dirbame 24/7
1
Naudingi patarimai 👌

Nemokamos pramogos lankantis didžiausiose Europos sostinėse

Dažnai manoma, jog keliauti po didžiuosius Europos miestus yra brangus malonumas, tačiau AirGuru komanda pasirengusi įrodyti, jog keliauti galima ir pigiai, ir turiningai. Dėl šios priežasties dalinamės nemokamomis pramogomis, kurias galite aplankyti viešėdami didžiausiose Europos sostinėse – Paryžiuje, Londone, Romoje, Barselonoje.

PARYŽIUS

✨Apžiūrėkite Eifelio bokštą

Eifelio bokštas – vienas lankomiausių turistinių objektų visame pasaulyje, sutraukiantis aibę įsimylėjėlių. Nors apsilankymas Eifelio bokšte yra mokamas, tačiau apžiūrėti šį architektūros stebuklą iš visų pusių galite visiškai nemokamai.

Visuotinai pripažįstama, jog geriausia vieta stebėti Eifelio bokštą – Marso laukai. Įsikūrę šiame parke, esančiame prieš Eifelio bokštą, galėsite surengti romantišką pikniką.

✨Pasivaikščiokite po kerinčius Paryžiaus parkus

Vieni žymiausių ir daugiausiai turistų sutraukiantys yra Tiuilri sodai bei Liuksemburgo sodai. Pastarieji buvo įkurti XVII a., mirus karaliui Henrikui IV, jo žmonos Marijos Mediči. Tai žaviai žaliuojantis parkas, kurio centre stovi ištaigingi Liuksemburgo rūmai. Na, o Tiuilri sodai laikomi ne tik didžiausiu ir gražiausiu, bet pačiu seniausiu miesto parku, kurį 1564 metais įkūrė Kotryna Mediči. Greta Luvro įsikūręs parkas žavi jaukiomis alėjomis, gražiais fontanais ir skulptūromis.  

Be šių parkų taip pat yra ir daugybė kitų žaliųjų erdvių, kurios turistus pavergia jaukumu, žaliais plotais ir romantiška Paryžiaus atmosfera.

✨Pasivaikščiokite po Monmartrą

Viešėdami Paryžiuje nepraleiskite progos aplankyti jaukaus, menininkų meka laikomo Monmartro rajono ir jo pažibos – Šv. Jėzaus širdies bazilikos. Tai romantinio – bizantinio stiliaus statinys stūksantis aukščiausiame Paryžiaus taške, nuo kurio atsiveria akį veriantys vaizdai.

Paryžių iš aukštai nemokamai taip pat galite apžiūrėti nuo Printemps prekybos centro stogo.

✨Užsukite į „Shakespeare and Company“ knygyną

„Shakespeare and Company“ – tai 1951 m. įkurtas knygynas, kuriame parduodama žymiausia anglų ir amerikiečių literatūra. Pačioje Notre Dame širdyje įsikūręs knygynas yra tapęs ikoniška rašytojų ir knygų mylėtojų susibūrimų vieta. 

✨Aplankykite „Musée de la Vie Romantique“ muziejų

Jei esate muziejų fanas, nepraleiskite progos nemokamai aplankyti „Musée de la Vie Romantique“ muziejaus. Romantizmo epochos muziejus įsikūręs žaviame, prancūziška romantika alsuojančiame pastate, kuriame kadaise gyveno garsus tapytojas Ary Scheffer.

LONDONAS

✨Apsilankykite muziejuose

Londonas garsėja muziejų gausa, jų šiame mieste skaičiuojama per 200. O visų geriausia, jog dalis muziejų yra visiškai nemokami. Populiariausių nemokamų muziejų tarpe rasite – Britų muziejų, Sero Džono Souno muziejų, Trafalgaro aikštėje įsikūrusią Nacionalinę galeriją, Viktorijos ir Alberto muziejų, Tate šiuolaikinio meno muziejų.

✨Pakilkite į „Sky Garden“

Postmodernistinio stiliaus dangoraižio „20 Fenchurch Street“ viršutiniuose aukštuose įsikūręs „Sky Garden“ užburia ne tik  nuostabiomis Londono panoramomis, bet ir žaliuojančiu interjeru. Beje, nepamirškite, jog patekimas į „Sky Gardan“ yra nemokamas, tačiau tam reikalinga išankstine registracija.

✨Leadenhall turgus

Miesto širdyje stovintis Leadenhall turgus įsikūręs dailiame dar Viktorijos laikus menančiame pastate. Įdomu, jog šioje vietoje buvo filmuojami „Hario Poterio“ serijos filmai. Tad, jei esate magiškojo pasaulio gerbėjai, nepraleiskite progos apsilankyti šioje vietoje.

✨Pasivaikščiokite po parkus

Anglija garsėja jaukiais parkais, o Londonas – ne išimtis. Šiame mieste rasite galybę gražiai sutvarkytų žaliųjų erdvių, kur galėsite pasivaikščioti, surengti pikniką ar pasimėgauti ramybės akimirka. Vieni populiariausių parkų Londone yra Regento parkas, Hyde parkas, Karališkieji Kensingtono sodai, Ričmondo parkas.

