dirbame 24/7
1
Įkvėpimui 💡

Šeimos žiemos atostogos Kanaruose: Tenerifė ar Gran Kanarija?

Atostogos – laukiamiausias metų įvykis ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų tarpe. Vaikams augant, jų poreikiai didėja, taip pat keičiasi ir norai. Tad natūralu, jog planuojant šeimos atostogas, norisi pasirinkti tokias kryptis bei suplanuoti tokias atostogas, kurios paliktų neišdildomą įspūdį bei leistų atsipūsti ne tik tėvams, bet ir vaikams. 

Turbūt sutiksite, kad žiema – būtent tas laikotarpis, kuomet norisi rinktis ne tik aktyvias atostogas, pavyzdžiui, slidinėjimui skirtus kurortus ar kalnus, tačiau ir šiltus kraštus. Juk nėra nieko geriau, negu pabėgti nuo žiemos šalčių ir speigų ir nors keletą savaičių praleisti ten, kur šilta bei pasikrauti naujos energijos. Tačiau ar žinote, kokia būtent kryptis yra populiari, planuojant žiemos atostogas su šeima? Visiškai teisingai, tai – Kanarų salos! 

Tačiau kokias salas rinktis svarstant apie Kanarus? 

Tenerifė

Tenerifė – Ispanijoje esanti vulkaninė sala. Tai pati didžiausia iš septynių Kanarų salų Atlanto vandenyne, esančių prie Afrikos krantų. Tenerifės salos plotas – net 2034 km². Kiekvienais metais ši sala pritraukia daugiau negu penkis milijonus turistų, tad nenuostabu, jog Tenerifę, kaip atostogų kryptį, taip pat yra pamėgę bei renkasi daugelis Lietuvoje gyvenančių šeimų. Pabuvoję Tenerifėje teigia, kad ši vieta kiekvieną kartą sugeba parodyti bei pasiūlyti ką nors naujo, yra nepaprastai turtinga savo kraštovaizdžiais, lankytinomis vietomis bei yra tinkama vieta tiek siekiantiems prabangos atostogų laikotarpiu, tiek ieškantiems ekonominės vietos apsistojimui. Na, o žiemos laikotarpiu ši sala turistus lepina ir geru oru – temperatūra čia paprastai siekia daugiau negu +20 laipsnių. 

Rinkitės šeimos atostogas Kanarų salose:

Tenerifė garsėja savo paplūdimių gausybe bei patogumais juose: čia rasite begalę vandens pramogų (pavyzdžiui, burlentes, jėgos aitvarus), bei kitokio pobūdžio pramogas: restoranus, kavines, muziejus, savaitgaliais čia taip pat galite apsilankyti ir įvairiuose turguose, įrengtuose būtent paplūdimių pakrantėse, kurie leis pasijusti lyg tikriems vietiniams. Pramogų gausa leidžia rasti veiklos laisvalaikiui tiek suaugusiems, tiek vaikams. Tėvai čia gali atsipūsti degindamiesi ir mėgaudamiesi salos teikiamomis gėrybėmis, na, o vaikai tuo tarpu gali džiaugtis maudynėmis, saule bei gera atmosfera.

Tačiau ne visi nori visą atostogų laiką skirti tik poilsiui. Jeigu Jūsų šeimai patinka atostogų metu pabuvoti naujose vietose, sužinoti ir išbandyti ką nors naują, Tenerifė Jums – idealus variantas. Lankytinos vietos – dar viena priežastis, kodėl šią kryptį taip noriai renkasi Lietuvių šeimos. 

Viena populiariausių lankytinų vietų, esančių Tenerifėje – Loro parkas. Tai – pasaulinio lygio zoologijos parkas, todėl galite būti tikri, kad apsilankymas jame pradžiugins ne tik Jūsų vaikus, bet užtikrins nepamirštamus įspūdžius ir suaugusiems. Loro parkas garsėja ne tik gyvūnų gausybe, bet ir įvairiais pasirodymais bei nuostabia architektūra. Įdomu tai, kad šiame zoologijos parke gyvena virš 4000 papūgų, taip pat čia apgyvendinta daugiau negu 200 pingvinų. Apskritai, gyvūnų įvairovė zoologijos sode tikrai stebina: čia laikomi jaguarai, tigrai, raganosiai, gorilos ir daugybė kitų gyvūnų. Zoologijos parke taip pat rengiami ir gyvi kai kurių gyvūnų pasirodymai: delfinų, orkų, jūrų liūtų.

Tačiau Loro parkas – ne vienintelė kvapą gniaužianti vieta, įsikūrusi Tenerifės saloje. Šilti bei egzotiški kraštai dažnai asocijuojasi su ugnikalniais ir visai ne be reikalo, kadangi šios salos viduryje galima rasti Teidės ugnikalnį, kurio skersmuo yra netgi 20 km, o jo aukštis – 3718 metrų. Tad nenuostabu, kad būtent šis ugnikalnis yra aukščiausia vieta Atlanto vandenyne. Ugnikalnis ir tuo pačiu vardu pavadintas Teidės nacionalinis parkas yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Be to, Teidės nacionalinis parkas yra vienas labiausiai lankomų nacionalinių parkų visame pasaulyje. Tad nesuklysime sakydami, kad tai vietos, kurias tiesiog privalote aplankyti!

