dirbame 24/7
1
Naudingi patarimai 👌

Lankytinos vietos Juodkalnijoje: ką pamatyti?

Juodkalnija – maža, bet nepaprastai graži Balkanų šalis, viliojanti keliautojus savo stulbinančia gamta, turtinga istorija ir svetinga kultūra. Nesvarbu, ar jus domina žydro vandens paplūdimiai, didingi kalnai, žavingi miestai ar UNESCO pasaulio paveldo objektai, Juodkalnijoje atrasite viską, ko reikia nepamirštamoms atostogoms.

Gamtos mylėtojams

⛰️ Durmitoro nacionalinis parkas

Durmitoro nacionalinis parkas, įsikūręs šiaurės vakarų Juodkalnijoje, yra UNESCO pasaulio paveldo objektas, garsėjantis savo stulbinančiais kalnais, giliais kanjonais ir žydrais ežerais. Čia rasite daugybę įdomių veiklų, pradedant nuo žygių pėsčiomis ir alpinizmo iki slidinėjimo bei plaukimo plaustais.

Žygeiviai gali rinktis iš įvairaus sudėtingumo takų, vedančių į Bobotov Kuką, aukščiausią Durmitoro kalnų viršūnę, arba aplink Juodąjį ežerą. Mėgstantys vandens pramogas, turi galimybę išbandyti pasiplaukiojimus Tara upe. Tai viena populiariausių plaukimo plaustu vietų Europoje. Be to, čia galima važinėti dviračiais, žvejoti ar lankytis urvuose.

⛰️ Lovćen nacionalinis parkas

Nors mažesnis už Durmitorą, Lovćen nacionalinis parkas žavi ne mažiau įspūdingais kalnų peizažais. Ši unikali vietovė siūlo ne tik kvapą gniaužiančias panoramas, bet iš čia galite stebėti gražiausius saulėlydžius Juodkalnijoje.

Parke taip pat stūkso Petro II Petrovičiaus Njegošo mauzoliejus – siurrealistinis architektūros kūrinys, skirtas Juodkalnijos nacionaliniam herojui. Pasiekę mauzoliejų, galėsite pasigrožėti ne tik jo dizainu, bet ir nuostabiais vaizdais nuo apžvalgos aikštelės. Kelionė iki mauzoliejaus gali tapti nepamirštama patirtimi – norint jį pasiekti reikės įveikti daugiau kaip 400 laiptelių.

⛰️ Biogradsko Gora nacionalinis parkas

Biogradskos Goros nacionalinis parkas – nuostabi gamtos oazė Juodkalnijoje, sauganti vienus paskutinių Europoje pirmykščių miškų. Parkas įkurtas 1952 m. ir saugo ne tik unikalią ekosistemą, bet ir įspūdingus kalnų masyvus, kurių viršūnės siekia virš 2000 metrų. Čia galėsite pasimėgauti žygiais pėsčiomis ar dviračiais, žvejyba, vandens sportu, o žiemą – slidinėjimu. Populiariausias parko objektas – Biogradsko ežeras, apsuptas smaragdinių kalnų ir žavintis savo grožiu.

⛰️ Taros kanjonas

Tai antras pagal gylį pasaulyje (1300 m) ir giliausias Europoje kanjonas. Šis UNESCO saugomas kanjonas keliautojus vilioja nepaprastu grožiu. Ekstremalių pojūčių mėgėjai čia galės išbandyti raftingą, leistis „zip-line“ virš kanjono, pasigrožėti vaizdais nuo vieno gražiausių pasaulyje Džurdževičiaus tilto ar leistis į žygį į Kiurevaco viršukalnę. Taros kanjonas – adrenalino ir gamtos mylėtojų rojus!

Miestų ir miestelių mylėtojams

🏙️ Kotoras

Kotoras – UNESCO saugomas miestas, žavintis savo labirintinėmis senamiesčio gatvelėmis, jaukiomis kavinukėmis ir paslaptingais kampeliais. Keliautojai gali pasigrožėti Šv. Jono tvirtovės panorama, išbandyti „Kotoro kopėčias“, sugerti senovės istorijas Šv. Trifono katedroje, pasiplaukioti laivu po įlanką bei aplankyti nuostabias salas.

🏙️ Budva

Budva – vienas populiariausių Juodkalnijos kurortų, viliojantis turistus puikiais viešbučiais, paplūdimiais, prieplaukomis ir pašėlusiu naktiniu gyvenimu. Ne ką mažesnį įspūdį palieka ir nedidelis, tačiau jaukus senamiestis, apsuptas XV amžiaus gynybinių sienų. Čia gausu bažnyčių, aikščių, stūkso įspūdinga miesto citadelė.

Budva – puikus pasirinkimas mėgstantiems ne tik poilsį paplūdimyje, bet ir audringą naktinį gyvenimą. O, jei norisi ramesnio poilsio, verčiau apsistoti kitur, tačiau Budvai vis tiek verta skirti dieną – pasigrožėti žavingu senamiesčiu ir nuostabia aplinka.

