dirbame 24/7
1
Naudingi patarimai 👌

Maitinimo tipai viešbutyje. Ką reiškia RO, BB, HB, AI, UAI?

Renkantis kelionę, vienas svarbiausių aspektų – vieta, kurioje apsistosite. Na, o viešbučio pasirinkimui įtaką dažnai daro siūlomi maitinimo tipai, kurių – daugybė. Pavyzdžiui: RO, BB, HB, AI ir kiti. Maitinimo tipo pasirinkimas gali priklausyti nuo to, ką ketinate kelionės metu veikti: poilsiauti ir leisti laisvalaikį viešbučio teritorijoje ar, pavyzdžiui, leistis į žygius ir viešbutyje būti tik ryte ir vėlai vakare. Todėl laikas susipažinti su pagrindiniais viešbučių maitinimo tipais.

Maitinimo tipai

RO (room only)

Tokio tipo maitinimas reiškia, kad į Jūsų viešbučio rezervaciją įeina tik nakvynė (be jokio maitinimo). Pasirinkus RO maitinimo tipą, turėsite maistu pasirūpinti savarankiškai.  Galėsite mėgautis visiška laisve renkantis kada, kur ir ką norite valgyti, taip pat turėsite šimtaprocentines galimybes išbandyti vietines maitinimo įstaigas ir susipažinti su vietine maisto kultūra.

HB (half board)

Tokio tipo maitinimas reiškia, kad viešbutyje Jums bus suteikiama galimybė pusryčiauti ir vakarieniauti (švediško stalo principu), taip pat Jums priklausys nemokami gėrimai pusryčių metu: arbata, kava, gaivieji gėrimai, na, o vakarienės metu už gėrimus reikės papildomai susimokėti. Užsisakant tokio maitinimo tipą, į jį neįskaičiuoti pietūs ir kiti galimi maitinimo pasiūlymai. Šis maitinimo tipas tinka tiems keliautojams, kuriems svarbu viešbutyje papusryčiauti ir nesukti galvos dėl vakarienės, o dienos metu turėti galimybę pietauti kitose vietose. Tiesa, kai kuriuose viešbučiuose HB maitinimo tipas nebūtinai suteiks galimybę mėgautis švediško principo pusryčiais ir vakariene, gali būti, kad maistą pasirinkti Jums reikės iš anksto (A la carte). Tai priklauso nuo viešbučio. 

BB (Bed and Breakfast)

Pasirinkus tokio tipo maitinimą, Jums priklausys pusryčiai ir jų metu teikiami nemokami gėrimai: kava, arbata, vanduo ir kiti gaivieji gėrimai. Tai – vienas populiariausių maitinimo tipų, dažnai siūlomas nedideliuose, šeimyninio tipo viešbučiuose. Šį maitinimo tipą dažnai renkasi mėgstantys aktyvų laisvalaikį, daug keliaujantys atostogų metu arba vykstantys darbo reikalais. Pusryčiai dažniausiai pradedami serviruoti anksti, švediško stalo principu, na, o pusryčių metu dažniausiai galite rasti omletą, dešreles, įvairias košes, sausus pusryčius, vaisius ir t.t.

AI (All inclusive)

 Tai – gerai mums visiems pažįstamas maitinimo tipas, kurį siūlo daugelis šiltų kraštų viešbučių. Tai – viskas įskaičiuota maitinimo principas, kuomet viešbutyje viešintiems suteikiamas šimtaprocentinis aprūpinimas maistu ir gėrimais: nemokami pusryčiai, pietūs, vakarienė, gaivieji ir alkoholiniai gėrimai. Priklausomai nuo viešbučio, kai kur šviežiai spaustos sultys, kava ar ledai gali kainuoti papildomai. Dažnai tokio tipo maitinimas būna teikiamas nuo ryto iki vakaro. Šį maitinimo tipą rekomenduojama rinktis žmonėms, kurie kelionės metu nori šimtu procentu atsipalaiduoti, dėl nieko nesukti galvos ir turėti galimybę bet kuriuo metu mėgautis įvairiu maistu ir gėrimais, taip pat turėti platų pasirinkimą valgymų metu.

Soft AI (Soft all inclusive)

Tai – maitinimo tipo variantas tarp AI (all inclusive) ir visų kitų likusių. Tai reiškia, kad Jūsų viešnagės metu Jums bus teikiamas maitinimas ir gėrimai, tik pasirinkimas bus mažesnis, negu AI maitinimo tipe. Pavyzdžiui, Jums gali priklausyti pusryčiai, pietūs ir vakarienė arba kiti, nurodyti ir numatyti valgymai, tačiau gali būti neįskaičiuoti gėrimai arba desertai. Arba, pavyzdžiui, už tam tikrus dalykus Jums reikės papildomai susimokėti, taip pat Jums gali būti nemokamai teikiami vietiniai gėrimai, o už kitus gėrimus gali reikėti papildomai susimokėti. Renkantis maitinimo tipą, visuomet rasite visą reikalingą informaciją apie viešbutyje, kuriame ketinate apsistoti, esančias maitinimo sąlygas.

UAI (Ultra all inclusive)

Esant tokiam maitinimo tipui, atostogų metu Jums bus suteikta galimybė mėgautis viskuo, ką viešbutis gali pasiūlyti. Tai ne tik pusryčiai, pietūs, vakarienė, užkandžiai ir gėrimai, bet ir neribotas jų pasirinkimas (dažnu atveju netgi visą parą). Mėgaukitės įvairiais pagrindiniais patiekalais, užkandžiais ir desertais visą parą, visoje viešbučio teritorijoje. Priklausomai nuo viešbučio, Jums taip pat gali būti suteikiamas nemokamas  mini baras viešbučio kambaryje, nemokami importiniai alkoholiniai gėrimai ir ilgiau dirbantys barai viešbučio teritorijoje, šviežiai spaustos sultys arba nemokama kava visą parą. Apie tai, kas viešnagės metu priklauso, o už ką reikės mokėti papildomai, būsite informuoti maitinimo užsakymo metu, taip pat apie tai pasiteirauti rekomenduojame dar kartą atvykus į viešbutį (siekiant išvengti galimų nesklandumų).

Švediškas stalas ir A la carte

Viešbutyje „Švediško stalo“ maitinimo būdas reiškia, kad patiekalai – paruošti ir išdėstyti ant stalų bendroje salėje taip, kad kiekvienas svečias galėtų pats pasirinkti, ką nori valgyti ir kokį kiekį, iš siūlomų patiekalų. Taip svečiams suteikiama galimybė rinktis tarp įvairių patiekalų ir maisto produktų: užkandžių, šiltų ir šaltų pagrindinių patiekalų, desertų ir t.t.

Na, o „A la carte“ reiškia, kad maistą reikės rinktis iš anksto, pagal jau sudarytą valgiaraštį. Dažnu atveju, pusryčius reikia užsisakyti iš vakaro, o vakarienę reikia išsirinkti ryte. Nors tokiu atveju turite iš anksto apgalvoti ką norėsite valgyti, tačiau čia suteikiamas lankstumas informuoti apie įvairias alergijas, norimus/nenorimus maisto produktus. Tad abu šie maitinimo principai turi savų pliusų.

Mėgaukitės atostogomis su AirGuru!

Kiekvienas maitinimo tipas – turi savų pliusų, visai kaip ir šalys, kurias galite aplankyti! Nesnauskite ir ateinančioms atostogoms pradėkite ruoštis jau dabar. Susisiekite:

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOK ir INSTAGRAM!