dirbame 24/7
1
Įkvėpimui 💡

Zanzibaras: 8 dienų kelionė. Ką aplankyti?

🌴 Egzotiškas poilsis Zanzibare! 

Zanzibaras – Afrikoje esanti sala, dėl savo išskirtinio grožio vadinama rojumi žemėje. Visai nesvarbu, ar jau esate atostogave šioje saloje, o galbūt tai būtų Jūsų pirma kelionė šia kryptimi - Zanzibaras turi ką pasiūlyti visiems: nuostabūs paplūdimiai, išskirtinės lankytinos vietos, akį traukiantys žvejų kaimeliai ir įdomūs vietiniai gyventojai bei jų kasdienybė..

Nusprendus vykti į Zanzibarą, Jums prireiks mažiausiai 8 dienų, todėl siūlome sąrašą vietų, kurias vertėtų aplankyti: 

Paplūdimiai

Balto smėlio paplūdimiai, esantys palmių apsuptyje ir skaidrus vanduo leidžia vadinti Zanzibarą tropiniu rojumi, todėl daugiausia laiko siūlome skirti įvairių paplūdimių aplankymui, nes čia jie – tiesiog gniaužiantys kvapą ir ilgai išliekantys atmintyje. Keletas paplūdimių, kuriuos siūlome aplankyti:

🐚 Paje paplūdimys

Šiame paplūdimyje rasite viską, ko galite tikėtis geriausio: gražų baltą smėlį, palmių pavėsį ir skaidrų, mėlynos spalvos vandenį.. Paplūdimyje taip pat įsikūrę įvairūs barai ir restoranai. Jeigu norėsite pasimėgauti vandens pramogomis, tuomet galėsite rinktis tarp nardymo, kaitavimo (kuris čia itin populiarus) ir gausybės kitų pramogų!

Nors Paje paplūdimys – populiari vieta, tačiau norėdami atsipūsti, jame tikrai galėsite rasti ramybę ir tylą. 

🐚 Nungwi paplūdimys

Tai vienas gražiausių ir populiariausių Zanzibaro paplūdimių: sakoma, kad čia galite išvysti nuostabiausius saulėlydžius visoje saloje. Jeigu lankysitės šiame paplūdimyje, nepraleiskite progos leistis į saulėlydžio kruizą. Kaip ir Paje paplūdimyje, Nungwi taip pat gali pasiūlyti nuostabų krantą, palmių apsuptį ir puikų vandenį. Tiesa, šiame paplūdimyje verda ir pašėlęs naktinis gyvenimas, tad norintiems audringų pramogų - šis paplūdimys puikus pasirinkimas!

🐚
Kendva paplūdimys

Kendva paplūdimys yra vadinamas Nungwi paplūdimio mažąja seserimi, kadangi vienas nuo kito jie yra nutolę vos 10 minučių atstumo skirtumu. Tiesa, jeigu Nungwi paplūdimyje galite šimtu procentų pasinerti į naktinį gyvenimą, šiame paplūdimyje šiek tiek ramiau. Visgi nereikia galvoti, kad atėjus vakarui čia neturėsite ką veikti - palydėjus saulę, paplūdimyje galėsite mėgautis įvairiais kokteiliais baruose ant jūros kranto ar skaniausiais restoranų patiekalais. Kendva paplūdimys taip pat yra puikus pasirinkimas norintiems išbandyti įvairias vandens pramogas.

 

🌴 Atostogų Zanzibare pasiūlymai:

Ką pamatyti aplankius paplūdimius?

🥥 Stountaunas

Vieną kelionės dieną siūlome skirti pasivaikščiojimui senovine Zanzibaro sostinės dalimi Stountaunu, esančiu vakarinėje Ungudžos salos dalyje. Vaikščiodami Zanzibaro vadinamuoju senamiesčiu, galite iš arčiau susipažinti su architektūra ir išlikusiais vietiniais amatais, gyventojų kasdienybe. Sakoma, kad čia galima išvysti itin reto grožio įvairiai išraižytų medinių durų. Įdomus faktas: XIX a. čia klestėjo prieskonių verslas.

🥥 Fredžio Merkurio namas

Ar žinojai, kad vienas garsiausių visų laikų vokalistų Fredis Merkuris gimė 1946 m. Stountaune? Tad lankydamiesi Zanzibare, turite unikalią progą aplankyti namą, kuriame britų dainininkas gimė. Šiuo metu name yra įkurtas nedidelis muziejus, skirtas salos žymiausiam gyventojui pagerbti.

🥥 Senasis fortas

Tai vienas įspūdingiausių objektų Zanzibaro senamiestyje Stountaune, pastatytas dar XVII–XVIII a. sandūroje, tam, kad saugotų salą nuo puldinėjimų. Senąjį fortą rasi prie pat jūros kranto! Beje, tai – pats seniausias iki šių dienų išlikęs pastatas Zanzibare.

🥥 Forodhani sodai

Tai puiki vieta ne tik romantiškai praleisti vakarą, bet ir paragauti vietinių patiekalų! Čia rasi ir naktį veikiantį maisto turgų, kurį tikrai siūlome aplankyti kiekvienam, besilankančiam Zanzibare. Turguje turėsi galimybę įsigyti autentiškų ir pačių skaniausių vietinės virtuvės kulinarinių šedevrų. Patiekalų įvairovė šiame turguje – neįtikėtina. Tai pati geriausia proga paragauti šviežios žuvies ir pajusti tradicinių prieskonių skonį!

 

🥥 Vakarienė ant restorano stogo

Tai gali būti puikus vakaro planas tiek keliaujant dviese, tiek su šeima ar draugais! Grožėkitės nuostabiausiais Zanzibaro vakarais ir palydėkite saulę vakarieniaudami ar mėgaudamiesi įvairiais vietiniais gėrimais restoranuose, kurie įsikūrę ant stogų. Tai itin populiari pramoga šioje saloje. Argi gali būti kas nors geriau negu skanus maistas, su vaizdu į atsiveriančią nuostabią panorama? 

🥥 Prieskonių sala

Ar žinojai, kad Zanzibarą taip pat vadina „Prieskonių sala”, dėl ten esančios prieskonių įvairovės - saloje auginami ir išgaunami įvairūs prieskoniai: gvazdikai, cinamonas, muskatas, vanilė, ciberžolė, kuminas ir t.t. Viešint Zanzibare, siūloma unikali galimybė dalyvauti ekskursijoje - ture, kurio metu pasakojama apie prieskonių salos istoriją ir suteikiama proga paragauti įvairių prieskonių ir sužinoti, kokiuose patiekaluose jie tradiciškai naudojami. 


✈️ Keliauk į Zanibarą su AirGuru! ✈️

Zanzibaras – vieta, kurioje puikiai tarpusavyje dera modernizmas ir tradicijos, tad atostogos šioje saloje bus nuspalvintos įvairiausiomis spalvomis! Leiskis į kelionę, kurios metu galėsi aplankyti rojų žemėje! Susisiekime:

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOK, INSTAGRAM ir TIKTOK kanaluose!