dirbame 24/7
1
Įkvėpimui 💡

Ką parsivežti iš Egipto?

Populiariausi Egipto suvenyrai 🇪🇬


Jeigu prieš dešimt metų būtume kalbėję apie lauktuves, visiškai nesvarbu, kokia kelionės kryptis ar tikslas bebūtų, būtume išgirdę vieną ir tą patį atsakymą: „magnetukai ir saldumynai”. Tačiau bėgant laikui keičiasi ne tik kelionių įpročiai: plečiasi akiratis, mus pasiekia vis nauja informacija. Tad šiandien trumpai susipažinkite su tuo, ką šiai dienai rekomenduojama parsivežti iš Egipto.

🐪 Eteriniai aliejai

Jeigu mėgstate masažus arba tiesiog rūpinatės savo oda - tuomet nepraleiskite progos iš Egipto parsivežti eterinių aliejų. Populiariausios eterinių aliejų rūšys: jazminų, muskuso, lotoso. Šiuos aliejus galėsite panaudoti ne tik asmeniniam naudojimui ar namų kvepinimui, bet ir tuo atveju, jeigu užsiimate arba norite išbandyti žvakių, muilo, kvepalų kūrimą ir gamybą. 

🐪 Kvepalai

Egipte sukurti ir pagaminti kvepalai turi vertę visame pasaulyje: sakoma, kad kvepalai čia buvo pradėti kurti nuo neatmenamų laikų, o atitinkamas kvapų gamas įkvėpė senovės egiptiečiai. Kvepalai čia turi didelę vertę dar ir dėl to, kadangi didžioji jų dalis – natūralūs, čia retai rasite sintetinių kvapų: kvepalai Egipte kuriami ir gaminami iš natūralių augalinių medžiagų. Egiptietiški kvapai ant odos išlieka iki 8-10 valandų. 

🐪 Prieskoniai

Visai nesvarbu ar esate profesonalas, ar entuziastas namų virtuvėje, ar gaminate itin retai - prieskonių iš Egipto rekomenduojama parsivežti ir turėti savo namuose kiekvienam. Prieskoniai šios šalies virtuvėje – naudojami jau daugybę amžių, tad yra kruopščiai atrinkti ir patikrinti laiko bei galintis suteikti įspūdingiausią skonį ir aromatą bet kokiam patiekalui! Nepraeikite pro šalį ir nepamirškite įsigyti kalendros, kardamono ir netgi kmynų prieskonių.

 

🐪 Arbata

Visai kaip ir prieskonių, joms gimingų arbatų – tikrai verta įsigyti ir parsivežti iš saulėtojo Egipto. Malonus arbatos gėrimo ritualas namuose leis dar ilgai mintimis ir prisiminimais grįžti į praėjusią kelionę. Arbatų pasirinkimas Egipte – labai platus ir įvairus, pradedant nuo pačių švelniausių skonių, baigiant išraiškingais ir stipriais skoniais - viskas pagal Jūsų norus. Juk ne veltui vienas iš nacionalinių Egipto gėrimų – arbata, kuri kartais ruošiama su pienu.. 

🐪 Medvilnės gaminiai

Medvilnė ir jos gaminiai Egipte – itin vertinami, kadangi ši medžiaga šalyje auginama nuo neatmenamų laikų. Apskritai medvilnės populiarumas yra išlikęs ir šiai dienai: iš šios medžiagos yra gaminama daugybė drabužių: suknelių, tunikų, marškinėlių. Žinoma, nesinori tempti didelio svorio, todėl siūloma apsvarstyti įsigyti šalikėlį ar didesnę skarelę, kurie dėl savo lengvo audinio yra puikiai tinkami kelionių metu!

Parsivežk lauktuvių iš Egipto 🇪🇬

🐪 Rankų darbo papuošalai

Egiptas taip pat garsėja rankų darbo dirbiniais (jeigu norėsite įsigyti prieš tai minėtų prieskonių, kvepalų ar aliejų, Jums tikriausiai pasiseks ir galėsite jų įsigyti rankų darbo buteliukuose) ir ne veltui, kadangi apie šią šalį byloja ilga juvelyrikos istorija. Egipte taip pat sukurta ne viena papuošalų kūrimo technika, pavyzdžiui, Filigranas. Papuošalai, kuriuos galima įsigyti - dažnu atveju atrodo trapūs ir yra subtilūs, tačiau iš tiesų jie – tvirti, ilgaamžiai ir užtikrinantys išskirtinumą. 

🐪 Kur įsigyti suvenyrų?

Eterinių aliejų ir kvepalų galite įsigyti visame Egipte - nebijokite apsilankyti vietinėse turgavietėse ar besidriekiančiose prekyvietėse, esančiose turistinėse zonose. Tai vieni pagrindinių dalykų, kuriais garsėja Egiptas, tad jų įsigyti galite bet kur.

Papuošalų parduotuvių galite rasti visame Egipte, visgi viena geriausių vietų įsigyti papuošalams – Khan el-Khalili turgus. Tai vienas iš seniausių Egipte esančių turgų, kuriame yra įsikūrusios dešimtys prekyviečių, parduodančių išskirtinio dydžio papuošalų asortimentą įvairiomis kainomis. Gerų papuošalų parduotuvių taip pat galite rasti Luksore ir Asuane. 

Geriausių medvilnės, šilko gaminių ar drabužių įsigyti galite Wekalet el Balah turguje, esančiame Kaire ir El Sagha turguje, esančiame Luksore. Nenusiminkite, jeigu lankotės kitame Egipto mieste - apsilankykite bet kuriame pagrindiniame miesto turguje ir rasite nuostabių rankų darbo gaminių.

Na, o dvi geriausios vietos, kuriose rekomenduojama įsigyti prieskonių – Luksoro prieskonių turgus ir Asuano turgus.

🐪 Kur apsipirkti?

Jeigu svarstote vykti į Egiptą ir dėl galimybės apsipirkti, tuomet siūlome atkreipti dėmesį  į tai, kad didžiausi ir geriausiai vertinami prekybos centrai Egipte yra Šarm el Šeiche, Hurgadoje, Luksore, Aleksandrijoje ir Kaire!

🐪 Pradėkite ruoštis atostogų sezonui ir planuoti savo kelionę jau dabar su AirGuru!

Susižavėjote Egiptu, tačiau negalite išsinkti, į kurį miestą keliauti? O gal turite kitokių klausimų? Nedvejokite ir susisiekite:

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOK, INSTAGRAM ir TIKTOK kanaluose!