dirbame 24/7
1
Kelionių naujienos 🔔

TOP 5 miestai muziejų-galerijų mėgėjams

Kelionių kryptį dažnai renkamės pagal tai, koks yra mūsų kelionės tikslas ir ką norime kelionės metu pamatyti arba nuveikti. Na, pavyzdžiui, jeigu norime poilsinės kelionės - dažniausiai renkamės šiltus kraštus: Turkiją, Egiptą, Bulgariją, jeigu norime slidinėti  renkamės tokias vietoves, kuriose gausu kalnų: Prancūziją, Austriją, Italiją.. Tačiau kartais mūsų didžiausias noras – apsilankyti kvapą gniaužiančiuose muziejuose. Tokiuose, kurie po kelionės dar ilgai neleis jos pamiršti. Šiandien norime Jums pristatyti TOP 5 miestus, kuriuos tiesiog privaloma aplankyti, jeigu esate muziejų-galerijų mėgėjas! 

Paryžius

Paryžius – ne veltui tituluojamas meilės miestu. Atvykus į šį miestą, meilės jausmą čia galima pajusti bet kam: gamtos vaizdams, maistui, architektūrai, istorijai.. Na, o norint dar geriau susipažinti su Prancūzija, Paryžiumi ir jo istorija – būtina apsilankyti muziejuose. Čia Jūsų dėmesį patraukti turėtų muziejai-galerijos. Be abejonės, kai kalba pasisuka apie muziejus, pats svarbiausias traukos objektas – Luvras. Turbūt nesuklysime teigdami, kad tai ta vieta, kurią aplankyti nors vieną kartą gyvenime – privaloma. Luvras – vienas žymiausių muziejų pasaulyje ne be reikalo, kadangi tai ne tik pats didžiausias visoje Prancūzijoje esantis muziejus, bet ir sulaukiantis daugiausiai lankytojų visame pasaulyje! Čia eksponuojama beveik 35000 eksponatų, o muziejaus dydis – 60600 kvadratinių metrų. Tai vieta, kurioje Jums tikrai prireiks visos dienos, o gal net ir daugiau, tačiau apsilankyti čia – tikrai verta. Tiesa, Paryžius turi ir daugiau kvapą gniaužiančių muziejų. Nepraleiskite progos apsilankyti ir Orsės muziejuje. Kaip ir Luvras, Orsė muziejus yra laikomas vienu garsiausiu ir didžiausiu muziejumi visame pasaulyje, kadangi būtent šiam muziejui priklauso didžiausia impresionizmo ir postimpresionizmo šedevrų kolekcija visame pasaulyje.

Turinas

Turinas – miestas, įsikūręs šiaurės vakarų Italijoje. Tad jeigu norite arba jau planuojate aplankyti Italiją, visuomet reikėtų apsvarstyti galimybę nuvykti į Turiną. Nepaneigiamas faktas, kad Turinas lankytojus traukte traukia dėl nuostabios gamtos ir didingos architektūros, tačiau muziejai-galerijos taipogi verti atskiro paminėjimo. Turino Egipto muziejus – pats lankomiausias visame mieste. Net ir tuo atveju, jeigu nesidomite Egipto istorija, šios vietos rekomenduojame nepraleisti. Tai ne tik vienas seniausių, bet ir vienas didžiausių senovinių Egipto eksponatų kolekcijų turintis muziejus visame pasaulyje. Čia galėsite išvysti daugiau negu 32 000 objektų. Be šio kvapą gniaužiančio muziejaus, Jūsų taip pat laukia kita ne ką mažiau įdomi vieta - Turino kino muziejus. Pradėkime nuo to, kad šio pastato aukštis siekia netgi 167 metrus ir yra vienas iš turtingiausių ekspozicijų turintis kino muziejus visame pasaulyje! Muziejuje suteikiama galimybė ne tik apsilankyti mini kino salėje, tačiau ir iš arčiau pažvelgti į kino istoriją: įvairias fotografijas, plakatus, asmeninius žymiausių aktorių daiktus ir kitokio pobūdžio kino eksponatus. Garantuojame, kad nė nepajusite, kaip tapsite tikru kino istorijos žinovu! Na, o jeigu norite susipažinti iš arčiau su automobilių istorija: nuo garo mašinų iki šiuolaikinių visureigių, tuomet nepraleiskite progos apsilankyti Nacionaliniame Turino automobilių muziejuje, kuriuo žavisi visi - ne tik automobilių ir greičio fanatikai.