Gran Kanarija

Nors Gran Kanarija nėra tokia didelė kaip Tenerifė, visgi ši sala – trečia pagal dydį Kanarų salyne, jos plotas yra 1560². Dėl saloje esančio subtropinio klimato, oro temperatūra idealiai tinka ne tik vasaros atostogoms, bet ir žiemos laikotarpiui - Gran Kanarijoje vasara trunka ištisus metus. Lietuvių atostogautojai noriai renkasi Gran Kanariją dėl saloje vyraujančios ramybės bei šilto vietinių sutikimo. Geros oro sąlygos atvykusiems žiemos laikotarpiu suteikia galimybę mėgautis gražiai paplūdimiais, juose esančiomis smėlėtomis pakrantėmis bei maloniai šildančia saule, kadangi temperatūra žiemos laikotarpiu Gran Kanarijoje gali siekti net +25 laipsnius!

Tai, kad Gran Kanarija yra įvairiapusė, sugebanti patenkinti kiekvieno skirtingus poreikius – dar viena priežastis, kodėl šeimos taip plačiai pamėgę šią kryptį. Įvairūs kraštovaizdžiai, nuo kalnuose įsikūrusių kaimelių, pakrantėse esančių kurortų iki smėlio paplūdimių ir skirtingos bei kvapą gniaužiančios augalijos: ši sala palieka pačius geriausius bei neišdildomus įspūdžius tiek suaugusiems, tiek vaikams. Čia kiekvienas sugeba atrasti tai, kas artima būtent jam.

Jau spėję atostogos praleisti Gran Kanarijoje teigia, kad ši sala yra puikus pasirinkimas keliaujant su šeima žiemos laikotarpiu ne tik dėl puikaus oro, siekiant šaltuoju žiemos laikotarpiu pasikrauti saulės energijos, tačiau ir dėl puikios kokybės teikiamų apgyvendinimo, turistinių, automobilių nuomos paslaugų bei aukščiausius standartus atitinkančio aptarnavimo. Sala suteikia visas galimybes rinktis, kokio tipo atostogų norite: galite apsistoti ir ilsėtis populiariausiuose kurortuose, pavyzdžiui, Maspalome, kuris šiuo metu siūlo daugybę prabangių vietų apgyvendinimui arba, pavyzdžiui, gyvybingame ir moderniame mieste Las Palmas. Tad Gran Kanarija pasiruošusi patenkinti bet kokius turistų norus. 

Atostogos Gran Kanarijoje patrauklios ne tik dėl gero oro ir puikių paplūdimių, tačiau ir dėl įvairaus laisvalaikio praleidimo būdų: čia gausu treniruotėms skirtų aikštelių, tad net atostogų metu galite nenutraukti treniruočių, jeigu užsiimate sportu. Taip pat saloje nutiesta daugybė takų bėgiojimui ir važinėjimui dviračiais. Būtent dviračiai yra viena tinkamiausių transporto priemonių atostogaujant su šeima, kadangi jie patinka tiek mažiems, tiek dideliems, o važinėjantis dar galima aplankyti bei pamatyti ir daugybę įdomių vietų. Čia taip pat galite išbandyti ir įvairias vandens pramogas, galbūt dar niekada gyvenime neteko išbandyti banglenčių sporto? Gran Kanarijoje įsikūrusi ne viena banglenčių sporto mokykla, o šis užsiėmimas gali tapti nauju Jūsų šeimos atostogų atradimu.

Gran Kanarija turistus traukia ir dėl saloje esančio kultūrinio paveldo bei įvairių lankytinų vietų. Viena tokių – Vegueta, Las Palme esantis senamiestis. Jūsų dėmesį patraukti gali čia esantis Casa de Colon, tai – išskirtinai puošnus namas, kuriame, kaip teigiama, buvo apsistojęs Kristupas Kolumbas, o šiuo metu čia įkurdintas jo kelionių ir su gyvenimu susijusių detalių muziejus. Jeigu Jūsų šeimą labiau domina gamtos kraštovaizdžiai, tuomet tiesiog privalote aplankyti Maspalomas kopas. Turistus čia traukte traukia smėlio kopos, kurios primena audringas jūros bangas.  

Tad tiek Tenerifė, tiek Gran Kanarija – kryptys, puikiai tinkančios atostogoms su šeima šaltuoju metų laikotarpiu. Priklausomai nuo to, kokie yra Jūsų šeimos lūkesčiai, galite rinktis vieną arba kitą salą, tačiau tikrai nesuklysite vienais metais išbandydami vieną, o kitais metais – kitą atostogų kryptį. 

Norite, kad šeimos atostogų planavimas taptų smagia ir jaudinančia patirtimi, o atostogų lauktumėte lyg šventės? Mes galime Jums padėti! Susisiekime jau dabar: būkite užtikrinti, kad atostogų laikotarpis ne tik pateisins, bet ir pranoks Jūsų šeimos lūkesčius!

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOK ir INSTAGRAM!

Rinkitės šeimos atostogas Kanarų salose: