dirbame 24/7
1
Naudingi patarimai 👌

Kelionė į niekada nemiegantį Tel Avivą. Ką būtina žinoti?

Ar Jūsų sena svajonė – aplankyti vietovę, kurioje visuomet verda gyvenimas, o žmonės niekada nemiega? Tuomet sekanti Jūsų kelionės kryptis turėtų būti Tel Avivas. Tai didžiausias Izraelyje esantis miestas, įsikūręs Viduržemio jūros pakrantėje. Sakoma, kad Tel Avivas – amžinojo pavasario vieta, tad nenuostabu, kad iš hebrajų kalbos išvertus, šio miesto pavadinimas reiškia „pavasario kalva“.

Tel Avivas laikomas Izraelio ekonominiu, politiniu bei kultūriniu centru. Tačiau kaip ir kiekviena šalis bei joje esantys miestai, Tel Avivas turi savitus papročius bei taisykles, su kuriomis, prieš vykstant šia kryptimi, reikėtų susipažinti. Tad ką būtina žinoti prieš vykstant?

ŠABAS

Šabas – judėjų kassavaitinė šventė, prasidedanti penktadienį, saulėlydžio metu, ir pasibaigianti šeštadienio vakare. Prieš vykstant derėtų žinoti, kad vykstant Šabui, neveikia viešasis transportas bei įvairūs verslai, pavyzdžiui, kai kurios parduotuvės. Tad planuodami savo maršrutą ir dėliodamiesi lankytinų vietų sąrašą, nepamirškite, kad kai kurios vietos gali likti atviros lankymui, tačiau kitos gali būti uždarytos penktadienį, apie 16-17 valandą ir atverti duris tik šeštadienį vakare.

SAUGUMAS

Vykstant į Tel Avivą svarbu prisiminti, kad šioje šalyje itin griežtai laikomasi saugumo taisyklių. Kadangi keliaujate turistiniais tikslais, oro uoste Jums gali būti atliktas trumpas interviu. Tačiau neišsigąskite, oro uoste dirbantys žmonės tiesiog užduos keletą klausimų - kokiu tikslu keliaujate į šalį, ar keliaujate pirmą kartą, su kuo atvykote, kiek laiko šalyje praleisite. Tad jeigu oro uoste Jūsų imtų klausinėti įvairių klausimų, susijusių su kelione, sunerimti tikrai neverta - tai įprastinė tvarka.
Taip pat nenustebkite, jeigu dienos metus išvysite gatvėse vaikščiojančius karius, nešinus šautuvais rankose, kadangi Izraelio tauta labai rimtai žvelgia į ramybės jausmą bei savo piliečių ir šalies saugumą. Tad prie to teks priprasti, net jeigu iš pradžių tai gali būti kiek nemalonu ir neįprasta. Beje, Izraelyje karo tarnyba užsiima ir daugybė moterų. Tad dėl aplink zujančių kareivių ar patikros oro uoste negalvokite, kad kelionė į Tel Avivą – nesaugi. Priešingai. Apsauga čia pasitelkiama tik tam, kad dar labiau sustiprintų saugumo jausmą.

Domina kelionė į Tel Avivą? Rinkis iš AirGuru pasiūlymų:

Naktinis gyvenimas

Kaip ir minėjome, Tel Avivas – niekada nemiegantis miestas. Ši vietovė garsėja trankiu naktiniu gyvenimu! Nors daugelį lankytinų vietų tikrai galite aplankyti bei pamatyti dieną, tačiau vėlai vakare čia Jūsų taip pat laukia daugybė aukštos klasės restoranų ir barų. Tad jeigu Jums patinka naktinis gyvenimas – tuomet kelionė į Tel Avivą bus nepamirštama, kadangi naktį šis miestas tikrąja šio žodžio prasme - atgyja. 

Valiuta

Tarptautinė valiuta Izraelyje – Izraelio šekeliai (ILS). Tad atvykus ar prieš kelionę nepamirškite išsikeisti pinigų. Šiuo metu 1 Izraelio šekelis atitinka 0,25 EUR. Tačiau nepamirškite valiutos konvertavimu pasinaudoti dar prieš kelionę, kadangi kursas nuolat keičiasi. 

Viza

Oro uoste darbuotojai Jums suteiks popierinę vizą. Tam, kad išvengtumėte nemalonumų  ar galimų nesusipratimų, saugokite šį dokumentą ir visuomet turėkite kartu su savimi. Šis popierinis dokumentas – įrodymas, kad į šalį patekote teisėtai. Taip pat, išduodamos popierinės vizos Jums gali prireikti norint apsilankyti tam tikrose vietose, pavyzdžiui, kai kuriuose lankytinuose objektuose.

Elektronika

Nors gali atrodyti pakankamai keistai, tačiau siūlome prieš kelionę pasirūpinti adapteriais, kadangi Izraelyje beveik visose vietose elektros kištukų tipai kitokie negu Lietuvoje - jie trišakiai. Tad tam, kad išvengtumėte galimų nesklandumų kelionės metu bei norėdami išsaugoti galimybę mėgautis nuostabiais vaizdais, pasirūpinkite smulkiomis detalėmis prieš kelionę.

Apranga

Nors Tel Avivas – modernus bei daugiakultūrinis miestas, tačiau čia itin gerbiami papročiai bei religija. Tad jeigu planuojate lankytis religinėse vietose, tokiose, kaip Šv. Petro bažnyčia, nepamirškite pasirūpinti tinkama apranga. Nors gali būti karšta, lankantis tam tikrose vietose dera dėvėti marškinėlius su ilgesnėmis rankovėmis, ilgus sijonus ar kelnes. 

Ieškai kelionės į Tel Avivą? Rinkis iš AirGuru pasiūlymų:

Į Tel Avivą leiskitės kartu su AirGuru!

Kelionė į Tel Avivą gali tapti įsimintiniausiomis atostogomis Jūsų gyvenime! Tai miestas, kuris leis Jums pažinti Izraelį iš arti - šios šalies kultūrą, papročius, religiją bei naktinį gyvenimą. O jeigu norite, kad kelionės planavimu bei kitais rūpesčiais būtų pasirūpinta, o Jums teliktų su malonumu laukti kelionės, tuomet susisiekite su mumis:

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOK ir INSTAGRAM!