dirbame 24/7
1
Orijaus kelionių atradimai ✈️

Kelionės į Vokietijos Kalėdines muges: ką įdomaus čia atrado Orijus?

Jau daugiau nei 500 metų įvairiuose Vokietijos miestuose ir miesteliuose organizuojamos pačios gražiausios, tikrą žiemos pasaką kuriančios kalėdinės mugės. Per tiek metų jos smarkiai patobulėjo, išaugo ir tapo pagrindiniu kalėdinio laikotarpio traukos objektu Vokietijoje.

Šiais metais populiariausias Vokietijos kalėdines muges aplankė AirGuru draugas, keliautojas Orijus Gasanovas. Susipažinkite, ką žurnalistas atrado keliaudamas po Berlyno, Niurnbergo, Kiolno ir Diuseldorfo muges.

Berlyno kalėdinė mugė

Skaičiuojama, kad Vokietijoje Kalėdiniu laikotarpiu veikia per 2500 mugių, o vien Berlyne vyksta 800 apie skirtingų Kalėdinių mugių. Gražiausia, svarbiausia ir įdomiausia Berlyno mugė  – Gendarmenmarkt. Norint į ją patekti reikės įsigyti bilietą, kurio kaina yra 2 eur žmogui.

Į šią mugę kalėdiškai nusiteikę  miesto gyventojai ir svečiai atvyksta vedami skirtingų motyvų – vieni ateina įsigyti įdomių, rankų darbo dovanų, kiti atsigerti karštų gėrimų ar paragauti kalėdinių skanėstų kartu su draugais ar artimaisiais, treti pažiūrėti kalėdinių pasirodymų.  

Orijaus reportažą iš Berlyno galite pamatyti čia:

Niurnbergo kalėdinė mugė

Bavarijos žemėse plytintis Niurnbergas garsėja kaip didžiausią Kalėdinę mugę turintis Europos miestas. Dėl šios priežasties visą gruodžio mėnesį jis būna perpildytas turistų, o gauti viešbučio kambarį Niurnberge tampa praktiškai neįmanoma.

Įdomu, jog ši mugė rengiama jau beveik 400 metų, o tradicinė, karšto vyno, meduolių ir, žinoma, rūkytų vokiškų dešrelių kvapo, pripildyta atmosfera tvyro iki pat šių dienų. Žurnalistas Orijus į šią mugę rekomenduoja ateiti tuščiu skrandžiu, kadangi čia norėsis paragauti visko – nuo tradicinių Niurnbergo dešrelių iki karšto alaus.

Orijaus reportažą iš Niurnbergo galite pamatyti čia: 

Kiolno kalėdinė mugė

Nors Kiolno kalėdinė mugė, lyginat su kitomis Europos mugėmis, yra visiškai jaunutė – ji pradėta rengti vos prieš 200 metų, tačiau ši mugė garsėja kaip pati gražiausia ir jaukiausia Vokietijoje. Kiolne veikia daugybė kalėdinių miestelių, kurie džiugina išskirtinio grožio papuošimais, unikaliai papuoštais nameliais bei kioskeliais ir pasakiškai dekoruotais medžiais. Tiesa, pagrindinis ir pats gražiausias miestelis įsikūręs prie žymiosios Kiolno katedros.

Šioje mugėje, kaip ir kitose Vokietijos mugėse, rasite aibę įvairiausių skanėstų, tačiau čia populiariausias patiekalas – bulviniai blynai su obuoliene.

Orijaus reportažą iš Kiolno galite pamatyti čia:

Diuseldorfo kalėdinė mugė

Ant Reino upės kranto įsikūręs Diuseldorfas yra įtraukas į pačių įdomiausių, pačių gražiausių kalėdinių miestų sąrašą. Sakoma, kad, jei nori išvysti tikrų tikriausias Kalėdas, vyk į Diuseldorfą. Šiame mieste vyksta net 7 kalėdines mugės, kurios sutraukia daugybę turistų iš viso pasaulio.

Pati svarbiausia Diuseldorfo mugė įsitaisiusi Rotušės aikštėje. Dar vienas ypatingai populiarus kalėdinis miestelis stūkso prie pat Reino upės kranto. Šio miestelio viduryje stovi didžiulis apžvalgos ratas, iš kurio atsiveria pasakiška ir šventinėmis lemputėmis padabinta Diuseldorfo panorama.

Orijaus reportažą iš Diuseldorfo galite pamatyti čia:

 

Į Vokietijos Kalėdines muges vykite su AirGuru!

Vokietija turi ilgas ir gilias kalėdinių mugių tradicijas, kurios kasmet sutraukia tūkstančius turistų iš viso pasaulio. Jei ir jūs norite pasikrauti Kalėdinės nuotaikos bei išvysti pasaką primenančius Kalėdų miestelius, planuokite kelionę į Vokietiją. Daug puikių pasiūlymų į šią šalį jums yra paruošusi AirGuru komanda.

Jei dvejoji arba kyla klausimų, kreipkis į AirGuru:

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOKINSTAGRAM ir TIKTOK kanaluose!