dirbame 24/7
1
Naudingi patarimai 👌

Ką pasiimti į kelionę? TOP 5 būtiniausi daiktai vasarai🧳

Vasara – kelionių ir išsvajoto poilsio metas. Daugelis būtent šį sezoną planuoja saulėtas atostogas įvairiuose pajūrio kurortuose, kur gausu aktyvaus poilsio pramogų, laukia karštos saulės vonios ir smagios maudynės. Nesvarbu, ar planuojate atostogų laiką leisti paplūdimyje, ar leisitės į žygius gamtoje bei ilgus pasivaikščiojimus miestuose, svarbu tinkamai sudėti kelionės bagažą. Ką pasiimti į kelionę? Pristatome svarbiausius daiktus, kurių tikrai prireiks!

☀️Apsauga nuo saulės

Vienas iš svarbiausių vasaros kelionės daiktų – apsauga nuo saulės. Nors saulės spinduliai yra būtini žmogaus organizmui, jie padeda įsisavinti svarbius vitaminus A, E, C ir D, o ilgiau pabuvus saulės kaitroje padidėja „laimės hormonų“ kiekis, reikėtų nepamiršti, jog ilgalaikis buvimas saulėje yra kenksmingas. Per didelis kiekis UV spindulių sendina odą, praleidus vos vienas atostogas saulės kaitroje be SPF kremo naudojimo, oda gali pasenti keleriais metais! Svarbu besiruošiant saulėtoms atostogoms su savimi pasiimti SPF kremą skirtą tiek veidui, tiek visam kūnui.

☀️Kepurė

Dar viena ne ką mažiau svarbi apsauga nuo saulės – kepurė. Turbūt kiekvienas esame girdėję apie saulės smūgį, ši sveikatos būklė ištinka per ilgą laiką būnant saulės kaitroje. Nesaugant galvos yra didelė rizika ją perkaitinti, o didelė kaitra ypač įkaitina smegenų dangalus, padidėja jų temperatūra, ko pasekoje atsiranda virškinimo, regos, mąstymo sutrikimai. Ruošiantis vasaros kelionei svarbu pasirūpinti patogia kepure, kuri apsaugos ne tik galvą, bet ir sudarys šešėlį akims.

☀️Akiniai nuo saulės

Paminėjome kremo nuo saulės, kepurės svarbą norint tinkamai apsisaugoti nuo kenksmingų UV spindulių, tačiau svarbūs ir saulės akiniai. Akys nuo UV spindulių kenčia ne mažiau nei oda, todėl svarbu tinkamai jas apsaugoti. Būnant ilgai saulėje ir tinkamai neapsaugojus akių, UV spinduliai prasiskverbia iki pat tinklainės ir gali sukelti net centrinį regos praradimą, taip pat gali sukelti ragenos nudegimus, padidinti kataraktos riziką. Akiniai nuo saulės yra puiki apsauga ir gali tapti svarbiu aprangos akcentu.

☀️Tinkama apranga

Ką pasiimti į kelionę iš savo spintos? Ruošiantis vasaros kelionei svarbu įsidėti tinkamą aprangą įvairiems atvejams. Atsipalaidavimui paplūdimyje ir maudynėms, žinoma, pravers maudymosi kostiumėlis, taip pat leidžiant laiką saulės kaitroje pravartu dėvėti plonos medvilnės ar lino drabužius. Šios medžiagos yra pralaidžios orui ir nesulaiko prakaito. Tinkama apranga leis dar labiau pasimėgauti atostogų malonumais!

☀️Lengva avalynė

Vasaros kelionės metu svarbu pasirūpinti tinkama avalyne. Jei daugiausiai laiko planuojate praleisti paplūdimyje, svarbu nepamiršti patogių basučių ir kai kuriais atvejais braidymo ir nardymo batų. Ilgiems pasivaikščiojimams ir žygiams gamtoje rekomenduojama rinktis vasarinius batus žygiavimui ar patikimus sportinius batelius. Pravartu rinktis batus, kurie nėra visiškai nauji ir netrina pėdų.

Plačiau apie būtiniausius daiktus keliaujant galite paskaityti šiame blogo įraše.

Vasaros kelionės su AirGuru!

Pristatėme būtiniausių vasaros atostogų daiktų sąrašą, kuris galbūt palengvins pasiruošimą artimiausiai kelionei. Neišsirenkate, kur keliauti šį atostogų sezoną? Kreipkitės į AirGuru komandą!

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOK ir INSTAGRAM!