dirbame 24/7
1
Įkvėpimui 💡

Gražiausi pėsčiųjų takai Europoje: kodėl verta čia žygiuoti?🚶

Pėsčiųjų takai ir įvairūs pažintiniai takai yra puikus būdas artimiau susipažinti su šalies gamta bei mažais miesteliais, tai taip pat idealus pasirinkimas pažintines keliones mėgstantiems turistams. Žygio metu atsiveria įspūdingi kraštovaizdžiai ir panoramos, o bent kelios valandos praleistos gamtoje leidžia kokybiškai pailsėti bei atitrūkti nuo kasdienybės rūpesčių. Pristatome gražiausius pėsčiųjų takus Europoje, kurie galbūt įkvėps sekančiam žygiui.

🚶Cinque Terre, Italija

Šis regioninis parkas Italijoje yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą ir garsėja penkiais čia įsikūrusiais žvejų kaimeliais. Šie nedideli kaimeliai Cinque Terre yra išsidėstę palei Italijos Rivjeros pakrantę, sujungti pėsčiųjų takais. Žygiuojant čia atsiveria įspūdingi vaizdai į Viduržemio jūrą, galima pasižvalgyti po išskirtinę architektūrą, augančius vynuogynus. Puiki proga susipažinti ne tik su Italijos gamta, bet ir turtinga kultūra.

🚶Tour du Mont Blanc: Prancūzija, Italija, Šveicarija

Norintiems dar daugiau įspūdžių ir įvairiapusės gamtos – Tour du Mont Blanc pėsčiųjų takas, kuris apjuosia Monblano masyvą. Žygiuojant čia žadą atima Alpių kraštovaizdžiai: slėniai, kalnai, maži kaimeliai. Verta paminėti, kad tai yra vienas populiariausių žygio trasų Europoje, o viso tako atstumas yra 165 km. Norint eiti visa trasa, reikia tinkamo pasiruošimo. Daugiau apie šį pėsčiųjų taką galima sužinoti šiame vaizdo įraše:

🚶Vakarų aukštumų kelias, Škotija

Šis ilgas pėsčiųjų takas driekiasi nuo Milngavie iki Fort Viljamo, o žygiuojant čia atsiveria nuostabūs Škotijos gamtos kraštovaizdžiai: ežerai, kalnai, pelkės. Šis žygio maršrutas itin patiks istorijos mėgėjams – juo einant galima susipažinti su Škotijos istorija, ją atskleidžia įvairios istorinės vietovės, pilių griuvėsiai, senovinės kapavietės, kalnai ir kalvos.

🚶Camino de Santiago, Ispanija

Tai yra vienas populiariausių katalikų piligriminių kelių. Camino de Santiago pėsčiųjų takas nusidriekęs Ispanijoje ir veda į Kompostelos Santjago katedrą, kur, manoma, yra palaidotas Apaštalas Jokūbas. Nesvarbu, religingas ar ne, žygiuojant šiuo keliu turbūt kiekvienas patiria savitą transformacinę kelionę, o mesti šį iššūkį sau prireikia nemenko pasiruošimo.

🚶Plitvicos ežerų nacionalinis parkas, Kroatija

Šis parkas taip pat įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir garsėja miškų grožiu, kriokliais, krištolo skaidrumo ežerais. Pėsčiųjų taku žygiuoti šiame parke rekomenduojama išsiilgusiems gamtos, tyro oro, o įrengti mediniai takai ir takeliai leidžia iš arti tyrinėti gamtos stebuklus.

🚶Wicklow kelias, Airija

Šis pėsčiųjų takas yra seniausias Airijoje ir vingiuoja per vaizdingus Viklou kalnus. Žygiuojant čia atsiveria panoraminiai kalvų, slėnių ir ežerų vaizdai. Einant šiuo keliu galima artimiau susipažinti su draugiškais vietiniais, apžiūrėti senovinius vienuolynus ir mažus kaimelius.

Pažintinės kelionės su AirGuru!

Gražiausi pėsčiųjų takai Europoje belieka tik išsirinkti! Jei vis dar dvejojate, kur keliauti ar apsistoti, kreipkitės į AirGuru komandą!

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOK ir INSTAGRAM!