dirbame 24/7
1
Naudingi patarimai 👌

TOP LGBTQ draugiškiausi Europos miestai

Nors visa Europa pamažu žengia vis atviresnės ir tolerantiškesnės visuomenės link, tačiau situacija tolerancijos atžvilgiu ne visose šalyse yra vienoda. Ko gero nestebina, jog vieni didžiausių ir kosmopolitiškiausių Europos miestų kartu yra ir draugiškiausi LGBTQ bendruomenei. Susipažinkite, kokie tai miestai!

Barselona, Ispanija

Šilta, saulėta ir kosmopolitiška Barselona – tai vienas labiausiai LGBTQ bendruomenės pamėgtų miestų, keliautojus pasitinkantis laisve ir tolerancija. Kasmet čia vyksta daugybė LGBTQ renginių, kurių tarpe birželį vykstančios LGBTQ eitynės „Barcelona Gay Pride“, rugpjūtį švenčiamas didžiausias tarptautinis gėjų festivalis „Circuit“ bei rudenį rengiamas Tarptautinis gėjų ir lesbiečių filmų festivalis.

Miesto centre taip pat yra įsikūręs Eixample kvartalas, kuriame galima rasti daugybę LGBTQ barų, restoranų, parduotuvių ir kitų vietų, kuriuose vyrauja fantastiška atmosfera.

Berlynas, Vokietija

Be jokių abejonių, Berlynas patenka į draugiškiausių LGBTQ bendruomenei Europos miestų sąrašą. Vokietijos sostinėje galima rasti per 60 LGBTQ ar jiems draugiškų barų ir klubų. Vienas iš žymiausių LGBTQ klubų – „SchwuZ“, duris atvėręs dar 1977 metais. Šiandien šis baras traukia vakarėlių mylėtojus iš viso pasaulio ir siūlo jiems net tris šokių aikšteles, kuriose groja 80-ųjų, šiuolaikinė pop bei techno muzika.

Be puikių vakarėlių vietų Berlyne taip pat kasmet vyksta vienos didžiausių eitynių Vokietijoje „Christopher Street Day“, sutraukiančios beveik pusę milijono lankytojų.

Amsterdamas, Olandija

2001 metais Olandija tapo pirmąja pasaulio šalimi, įteisinusia tos pačios lyties asmenų santuoką. Todėl nė kiek nekeista, jog šios kosmopolitiškos ir atviros šalies sostinė alsuoja laisve ir yra draugiška LGBTQ bendruomenei.

Šiaurės Venecija dar vadinamas Amsterdamas kasmet stebina išskirtinėmis LGBTQ eitynėmis, kurios vyksta ne gatvėmis, o Amstelio upe. Čia ryškiai pasipuošę ir nuotaikingai nusiteikę eitynių dalyviai plaukia laivais, laiveliais ir kitu vandens transportu. Negana to, kasmet Amsterdame vyksta vienas didžiausių queer festivalių „Milkshake“. Tiesa, net nevykstant masiniams renginiams, šiame mieste apstu barų, klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, kuriuose laukiami LGBTQ bendruomenės nariai. 

Londonas, Anglija

Londonas yra vienas kosmopolitiškiausių Europos miestų, o kartu ir vienas draugiškiausių LGBTQ bendruomenei. Jau XVII amžiuje šiame mieste kūrėsi gėjų barai, o Soho rajonas tapo pirmuoju gėjų rajonu Europoje. Greta kinų kvartalo ir garsiosios Pikadilio aikštės įsikūręs rajonas jau nuo seno garsėja pramogomis, puikiais restoranais, barais bei klubais. Žinoma, tikrai ne visos populiarios LGBTQ vietos įsikūrusios Soho rajone, daugybę naktinių pramogų vietų galima rasti ir Rytų Londone.

Kopenhaga, Danija

Danija yra viena pirmųjų Europos valstybių, kuri daugiau nei prieš dešimtmetį įteisino tos pačios lyties santuokas. Todėl nenuostabu, jog šios šalies sostinė yra itin atviras, plačių pažiūrų ir liberalus miestas, draugiškai sutinkantis LGBTQ bendruomenę.

Galbūt Kopenhaga nepasižymi tokia energija kaip Londonas ar Berlynas, tačiau šis miestas žavi moderniu, ramiu gyvenimo būdu, paremtu hygge filosofija. O žmonės gyvenantys šiame mieste laikomi vienais laimingiausių pasaulyje, tad užsukti į Kopenhagą tikrai verta!  

Paryžius, Prancūzija

Meilės miestu vadinamame Paryžiuje nėra diskriminuojama jokia meilės forma. Prancūzija jau nuo seno garsėja kaip LGBTQ draugiška vieta. Čia 1791 metais išleistame „Prancūzijos baudžiamajame kodekse“ buvo įteisinti homoseksualūs santykiai tarp dviejų asmenų.

Šiandien Paryžius gali pasiūlyti platų pramogų spektrą. Vakarais judriame Marais rajone vyksta garsiausi LGBTQ vakarėliai. O dienomis šis rajonas kviečia aplankyti meno galerijas, mažas parduotuvėles bei jaukias kavinukes.

Į LGBTQ draugiškus miestus keliaukite su AirGuru!

Ieškote miesto, kuris yra tolerantiškas, atvirtas ir draugiškas LGBTQ bendruomenei? Mūsų komanda paruošė įvairių kelionių pasiūlymų į kosmopolitiškiausius miestus. Rinkitės iš daugybės kelionių pasiūlymų ir nepamirštamomis atostogomis džiaukitės jau dabar.

Jei turite klausimų apie keliones, susisiekite su mumis:

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOK ir INSTAGRAM!