Madridas

Madridas – Ispanijos sostinė, tad pasirinkę būtent šią kelionės krypti, turėsite progą ne tik pabuvoti šalies sostinėje, bet ir susipažinti su įspūdingiausiais Madride esančiais muziejais. Viena iš vietų, kurią rekomenduojame aplankyti – Prado muziejus. Tai – vienas didžiausių ir garsiausių meno muziejų visoje Europoje. Čia sukaupta didžiausią išliekamąją vertę turinti Ispanijos senųjų dailininkų kolekcija, muziejuje taip pat galite išvysti ir kitų Europos šalių dailininkų kūrinius. Nepraleiskite progos iš arčiau susipažinti su meno kūriniais, kurie apima epochas nuo XII a. iki ankstyvojo XIX a: Jūsų laukia ekspozicija, kurią sudaro virš 1000 skulptūrų, 8300 piešinių, taip pat 7700 paveikslų ir daugybė kitų meno kūrinių. Susipažinus su seniausiomis kultūromis, galite leistis į pažintį su modernizmu: apsilankykite šiuolaikinėje meno galerijoje - Nacionaliniame karalienės Sofijos muziejuje. Galerijoje Jūsų laukia nepriekaištingai parinktos meno kolekcijos, muziejuje taip pat eksponuojami garsių menininkų darbai, kaip, pavyzdžiui, Pablo Pikaso ar Salvadoro Dali. Tad galime tik paantrinti, kad tai – aukštos kokybės muziejus, kuriame turėsite progą gyvai išvysti daugybę visame pasaulyje žinomų paveikslų.

Londonas

Ar galite įsivaizduoti muziejų, kuriame sukaupta virš 8 milijonų objektų? Skamba per daug įspūdingai, kad būtų tiesa? Tuomet siūlome vykti į Londoną ir aplankyti Britų muziejų. Būtent čia sukaupta daugiau negu 8 milijonai objektų! Muziejus siūlo susipažinti su žmonijos kultūra nuo jos atsiradimo iki pat šių dienų. Pamatykite Senovės Egiptą ir Sudaną (čia sukaupti eksponatai iš Nilo slėnio ir Sudano), Artimuosius Rytus (susipažinkite su musulmoniškuoju pasauliu), Aziją (eksponatai siekia netgi neolitą), Afriką, Ameriką ir Okeaniją (Britų muziejuje galite išvysti vieną didžiausių indėnų, afrikiečių ir aborigenų kultūrų artefaktų kolekciją pasaulyje), Europą, Britaniją ir įvairių monetų, medalių, graviūros ir piešinių kolekciją. Nors vien Britų muziejaus aplankymas gali būti priežastimi, dėl kurios verta vykti netgi į Londoną, tačiau čia galite aplankyti ir kitus puikius muziejus: Viktorijos ir Alberto muziejų, kuriame puikuojasi taikomojo meno kolekcija, sudaryta iš daugiau negu 2,27 mln eksponatų, Imperinio karo muziejų, kuris leidžia iš arčiau pažvelgti ir susipažinti su karine istorija ir pamatyti įvairius eksponatus ir dokumentus, susijusius su XX a. - XXI a. karo istorija. Ir daugelį kitų!

Amsterdamas

Olandijos sostinė Amsterdamas – įvardijamas kaip vienas gražiausių Europos miestų.  Įsitikinkite tuo patys ir jau sekančių atostogų kryptimi rinkitės būtent šį miestą! Keliautojai dievinida Amsterdamą ne tik dėl nuostabių gamtos vaizdų ar įspūdingos architektūros, bet ir dėl itin turtingos šio miesto istorijos. Tad lankydamiesi čia turite puikią progą apsilankyti visame pasaulyje žinomuose muziejuose: Amsterdamo valstybiniame muziejuje, Vincento van Gogo muziejuje, Moco muziejuje ir daugelyje kitų! Amsterdamo valstybiniame muziejuje Jūsų laukia penki departamentai: istorijos, meno, fotografijos, piešinių ir grafikos. Jame sukaupta reikšminga olandų  „Aukso amžiaus“ dailininkų darbų kolekcija. Be abejonės, Vincento van Gogo muziejus suteiks progą susipažinti su Vincento van Gogo meniniu gyvenimu ir didžiausia menininko tapybos darbų ir piešinių kolekcija. Visai nesvarbu, ar esate šio tapytojo gerbėjas, net neabejojame, kad ši vieta Jums tikrai paliks įspūdį. Na, o Moco muziejus leis iš arčiau pažvelgti į šiuolaikinį meną. Tai – nepamirštama patirtis, leidžianti geriau suvokti šiuolaikinio meno kūrėjus ir palyginti dabartinius ir ankstyvuosius meno kūrinius.

Įvairių muziejų-galerijų lankymas suteikia galimybę susipažinti su įvairiomis kultūromis, kūrėjais, skirtingu meno suvokimu. O galbūt ir Jūs, perskaitę šį straipsnį, nusprendėte, kad kitų atostogų metu norite dar labiau plėsti savo akiratį? Tuomet susisiekite su mumis ir mes pasirūpinsime, kad Jums reikėtų tik laukti kelionės!

 

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOK ir INSTAGRAM!