dirbame 24/7
1
Naudingi patarimai 👌

Kelionė į Turkiją: ką būtina žinoti vykstant atostogauti į šią šalį?

Kelionė į Turkiją – vienas dažniausių mūsų tautiečių pasirinkimų atostogoms. Tiesa, tai nė kiek nestebina! Juk ši šalis gali pasiūlyti tiek kokybišką poilsį viešbučiuose su „viskas įskaičiuota“, tiek žavingus kraštovaizdžius, turtingą istorinį palikimą bei gyvybingą kultūrą.

Jei planuojate kelionę į šią šalį, dalinamės naudingais patarimais, ką vertėtų žinoti vykstant į Turkiją.

1) Kelionei reikalingi dokumentai

Vykstant į Turkiją asmens tapatybės kortelės nepakanka, privalote turėti pasą, kuris galioja ne trumpiau nei 150 dienų nuo atvykimo į šalį. Taip pat patikrinkite ar jūsų pase yra tuščia vieta įvažiavimo / išvažiavimo antspaudui.

Viza keliaujant į Turkiją turistiniais tikslais nėra reikalinga. Visgi, svarbu žinoti, jog kaip turistai šalyje negalite viešėti ilgiau nei 90 per 180 dienų laikotarpį.

2) Valiuta Turkijoje

Nors Turkijos oficiali valiuta yra lira, tačiau daugelyje kurortinių miestų už prekes ir paslaugas lengvai atsiskaitysite tiek bankinėmis kortelėmis, tiek eurais. Lirų gali prireikti nebent apsiperkant mažose vietinėse krautuvėlėse.

3) Kelionės draudimas

Vykstant į bet kurią ne Europos sąjungos šalį, rekomenduojama pasirūpinti kelionės draudimu. Tokiu atveju, susirgus arba patyrus nelaimingą atsitikimą, išvengsite didelių finansinių nuostolių. Įvertinkite draudimo bendrovių pasiūlymus ir išsirinkite sau tinkamiausią.

4) Skrydis

Skrydis į vieną pusę trunka vidutiniškai 3 valandas, tad kelionė į šią šalį tikrai neprailgs. Taip pat Turkijos laiko zona sutampa su Lietuvos, todėl laikas atostogų metu bus toks pat kaip ir gimtojoje šalyje.

5) Bagažas

Siekdami išvengti nesklandumų su bagažu, prieš kelionę išsiaiškinkite su kokia skydžių bendrove vyksite. Nuo to priklausys bagažo svoris, įkainiai bei kitos bagažo gabenimo sąlygos. Paprastai visą reikiamą informaciją galite rasti avialinijų internetiniuose puslapiuose.

Nepamirškite, jog rankiniame bagaže negali būti šaunamųjų ginklų, sprogstamųjų, degiųjų bei cheminių medžiagų, durklų, peilių, žirklių bei kitų smailių ar pavojingai atrodančių daiktų. Tuo tarpu skysčiai turėtų būti supilstyti į buteliukus po 100 ml. Jų galima pasiimti iki 1 l, t.y. 10 buteliukų po 100 ml.

 

6). Skambučiai ir internetas

Prieš kelionę išsiaiškinkite, kokias paslaugų kainas Turkijoje taiko jūsų mobiliojo ryšio operatorius. Paprastai mobilusis ryšys Turkijoje nėra pigus. Galite ženklai padidinti savo mobiliojo ryšio sąskaitą tiek skambindami ar atsiliepdami į skambučius, tiek naršydami internete. Siekiant sutaupyti, geriausia naudoti belaidį ir nemokamą viešbučio internetą.  

Tiesa, Turkijoje galite įsigyti turistams laisvai parduodamas SIM korteles, tačiau prieš jas pirkdami atidžiai perskaitykite sąlygas. Kai kuriais atvejais tokios kortelės gali atsieiti net brangiau nei lietuviško operatoriaus paslaugos.

7). Kada keliauti į Turkiją?

Sakoma, jog Turkijoje yra tik du metų laikai – vasara ir pavasaris, todėl šioje šalyje galima ilsėtis ko ne ištisus metus. Sunku atsakyti, kada geriausiai vykti į Turkiją, kadangi viskas priklausys nuo jūsų norų ir poreikių. Jei svajojate pabėgti nuo cepelininio dangaus, lietaus ar sniego, keliaukite ankstyvą pavasarį arba vėlyvą rudenį. Tokiu metu jus pasitiks saulėtas dangus ir ~20  °C temperatūra. Tačiau, jei trokštate karštų dienų ir šiltos jūros, į Turkiją vykite vasaros metu.  

8) Kultūra ir papročiai

Keliaudami po bet kurią šalį, gerbkite jos tradicijas ir papročius. Turkija yra musulmoniškas vertybes puoselėjantis kraštas. Dėl šios priežasties, eidami į mečetes ar kitas religines vietas, vilkėkite kelius ir alkūnes dengiančią aprangą. Tuo tarpu moterys su savimi turėtų turėti skarą, skirtą plaukams pridengti.

9). Transportas

Jei atostogų metu norite pažinti šalį, atrasti nuostabius kraštovaizdžių kampelius ar susipažinti su kultūros lobynais, ko gero mąstote, kokiu būdu patogiausia keliauti po ją. Keliauti po Turkiją galima įvairiais būdais, o pasirinkimas priklausys nuo jūsų poreikių.

  • Viešbučio siūlomos ekskursijos

Tai vienas paprasčiausių būdų aplankyti turistines vietoves. Jums tereikės išsirinkti viešbutyje siūlomą ekskursiją, o visais kitais dalykais bus pasirūpinta už jus. Tiesa, kiekviename viešbutyje taikomos skirtingos kainos už ekskursijas ar pavėžėjimus.

  • Automobilio nuoma

Automobilis kelionėje jums suteiks didžiausią laisvę, su juo lengvai pasieksite visas norimas vietas. Visgi, eismas Turkijoje yra gana chaotiškas, neretai vairuotojai nesilaiko kelių eismo taisyklių bei nepasižymi drausmingumu. Todėl, prieš pasirenkant šį keliavimo būdą, būtinai įvertinkite, ar esate pasirengę vairuoti tokiomis sąlygomis.

  • Viešasis transportas

Daugelyje Turkijos didžiųjų miestų viešojo transporto sistema veikia gana neblogai. Visgi, jei planuojate gyventi nuo miesto nutolusiame viešbutyje, galite susidurti su sunkumais, norėdami pasiekti norimą tašką.

 10). Maistas ir gėrimai

Tradicinė turkiška virtuvė yra be galo įvairi ir turtinga, todėl, keliaujant po šią šalį, verta išbandyti tradicinius jos skonius. Visgi, jei eksperimentuoti su maistu nemėgstate, viešbučiuose su „viskas įskaičiuota“ taip pat rasite klasikinius, visiems gerai pažįstamus patiekalus.

Verta žinoti, kad vandentiekio vanduo Turkijoje yra chloruojamas, todėl rekomenduojama pirkti vandenį buteliukuose.

Nepamirštama kelionė į Turkiją su AirGuru!

Ieškote kelionės į Turkiją? AirGuru.lt puslapyje rasite skirtingų kelionių į Turkiją pasiūlymų už itin gerą kainą. Pabėkite nuo kasdienybės ir mėgaukitės nuostabiomis atostogų akimirkomis jau dabar!

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOK ir INSTAGRAM!