dirbame 24/7
1
Kelionių naujienos 🔔

Orai Kipre šaltuoju sezono metu

Kipras – tai puiki atostogų kryptis šaltuoju metų laiku! Čia vyrauja vienos šilčiausių žiemų Viduržemio jūros regione, dažnai išnyrantys saulės spinduliai, o ką jau bekalbėti apie fantastišką salos gamtą ir kiekvieno skonio receptorius džiuginančią tradicinę Kipro virtuvę.

Visgi, prieš keliaujant į šį pasakišką kampelį, kviečiame susipažinti, kokie orai čia vyrauja šaltuoju metų laiku ir ką čia galima nuveikti nesimėgaujant poilsiu paplūdimiuose.

Orai Kipre žiemos mėnesiais

Kiprui būdingas subtropinis Viduržemio jūros klimatas. O tai reiškia, jog šioje saloje vyrauja karštos vasaros ir švelnios žiemos. Šaltasis metų sezonas, kaip ir daugelyje Europos šalių, paprastai prasideda lapkričio-gruodžio mėnesiais ir trunka iki vasario-kovo. Tačiau, nepaisant žiemos, saloje vyrauja malonūs ir saulėti orai.

Įsidienojus temperatūra gali palikti iki 20°C, o tai bus puikus oras vaikštinėti po istorija alsuojančius miestus ar leistis į žygius, žvelgiant į pasakiškas panoramas. Nors naktys Kipre būna kiek šaltesnės, žieminės striukėms lankantis saloje jums tinkai neprireiks, kadangi naktimis temperatūra vidutiniškai nukrenta iki 10 °C.

Ką veikti Kipre šaltuoju metų sezonu?

  • Pasivaikščiokite po Akamo nacionalinį parką

Vakarinėje salos dalyje plytintis Akamo pusiasalis yra tikra meka visiems laukinės gamtos mylėtojams. Žmogaus rankos beveik nepaliestas parkas glaudžia daugiau nei pusę tūkstančio įvairių augalų ir gyvūnų rūšių, iš kurių penktadalis yra endeminės, t.y. jos randamos tik toje teritorijoje. Dėl šių priežasčių Akamo nacionalinis parkas yra įtrauktas į UNESCO saugomų gamtos paminklų sąrašą. Nors šis parkas, kaip ir visas Kipras, daugiau turistų sulaukia vasaros mėnesiais, tačiau jis tikrąjį savo grožį jis atskleidžia baigiantis žiemai, kai ima žydėti įspūdingi augalai, o parkas nusidažo žaliais atspalviais.

  • Paslidinėkite Troodo kalnuose

Nors Kipras žiemos mėnesiais džiugina maloniais orais, tačiau pakilę į kalnus rasite sniego ir puikias slidinėjimo trasas. Viena iš tokių vietų – Troodo kalnai. Čia slidinėti atvyksta tiek vietiniai slidininkai, tiek slidininkai iš kitų šalių. Troode veikia slidinėjimo mokykla bei galima išsinuomoti žiemos sporto inventorių.

  • Aplankykite senovinius Kuriono griuvėsius

Kurionas – tai XII amžiuje pr. m. e. pastatytas miestas, kuris kadaise buvo viena svarbiausių salos vietų. Aukšti griuvėsiai, puikiai išsilaikiusios mozaikos bei didingas teatras po atviru dangumi turistams pasakoja įspūdingą graikų, romėnų bei bizantiečių istorijos etapą.

  • Pasivaikščiokite po Choirokitijos griuvėsius

Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtraukta Choirokitija yra neolito laikus menanti gyvenvietė, kurią istorikai ir tyrėjai laiko viena svarbiausių priešistorinių vietovių rytinėje Viduržemio jūros dalyje. Šioje vietoje išvysite senuosius laikus menančius apvalius namelius bei neolito amžių menančius augalus.

  • Aplankykite tradicinius kiprietiškus kaimelius

Ramūs žiemos mėnesiai yra tobulas metas išnaršyti tradicinius kiprietiškus kaimelius. Pavyzdžiui, tradicinę gyvenvietę Pano Lefkara. Tai be galo jaukus kaimelis, puikiai žinomas dėl akmenimis grįstų gatvių, tradicinės kiprietiškos architektūros ir draugiškų vietinių gyventojų.

  • Nepraleiskite kultūrinių renginių

Kipre šaltuoju metų laiku vyksta aibė įvairių renginių, kurie sutraukia tiek vietinius gyventojus, tiek šalies svečius. Miestų šventės, koncertai ir tradicinės šventės gali praturtinti kiekvieno keliautojo patirtį bei leisti pajusti vietinės kultūros ritmą.

Žiemą į Kiprą leiskitės su AirGuru!

Jei ieškote malonių atostogų šaltuoju metų laikotarpiu, kraukitės lagaminus ir sparnus kelkite į Kiprą. Čia jūsų tikrai lauks daugybė įdomių patirčių, istorinių relikvijų bei nuostabių patiekalų!

Na, o jei turite daugiau klausimų apie keliones į Kiprą ar kitą jus dominančią kryptį, susisiekite su AirGuru komanda:

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOKINSTAGRAM ir TIKTOK kanaluose!