dirbame 24/7
1
Naudingi patarimai 👌

Kada yra geriausias laikas kelionei į Japoniją?

Legendomis apipinta Japonija, dar kitaip vadinama tekančios saulės šalimi, asocijuojasi su egzotika ir išskirtine kultūra, kurią pažinti – tikrai verta. Nors kartą gyvenime aplankyti Japoniją verta ne tik dėl to, kad galėtumėte paragauti tikrų sušių ar aplankyti pavasarį žydinčias sakuras, bet ir dėl šios šalies istorijos, architektūros ir vietinių gyventojų. Ar žinojote, kad Japoniją sudaro net 6852 salos?

Orai Japonijoje

🌡️Pavasario laikotarpis (kovo - gegužės mėnesiai) Japonijoje – šiltas ir saulėtas, dieną temperatūra svyruoja nuo 10 °C iki 20 °C;
🌡️Vasaros laikotarpiu (birželio - rugpjūčio mėnesiai) orai tampa drėgnesni ir šiltesni, vidutinė oro temperatūra dienos metus svyruoja nuo 20 °C iki 30 °C. Tiesa, vasaros metu Japonijoje pasitaiko stiprių liūčių;

🌡️Rudens laikotarpiu (rugsėjo - spalio mėnesiai) Japonijoje taip pat šilta ir saulėta. Temperatūra šiuo metu laiku svyruoja nuo 15 °C iki 25 °C;
🌡️Na, o žiemos laikotarpiu (lapkričio - vasario mėnesiai) čia vyrauja šalti orai, ypač Šiaurinėje Japonijos dalyje. Tad žiemos metu Japonija – puiki vieta slidinėjimui. Temperatūra dienos metu čia svyruoja nuo 0 °C iki 10 °C.

Ką aplankyti Japonijoje?

Lankantis šioje nuostabioje šalyje, pamatyti ir patirti norisi kuo daugiau, tačiau tikrai liūdna būtų išvykti neaplankius šių žymiausiųjų:

🟡Hirošimos memorialinis muziejus. Tai neabejotinai yra vienas svarbiausių istorinių objektų visoje Japonijoje, skirtas Antrojo pasaulinio karo tragedijai atminti. Jis įsikūręs Taikos parke, netoli atominės bombos epicentro. Muziejus eksponuoja autentiškus išlikusius daiktus, nuotraukas, dokumentus, jame yra interaktyvių parodų, pasakojančių apie Hirošimos bombardavimą 1945 m. rugpjūčio 6 d. bei jo pasekmes. Muziejus siekia šviesti žmones apie branduolinio ginklo pavojų ir skatinti taiką pasaulyje. Vienas žymiausių eksponatų – suanglėjęs vaikiškas triratis, simbolizuojantis nekaltų aukų beprasmę kančią.

🟡Tokijo bokštas. Šis bokštas yra vienas garsiausių Japonijos simbolių, o jo įkvėpėjas – žymusis Paryžiaus Eifelis! Pastatytas 1958 m., jis siekia 333 metrus ir ilgą laiką buvo aukščiausias Japonijos statinys. Bokštas naudojamas kaip televizijos ir radijo transliacijų centras, tačiau taip pat yra ir populiari turistų traukos vieta, nes viršutinėje ir apatinėje apžvalgos aikštelėse lankytojai gali grožėtis kvapą gniaužiančia Tokijo panorama. Naktimis jis apšviečiamas ryškiomis spalvomis, dažnai keičiant spalvų tematiką pagal metų laikus ar specialias progas.

🟡Fudži kalnas. Fudži (Fuji-san) yra aukščiausias ir garsiausias Japonijos kalnas, siekiantis net 3776 metrus. Tai aktyvus ugnikalnis, kuris paskutinį kartą išsiveržė 1707 m. Fudži kalnas laikomas šventu simboliu ir dažnai vaizduojamas japonų mene bei literatūroje. Vasarą tūkstančiai alpinistų kopia į jo viršūnę, kad išvystų saulėtekį, vadinamą Goraiko. Kalno papėdėje yra vaizdingų ežerų, šventyklų ir garsusis Aokigahara miškas. 2013 m. UNESCO įtraukė Fudži į Pasaulio paveldo sąrašą kaip kultūrinę vertybę, tad privalote pamatyti šį nuostabų kalną!

🟡Kinkakudžis. Dar vadinamas Auksiniu paviljonu, Kinkakudžis yra viena gražiausių šventyklų visoje Japonijoje. Ji stovi Kijote, apsupta ramybėje skendinčio sodo ir atspindi Zen budizmo estetiką. Pastatyta XIV amžiuje, ši šventykla buvo šoguno Ašikagos Jošimicu rezidencija, o po jo mirties tapo budistų šventove. Jos viršutiniai aukštai yra padengti tikru auksu, todėl pastatas žvilga saulės šviesoje ir traukia kiekvieno praeivio akį. Kinkakudžio atspindys šalia esančiame veidrodiniame tvenkinyje sukuria nuostabų vaizdą, kuris keičiasi priklausomai nuo metų laiko.

🟡Baltojo garnio pilis. Himeji pilis, dažnai vadinama Baltojo garnio pilimi, yra vienas įspūdingiausių išlikusių senovinių Japonijos pilių kompleksų. Pastatyta XVII amžiuje, ji garsėja savo elegantiška balta fasado apdaila, primenančia pakylantį garnį. Tai viena iš nedaugelio pilių, išvengusių karo ir stichinių nelaimių pasekmių, todėl jos autentiška struktūra išliko beveik nepakitusi. UNESCO paskelbė Himeji pilį Pasaulio paveldo objektu, o jos sudėtinga gynybinė architektūra, medinės konstrukcijos ir vaizdingas sodas traukia lankytojus iš viso pasaulio.