✨Pamatykite miesto gatvės meno sceną

Šiuolaikinis menas kabo ne tik galerijose, bet ir miesto gatvėse. Leake gatvės tunelyje, esančiame po Vaterlo stotimi, rasite per 300 metrų fantastiškų grafičių. Įspūdingas gatvės menas taip pat jūsų laukia  Brick Lane gatvėje bei meniškajame Londono rajone – Šorediče.

ROMA

✨Apžiūrėkite Trevi fontaną

Legendomis apipintas barokinio stiliaus Trevi fontanas yra viena lankomiausių vietų Romoje. Prie šio fontano kasdien rikiuojasi būriai žmonių, kurie čia nori įsiamžinti arba įmesti monetą, tikėdamiesi savo norų ir svajonių išsipildymo.

✨Užkopkite į Gianicolo kalvą

Jei norite išvysti gražiausią Romos panoramą, užkopkite į Gianicolo kalvos viršūnę. O, jei norite susikurti dar unikalesnę patirtį, į šią vietą pasistenkite atvykti besileidžiant saulei.

✨Aplankykite Romos bažnyčias

Neretai Roma vadinama – pasaulio bažnyčių motina. Ir tai nė kiek nestebina, kadangi šiame mieste skaičiuojama virš 900 bažnyčių. Gražiausių bažnyčių tarpe yra Šv. Petro bazilika, San Giovanni dei Fiorentini bažnyčia, Šv. Marijos angelų ir kankinių bazilika, Švč. Jėzaus Vardo bažnyčia bei Santa Maria del Popolo bažnyčia. Pastarojoje galima pamatyti Carvaggio darbus „Šv. Petro nukryžiavimas“ ir „Šv. Pauliaus atsivertimas pakeliui į Damaską“.

✨Pasivaikščiokite po Borgezių vilos sodus

Išpuoselėti Borgezių vilos sodai yra tobula vieta atsikvėpti nuo gatvių šurmulio ir jaukiai praleisti saulėtą dieną Romoje. Čia aptiksite gražius fontanus, pasakiškus gėlynus ir pačiame centre stūksančią elegantišką Borgezės vilą.

Pasivaikščiokite po Trastevere rajoną

Vakariniame Tibro upės krante įsikūręs rajonas turistus vilioja bohemiška dvasia. Jaukios, siauros gatvelės, nusėtos žaliuojančiomis lapų skaromis, ir šarmingas itališkas šurmulys sukuria tikrų tikriausią atostogų nuotaiką.

BARSELONA

✨Užkopkite į Sagrat Cor bažnyčią

Nuo Tibidabo kalno viršūnėje įsikūrusios Sagrat Cor bažnyčios atsiveria pasakiška Barselonos panorama. Tačiau, jei norite išvysti vaizdą tarsi iš atvirutės, į šią vietą atvykite besileidžiant saulei.

✨Pasivaikščiokite Gotikos kvartalu

Žaviame Gotikos kvartale, dar kitaip žinomame kaip Barri Gotic, driekiasi siauros viduramžių stiliaus gatvelės, kurios sujungia gražiausius miesto architektūros perlus.

✨Aplankykite Passeig De Gracia gatvę

Tai viena gražiausių ir unikaliausių gatvių Barselonoje, kurioje aptiksite net kelis garsiojo katalonų architekto A. Gaudi darbus – įžymųjį, mozaikomis išpuoštą Batlo namą bei banguotų formų Casa Mila, dar žinomą kaip La Pedrera.

✨Nužingsniuokite iki Santa Maria Del Mar katedros

Santa Maria del Mar yra bene gražiausia Barselonos gotikinė katedra, kurią galima aplankyti visiškai nemokamai. Sakoma, jog statant šią katedrą, žmones akmenis nešiojo rankomis po vieną. Šis XIV amžiuje iškilęs statinys išties pribloškia tiek savo išore, tiek vidumi.

✨Pasigrožėkite Sagrada Familia bažnyčia

Garsiojo katalonų architekto A. Gaudi suprojektuota bažnyčia yra vienintelis statinys pasaulyje, kuris net nepabaigtas statyti sutraukia tūkstantines minias žmonių. Prognozuojama, jog statinys bus užbaigtas statyti 2030 metais, tačiau ir iki tol tikrai verta nužingsniuoti iki šios bažnyčios ir ją apžiūrėti iš visų pusių.  

Pigios kelionės su AirGuru!

Kaip keliauti neišleidžiant daug pinigų? Rinkitės AirGuru.lt keliones. Mūsų komanda jums paruošė puikių pasiūlymų, kurie tikrai bus draugiški jūsų piniginei.

Jei turite klausimų apie keliones, susisiekite su mumis:

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOK ir INSTAGRAM!