dirbame 24/7
1
Naudingi patarimai 👌

Orai Maltoje žiemos metu

Malta – tai Viduržemio jūros sala, kurioje net 300 dienų per metus šviečia saulė! ☀️ Dėl šios priežasties Malta tampa patraukia atostogų kryptimi bet kuriuo metų laiku. Net žiemos mėnesiais čia galėsite džiaugtis maloniu oru, saulėtomis dienomis ir vaizdais tarsi iš atviruko.

Malta – subtropinio klimato šalis

Maltoje, kaip ir kitose Viduržemio jūros regiono šalyje, vyrauja subtropinis-mediteraninis klimatas. Vykdami į Maltą galite tikėtis karštų ir sausų vasaros dienų ir švelnių, drėgnų žiemų. Aukščiausia temperatūra saloje būna liepos-rugpjūčio mėnesiais, kai dienomis temperatūra pakyla iki 34° C, vėsiausia – sausio mėnesį, kai temperatūra įsidienojus siekia 15 °C.  Maltoje per metus vidutiniškai iškrinta 600 mm kritulių, daugiausiai spalio-sausio mėnesiais.

Orai Maltoje žiemos metu

Maltoje žiemos lepina švelniu ir saulėtu oru, todėl ši sala yra populiari kryptis nuo cepelininio dangaus ir visur kaustančios pilkumos pavargusiems lietuviams. Gruodžio mėnesį temperatūra dienomis paprastai siekia 18°C, sausį ir vasarį – 16ºC. Daugiausiai lietaus Maltoje taip pat iškrenta sausio ir vasario mėnesiais – vidutiniškai 90 mm.

Švelnios maltietiškos žiemos kartais gali priminti šiltas lietuviškos vasaros dienas, kadangi įsidienojus čia gali įšilti net iki 22°C. Pavyzdžiui, pernai gruodžio mėnesį garsi nuomonės formuotoja Goda Problema lankėsi Maltai priklausančioje Comino saloje, kur merginą džiugino aukštesnė nei 20°C temperatūra, saulėtos dienos ir šilta jūra.

View this post on Instagram

A post shared by Goda (@goda_problema)

Kodėl Malta yra puiki žiemos atostogų kryptis?

✨ Mažiau turistų

Žiemos mėnesiais Maltoje sutiksite mažiau turistų, todėl neteks laukti eilėse prie turistinių objektų, geriausių restoranų ar kavinių, o taip pat galėsite gražiai įsiamžinti prie norimų objektų be minios žmonių aplink.  

✨ Žemesnės kainos

Dėl mažesnio turistų srauto Maltoje sumažėja ir kainos. Žiemos mėnesiais viešbučių ir kitų apgyvendinimo įstaigų kainos gali būti net 40 % mažesnės nei sezono metu. O taip pat laukia daug platesnis nakvynės vietų pasirinkimas.

Net viešasis transportas Maltoje sezono metu yra brangesnis. Vasaros mėnesiais vienkartinio bilieto kaina yra 2 €, o žiemos mėnesiais 1.50 €.

✨ Puikus laikas leistis į žygius

Malta garsėja nuostabia gamta – vaizdingomis įlankomis, uolėtos pakrantėmis, slėniais ir akį veriančiais skardžiais. Dėl šios priežasties šioje saloje ypatingai populiaru leistis į žygius. O žiemos mėnesiai yra puikus laikas pasimėgauti šia pramoga, kadangi tuomet vyrauja maloni temperatūra, nebūna per daug karšta.

✨ Kalėdiškai papuošti miestai

Jei į kelionę po Maltą nuspręsite leistis gruodžio-sausio mėnesiais, išvysite pasakiškomis švieselėmis išpuoštus Maltos miestus. Įdomu, jog Maltoje kalėdiniai papuošimai laikomi ilgiau nei kituose Europos miestuose, kartais miestai čia nupuošiami tik vasario mėnesį.

Ką įsidėti į bagažą keliaujant į Maltą žiemą?

Nors įsidienojus temperatūra Maltoje būna tinkama vaikščioti su marškinėliais arba plonu švarkeliu, tačiau, keliaudami į šią salą, nepamirškite įsidėti vieno kito megztinio, kadangi vakarais temperatūra nukris žemiau 10°C, o taip pat vėsesnio oro įspūdį gali sukelti jūriniai orai.

Jei nuspręsite leistis į žygius, nepamirškite įsidėti neperlyjamos, žygiams skirtos aprangos ir avalynės.

Į Malta vykite su AirGuru!

Jei pavargote nuo pilko vaizdo pro langą,  norite pasilepinti saulės spilduliais ir organizmą praturtinti vitaminu D, planuokite kelionę į Maltą. Puikūs kelionių pasiūlymai į šią salą jūsų jau laukia AirGuru.lt puslapyje!

Jei turite klausimų apie keliones, susisiekite su mumis:

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOK ir INSTAGRAM!