta žaidimų erdvė, o viršutiniame aukšte – edukacinė žaidimų erdvė vyresniems vaikams. Na, o visų geriausia, jog šį muziejų galima aplankyti – nemokamai.

Artūro sostas

Dar viena ypatingai populiari vieta Edinburge – Artūro sostas. Holirudo parke stūkso 250 metrų iškilęs kalnas, nuo kurio atsiveria įspūdinga Edinburgo panorama.  Įdomu, jog šis kalnas – tai negyvas ugnikalnis.

Camera obscura ir iliuzijų muziejus

Buvusioje miesto observatorijoje įsikūręs muziejus svetainės „TripAdvisor“ lankytojų buvo įvertintas kaip geriausią patirtį lankytojams suteikianti vieta 2022/23 metais. Šis muziejus siūlo per šimtą interaktyvių pramogų bei nuostabius vaizdus, kurie atsiveria nuo terasos, įsikūrusios ant muziejaus stogo.

Holyroodhouse rūmai

Tai XII a. karaliaus Dovydo I įkurtas vienuolynas, kuris bėgant laikui buvo išplėstas ir tapo pagrindine britų monarchų rezidencija Škotijoje. Šie rūmai buvo itin mėgstama karalienės Elžbietos II vieta, kurioje ji visuomet leisdavo laiką atvykus į Edinburgą.

Škotijos šiuolaikinio meno galerija

Dviejuose architektūriškai didinguose pastatuose įsikūręs muziejus kviečia pasigrožėti garsių menininkų darbais, kurie vers nusišypsoti, susimąstyti ir kitaip pažvelgti į pasaulį.  Apžiūrėję vidaus erdvėse esančius meno kūrinius galėsite pasivaikščioti ir po vaizdingą muziejaus parką, kuriame lauks įvairiausios skulptūros.

Škotijos rašytojų muziejus

Edinburgas – rašytojų miestas, todėl nė kiek nekeista, jog čia stūkso ir rašytojų muziejus. Dar XVII amžių menančiame pastate įsikūręs muziejus kviečia susipažinti su trijų garsių Škotijos rašytojų – Roberto Burnso, Valterio Skoto bei Roberto Luiso Stivensono gyvenimu ir kūryba.

Karališkoji mylia

Karališkąja mylia vadinamas Edinburgo senamiestyje esantis gatvių junginys, kuriuo kadaise žingsniuodavo škotų monarchai. Šiandien tai viena populiariausių miesto vietų, kur rasite dailią architektūrą, puikių kavinių ir restoranų bei jaukių krautuvėlių.

Edinburgo karališkasis botanikos sodas

Vos mylia nuo miesto centro nutolęs Edinburgo karališkasis botanikos sodas yra vienas seniausių Jungtinėje Karalystėje. Čia lankytojai gali pasivaikščioti po pasakišką 28 ha ploto parką, kuriame auginama per 13 tūkst. augalų rūšių!

Kaltono kalva

Lankydamiesi Edinburge būtinai užkopkite į Kaltono kalvą. Tai viena iš pagrindinių miesto viršūnių, nuo kurios atsiveria geriausi miesto vaizdai. Čia galima pasigrožėti tiek istoriniais paminklais, tiek nuostabiais gamtos vaizdais.

TOP 5 pubai Edinburge

Kalbant apie Škotijos sostinę, negalima nepaminėti ir populiariausių vietinių pasilinksminimo vietų – pubų. Tad dalinamės 5 ypatingai populiariomis ir miesto gyventojų pamėgtomis vietomis. 

Salt Horse baras

Šis baras tikrų tikriausias alaus rojus – čia lankytojai ras per 250 skirtingų rūšių alaus buteliuose bei 14 nuolatos besikeičiančių pilstomo alaus rūšių. Negana to, „Salt Horse“ dirba alų mylintys ir jo subtilybes puikiai išmanantys barmenai, kurie padės išsirinkti jūsų skonio alų.  

Barą rasite adresu: Blackfriars gatvė 57-61, Edinburgas

Dagda baras

Šis nedidelis, žaviu senamadišku interjeru pasižymintis baras itin pamėgtas vietinių miesto gyventojų. Čia užsukę atrasite platų, nuolatos besikeičiantį alaus pasirinkimą, vietinių amatininkų alaus bei draugišką ir smagią atmosferą.

Barą rasite adresu: Buccleuch gatvė 93-95, Edinburgas

Sandy Bell’s baras

Nuo 1920-ųjų veikiantis pubas suvaidino svarbų vaidmenį Škotijos liaudies muzikos atgimime, todėl ir šiandien, užsukę į šį barą, galite išgirsti skambant tradicinę škotų muziką.

Barą rasite adresu: Forrest kelias 25, Edinburgas

Cloisters baras

Jau daugiau nei 20 metų dirbantis „Cloisters“ baras lankytojams siūlo aukščiausios kokybės gėrimus bei gardžius užkandžius. Alaus pasirinkimas čia didžiulis – nuo vietinio IPA iki aštraus angliško portelio, o taip pat ir alaus iš tolimesnių kraštų.

Barą rasite adresu: Brougham gatvė 26, Edinburgas

The Blue Blazer baras

„The Blue Blazer“ yra vietinis baras, puikiai vertinamas Edinburgo gyventojų dėl draugiško aptarnavimo ir puikaus asortimento – įvairiausių rūšių alaus, romo ir viskio.

Barą rasite adresu: Spittal gatvė 2, Edinburgas

Į Edinburgą vykite su AirGuru!

Magišką atmosferą skleidžiantis Edinburgas – puiki kelionių kryptis tiek savaitgalio išvykai, tiek ilgesnėms atostogoms. Jei nusprendėte vykti į šį miestą, rinkitės iš puikių AirGuru komandos kelionių pasiūlymų ir nepamirštamais nuotykiais džiaukitės jau dabar!  

Jei turite klausimų apie keliones, susisiekite su mumis:

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOK ir INSTAGRAM!