🟡Tōdai-ji šventykla. Tōdai-ji yra viena svarbiausių budistų šventyklų Japonijoje, įsikūrusi Naroje. Pastatyta VIII amžiuje, ji garsėja savo įspūdingo dydžio Didžiuoju Buda (Daibutsu), kuris yra viena didžiausių bronzinių Budos statulų pasaulyje ir siekia net 15 metrų aukštį. Šventykla ilgus dešimtmečius buvo vienas svarbiausių Japonijos budizmo centrų ir išliko dvasiniu bei kultūriniu traukos objektu. Pagrindinė Didžiojo Budos salė (Daibutsuden) ilgą laiką buvo didžiausias medinis pastatas pasaulyje. Šventyklos teritorijoje laisvai gyvena elniai, laikomi šventais gyvūnais, tad, jei pasiseks, gal savo akimis juos išvysite ir Jūs!

🟡Sakurų sodas. Japonijos sakurų sodai – tai viena gražiausių vietų visame pasaulyje pavasario sezonu, kai vyšnių žiedai kuria magišką reginį ir ore tvyro atgimimo džiugesys. Garsiausios vietos stebėti žydinčias sakuras yra Tokijo Ueno parkas, Kijoto Marujamos parkas ir Osakos pilies sodas. Hanami – tai tradicija grožėtis žydinčiais medžiais, rengti piknikus po jų šakomis ir mėgautis šiuo trumpalaikiu, tačiau užburiančiu grožiu. Šie sodai ne tik džiugina akį, bet ir simbolizuoja Japonijos estetiką bei gyvenimo laikinumo filosofiją. Sakurų sezonas trunka tik kelias savaites, todėl jis yra itin laukiamas ir švenčiamas visoje šalyje.

Kaip išvengti eilių per sakurų sezoną?

Be abejo, išvysti sakurų žydėjimą – unikali galimybė, kuria galite pasinaudoti vykdami į Japoniją. Šis reginys kasmet sutraukia minias turistų, todėl turime keletą patarimų, kaip nepakliūti į patį didžiausią lankytojų bumą:

Planuokite kelionę iš anksto. Nelaukite paskutinės akimirkos! Žinoma, sakurų žydėjimas kiekvienais metais būna skirtingu laiku, tačiau patariame stebėti žiniasklaidą ir kitas informacines priemones, kuriose pateikiama informacija, kada preliminariai numatomas sakurų žydėjimas. Jeigu turite galimybę, rezervuokite skrydžius ir nakvynes iš anksto. Dar visai neseniai sakuros Japonijoje pražysdavo balandį, tačiau paskutiniu laiku žydėjimas prasideda kovo mėnesį. Tad jeigu norite pamatyti žydinčias japoniškas vyšnias, tuomet atostogų laiką planuokite pagal kiekvieno regiono statistiką.

Pagrindinius objektus lankykite darbo dienomis. Daugelis žmonių populiariausiose vietose lankosi savaitgaliais arba švenčių dienomis, todėl savo ruožtu patariame planuoti populiariausių vietų lankymą darbo dienomis. Taip pat, patariame lankytis anksti ryte arba antroje dienos pusėje, kadangi daugiausia turistų lankosi vidurdieniais. 

Kelionės metu aplankykite ir kitas vietas. Nors sakurų žydėjimas gali būti pagrindinis Jūsų kelionės tikslas, tačiau patariame nesusikoncentruoti tik ties šiuo nuostabiu reginiu. Kelionės metu taip pat aplankykite ir kitas vietas. Kartais vietos, kurios yra mažiau žinomos, gali palikti dar didesnį įspūdį - jų lankymas taip pat padės išvengti masės kitų turistų.

Kainos Japonijoje

Turbūt nustebsite, tačiau kainos Japonijos viešojo maitinimo įstaigose ir baruose – prieinamos visiems. Čia galėsite mėgautis pusryčiais, pietumis ar vakariene vos už 10 eur. Be abejo, kaip ir visose šalyse, jeigu norėsite mėgautis itin aukštos klasės aptarnavimu ar patiekalų kokybe - tuomet gali tekti sumokėti tris kartus didesnę sumą. Visgi, paragauti kulinarinių Japonijos šedevrų – tikrai verta. Na, o viešbučių ir apartamentų kainos Japonijoje – beveik tokios pat, kaip ir kituose Europos didmiesčiuose. Didžiausias skirtumas jaučiamas jeigu planuojate vykti į Japoniją sakurų žydėjimo laikotarpiu, kuomet nakvynės kainos už naktį čia gali būti netgi penkis kartus didesnės - šiuo laikotarpiu, savaitės trukmės kelionė, Jums gali kainuoti netgi 4 tūkst. eurų. 

Viešasis transportas

Norime atkreipti Jūsų dėmesį ir priminti, kad Japonija – viena labiausiai pažengusių ir išsivysčiusių technologijų srityje šalių, tad infrastruktūra čia yra tiesiog nepriekaištinga. Kelionės metu lengvai pasieksite norimas lankytinas vietas, tad  renkantis vietą nakvynei tikrai galite gyventi ir toliau nuo centro.

Kada geriausia leistis į Japoniją?

Atsakant į straipsnio pavadinimą - dėl sakurų žydėjimo, daugiausia turistų Japoniją aplankyti renkasi pavasarį! Tačiau sakoma, kad ruduo irgi yra puikus metas. Na, o mūsų manymu, keliauti į šią įspūdingą šalį – verta bet kuriuo metu laiku, tad nieko nelaukite ir pradėkite ruoštis savo kelionei jau dabar. Susisiekime:

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOK, INSTAGRAM ir TIKTOK kanaluose!

 

Įrašo turinys atnaujintas 2025-03-19