dirbame 24/7
1
Naudingi patarimai 👌

Eurovizija 2024: faktai apie Švedijos miestą Malmę

Praėjusių metų didžiojo dainų konkurso „Eurovizija“ finalo metu paaiškėjo jo nugalėtoja, švedų atlikėja Loreen. Dainininkė jau antrą kartą laimėjo konkursą, šį kartą su daina „Tattoo“, tačiau žiūrovams kilo vienintelis klausimas, kur vyks Eurovizija 2024? Nors Švedija konkursą laimi jau septintą kartą, intriga išlaikyta neilgai ir netrukus buvo paskelbta, kad 2024 Eurovizijos sostine taps trečias pagal dydį Švedijos miestas Malmė.

🎤Pristatome svarbiausius faktus apie Malmę ir naudingus patarimus tiems, kurie žada čia lankytis renginio metu ir ne tik!

Malmė – šių metų „Eurovizijos“ sostinė

Netrukus po praėjusių metų dainų konkurso finalo paaiškėjo, kad Eurovizija 2024 vyks Švedijos sostinėje Malmėje. Net jei ir nežadate čia vykti gegužės 7, 9 ir 11 dienomis, kai vyks dainų konkursas, šis miestas yra puiki savaitgalio kelionės kryptis. Tai yra trečiasis pagal dydį Švedijos miestas (po Stokholmo ir Geteborgo) ir įsikūręs prie Baltijos jūros jis keliautojams tikrai turi ką pasiūlyti, tačiau kodėl būtent šis miestas buvo pasirinktas didžiajam dainų konkursui?

🧑‍🎤Malmė atitinka didelius „Eurovizijos“ rengėjų reikalavimus, kurie būtini tokiam dideliam renginiui;

🧑‍🎤Šis Švedijos miestas įrodė esantis pajėgus priimti tūkstančius atvykstančių delegacijų, gerbėjų ir žurnalistų;

🧑‍🎤Atrankos Eurovizijos renginiui metu buvo atsižvelgta į palankią Malmės infrastruktūrą, renginio vietą ir kitus svarbius dalykus.

Eurovizija Malmėje vyks jau trečią kartą

Įdomu ir tai, kad didysis dainų konkursas Eurovizija 2024 būtent šiame mieste vyks jau trečiąjį kartą. Pirmą kartą Malmė pasitiko konkurso dalyvius ir gerbėjus dar 1992 m., kai pergalę į Švediją parsivežė dainininkė Corola su daina „Fångad av en stormvind“. Vėliau, praėjus dviems dešimtmečiams 2013 m., Švedijos sostinei vėl teko garbė surengti konkursą, šį kartą pergalę pelnius daugeliui jau žinomai dainininkei Loreen.

Visos Eurovizijos savaitės Malmėje metu vyks daugybė muzikinių renginių, įskaitant gatvės muzikantų, menininkų, šokėjų pasirodymus, kurie vyks „Eurovizijos gatvės“ pop up scenoje. Čia taip pat konkurso gerbėjai kviečiami prisiminti visus 7 Švedijos atlikėjus ir grupes, atnešusias pergalę bei kartu sudainuoti hitais tapusias dainas.

Kodėl verta aplankyti Malmę ne tik Eurovizijos 2024 metu?

Žadate apsilankyti šiame mieste renginio metu, o galbūt norite labiau pažinti šį Švedijos kraštą vėliau, kai jame nešurmuliuos turistų minia? Pristatome keletą priežasčių, kodėl verta aplankyti Švedijos sostinę.

🏙️Malmė yra vienas iš labiausiai aplinką tausojančių miestų. Šis Švedijos miestas tikrai patiks gamtos mylėtojams – jame gausu žaliųjų erdvių, parkų.

🏙️Turtinga istorija. Malmės miesto istorija siekia 800 metų, o tai liudija vienas iš seniausių pastatų – Malmės pilis. Renesansinėje pilyje šiuo metu veikia keli muziejai ir rengiamos šiuolaikinio meno ekspozicijos.

🏙️Moderni ir išskirtinė architektūra. Malmė pasižymi naujovišku pastatų dizainu, tad tikrai bus kur „paganyti akis“. Šiame mieste atrasite ir aukščiausią pastatą visoje Skandinavijoje „Besisukantis liemuo“.

🏙️Netoli Kopenhagos. Malmė yra įsikūrusi Švedijos pietiniame pakraštyje, o šį miestą su Kopenhaga Danijoje skiria tiltas. Puiki proga apžiūrėti dvi šalis vienos kelionės metu!

🏙️Festivaliai ir renginiai. Malmė yra ne tik miestas, kur vyks Eurovizija 2024 - kasmet čia organizuojamas miesto festivalis, kuriame netrūksta pramogų ir veiklų pritaikytų visoms amžiaus grupėms.

Kelionės į Švediją metu nepraleiskite progos apsilankyti šalies sostinėje, o šiuo metu galima drąsiai sakyti ir Europos muzikos sostinėje!