🏙️ Perastas

Perastas – mažas, bet kerintis miestelis Kotoro įlankoje, vos 15 km nuo Kotoro. Jis garsėja dviem vaizdingomis salomis, kurias galima aplankyti laivu. Pats Perastas žavi savo senovine architektūra, griūvančiomis varpinėmis ir romantiškomis pakrantės kavinėmis. Čia atrasite 18 Renesanso ir Baroko rūmų, liudijančių buvusias šlovingas uostamiesčio dienas.

Pasimėgaukite ramiu Perasto poilsiu, pasivaikščiokite siauromis gatvelėmis, aplankykite bažnyčias ir paragaukite vietinio skanėsto – Peraška torta. 

🏙️ Sveti Stefanas

Tai nepaprasto grožio sala, esanti netoli Budvos. Ši sala, sujungta su žemynu siauru sąsiauriu, garsėja savo raudonais stogais, baltomis mūrinėmis vilomis ir turkio spalvos jūra. Sveti Stefanas ilgą laiką buvo žvejų kaimelis, tačiau vėliau tapo prabangiu kurortu, kuriame savo atostogas leidžia įžymybės iš viso pasaulio. Tiesa, į šią salą patekti galima tik  joje įsikūrusio viešbučio svečiams.

Istorijos ir kultūros mylėtojams

🏛️ Cetinė

Cetinė – istorinė Juodkalnijos sostinė, įsikūrusi Lovčeno kalnų papėdėje. Miestas žavi savo autentiškumu ir turtinga praeitimi, atsiskleidžiančia senovės architektūroje, muziejuose ir žymiuose paminkluose.

Cetinė ilgą laiką buvo Juodkalnijos kultūros ir religijos centru. O šiandien tai ramus miestelis, kuriame jaučiama buvusios sostinės didybė. Šis miestas yra puiki vieta pasivaikščioti senamiesčio gatvelėmis, aplankyti muziejus ir pajusti autentišką Juodkalnijos istorinę atmosferą.

🏛️ Ostrogo vienuolynas

XVII amžiuje įkurtas Ostrogo vienuolynas – tai nepaprasta vieta, įsikūrusi aukštai uolose Juodkalnijoje. Įspūdinga architektūra, deranti su nuostabiu gamtos grožiu, traukia ne tik piligrimus, bet ir visus, ieškančius ramybės ir dvasinio pakylėjimo.

Vienuolyną sudaro dvi dalys – apatinė ir viršutinė – tarsi išskaptuoti uolose, sujungtos urvais, praėjimais ir laiptais. Viduje gausu ikonų, freskų ir relikvijų, liudijančių ilgą ir turtingą vienuolyno istoriją.

🏛️ Stari Bar

Stari Bar – tai nedidelis, tačiau nepaprastai žavus miestelis. Jo istorija prasidėjo dar ankstyvaisiais Viduramžiais, o per amžius miestas priklausė įvairioms imperijoms, tarp kurių – Bizantija, Nemanjičių dinastija, Osmanų imperija. Šiandien Stari Bar garsėja įspūdinga viduramžių tvirtove. Mieste taip pat gausu istorinių lankytinų vietų, atspindinčių skirtingas epochas. Čia galima apžiūrėti bažnyčias, mečetes, gynybinius įtvirtinimus, didikų namus ir kitus pastatus, menančius praeitį. Nors dalis miesto buvo sunaikinta per karus ir žemės drebėjimus, Stari Bar išlaiko nepakartojamą aurą ir kviečia keliautojus pasinerti į turtingą Juodkalnijos istoriją.

🏛️ Mamulos fortas

Mamulos fortas, stūksantis prie pat Kotoro įlankos vartų, slepia savyje permainingą ir įspūdingą istoriją. XIX a. viduryje buvo pastatytas kaip gynybinis įtvirtinimas ir pavadintas austrų-vengrų generolo Lazaro Mumulos vardu. Antrojo pasaulinio karo metais Mamulos sala patyrė tamsiąją savo istorijos pusę – ji tapo kalėjimu Musolinio fašistinio režimo valdymo laikais. Čia kalėjo per 2000 žmonių, kurie kentė nuo italų okupacinių pajėgų žiaurumo.

Atostogos Juodkalnijoje su AirGuru!

Nesvarbu, ar ieškote ramaus poilsio, ar aktyvių pramogų, Juodkalnijoje rasite viską, ko reikia nepamirštamoms atostogoms. Čia, už kiekvieno kampo, jūsų laukia nepakartojami įspūdžiai – nuo jaukių pajūrio miestelių ir istorija alsuojančių kampelių iki didingų kalnų ir kvapą gniaužiančių nacionalinių parkų. O jei kyla klausimų apie Juodkalniją ar kitas jus dominančias kryptis, AirGuru komanda visada pasiruošusi padėti:

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOKINSTAGRAM ir TIKTOK kanaluose!