dirbame 24/7
1
Naudingi patarimai 👌

Kelionė į Romą: kada aplankyti ir ką nuveikti?

Roma – italų istorijos ir kultūros epicentras, miestas kupinas veiksmo, meno, istorijų ir nepamirštamų atradimų. Nuo Romos Koliziejaus ir Panteono iki modernaus meno muziejų bei aukščiausios klasės restoranų – Italijos sostinėje dalelę savęs atras kiekvienas.

O kad kelionė į Romą būtų dar malonesnė, šaunioji AirGuru komanda su jumis dalinasi naudingais patarimais. 👌

Ką aplankyti Romoje?

🏛️ Koliziejus. Kelionės po Romą metu nepraleiskite galimybės aplankyti didžiausio ir seniausio pasaulyje amfiteatro, pastatyto dar I amžiuje. Šioje vietoje kadaise vyko garsūs gladiatorių mūšiai, o šiandien tai vienas lankomiausių objektų Romoje.

Bilieto kaina: € 18.00

Įsigyti bilietus galite čia: https://www.colosseum-rome-tickets.com/

🏛️ Panteonas. Antikos inžinerijos šedevru laikomas statinys buvo pastatytas Romos dievams pagerbti. Įspūdingoje Piazza della Rotonda aikštėje stūksantos architektūros paminklas pribloškia kiekvieną į jį užėjusį, sakoma, jog Panteono skliautai primena dangaus skliautą. 

Bilieto kaina: € 5.00

Įsigyti bilietus galite čia: https://direzionemuseiroma.cultura.gov.it/en/pantheon/

🏛️ Vatikanas. Mažiausia pasaulio valstybė laikomas Vatikanas plyti Romos miesto širdyje, todėl lankantis Italijos sostinėje būtų tikra nuodėmė neaplankyti jo. Šventojo sosto mieste užsukite į Šv. Petro baziliką ir aikštę, Siksto koplyčią, o jei esate muziejų fanai, taip pat negalite praleisti šio miesto muziejaus. Dalį muziejaus sudaro Siksto koplyčia, todėl čia išvysite pasakiškas freskas ir bei daugybę istorija alsuojančių relikvijų.

Bilieto į Vatikano muziejų kaina: € 5.00

Įsigyti bilietus galite čia: https://tickets.museivaticani.va/home

🏛️ Trevi fontanas. Tai įspūdingų formų, barokinio stiliaus fontanas, aplink kurį visuomet būriuojasi minios žmonių. Sakoma, jog į šį fontaną įmetus monetą į Romą sugrįšite dar kartą, o įmetus dvi monetas – įsimylėsite. 

Tiesa, šis fontanas kasdien suburia minias žmonių, tad, jei norite apžiūrėti šį architektūros kūrinį arba prie jo nusifotografuoti, ateikite čia 6-8 valandą ryto.

🏛️ Piazza del Popolo. Tai viena iš daugybės Romos aikščių, kuri geriausiai žinoma dėl Egipto obelisko bei keturių liūtų-fontanų. Istoriniai šaltiniais atskleidžia, jos seniau šioje aikštėje vykdavo ir viešos egzekucijos, ir įvairios miesto šventės.

🏛️ Ispanijos laiptai. Tai puiki vieta atsipūsti ir pasimėgauti nuostabia miesto panorama. Į šią vietą dauguma turistų suplūsta leidžiantis saulei, kai saulės žara idiliškai nudažo visą miestą.

Roma yra vienas populiariausių turistinių miestų Europoje, sutraukiantis tūkstančius atostogautojų, todėl, jei nenori prie lankytinų objektų laukti visą dieną, bilietus į juos įsigykite internetu. Taip pat eidami į muziejus ir kitus lankytinus objektus kartu su savimi turėkite ID kortelę, kitu atveju galite susidurti su įvairiais keblumais.  

Ką veikti Romoje?

Žingsniuokite Romos gatvelėmis. Sakoma, jog Roma yra muziejus po atviru dangumi. Tad, norėdami pajusti autentišką Romos atmosferą, lankykite ne tik žinomiausius miesto objektus, bet ir leiskite sau paklaidžioti romantiškomis ir istorija alsuojančiomis gatvelėmis.

Ragaukite itališką maistą. Itališka virtuvė laikoma vieta geriausių pasaulyje, todėl atvykę į Italiją gardžiuokitės nuostabiu vietiniu maistu. Makaronai, picos ir kiti tradiciniai patiekalai apsuks jums galvą.

Atsipūskite ir išgerkite puodelį kavos. Kava yra neatsiejama italų gyvenimo būdo dalis. Tad, jei norite pajusti vietinių gyvenimo ritmą, ryte bėkite į kavinukę ir išgerkite kapučino su šviežiai kepta bandele, o po pietų energiją atgaukite ragaudami itališką espreso.

Susipažinkite su Romos ir pasaulio istorija. Roma yra tikrų tikriausias pažinimo miestas, čia rasite daugybę puikių muziejų ir įdomių ekskursijų, pasakojančių didingą miesto, šalies ir net viso pasaulio istoriją.

Kada geriausia vyki į Romą?

Nors Roma turistus traukia ištisus metus, geriausia šį miestą lankyti rudenį arba pavasarį. Vasarą Romą užklumpą varginantys karščiai, o žiemomis būna pakankamai šalta bei lietinga. Tuo tarpu rudenį bei pavasarį lepina maloniai šildantys orai ir ryškiai šviečianti saulė, kuri padeda sukurti puikiais atostogų nuotaikas.

Kaip keliauti po Romą?

Roma turi puikų viešojo transporto tinklą, įskaitant autobusus ir metro, tačiau daugelis svarbiausių miesto objektų lengvai pasiekiami pėsčiomis, kadangi beveik visi jie miesto centre.

Jei neturite super gerų vairavimo įgūdžių, automobilio nuomotis čia nerekomenduojama. Siauros gatvelės ir chaotiškas italų vairavimo stilius kelia iššūkius net patyrusiems vairuotojams.

Dėl šių priežasčių, jei norite sutaupyti laiko ir pinigų, rinkitės viešbutį esantį arčiau centro. Nors centre esančios apgyvendinimo įstaigos kainuos brangiau, tačiau sutaupysite, kadangi jums nereikės mokėti už keliones iki centro.

Į pasakiškąją Romą keliaukite su AirGuru!

Romoje nepakartojamos patirtys jūsų laukia už kiekvieno kampo, tad nieko nelaukite ir lagaminus į saulėtąją Italiją kraukitės jau dabar! O jei turite klausimų apie Romą arba kitas jus dominančias kryptis, susiekite su AirGuru komanda:

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOKINSTAGRAM ir TIKTOK kanaluose!