dirbame 24/7
1
Naudingi patarimai 👌

Darbas nuotoliniu būdu – kaip išsirinkti kryptį ir į ką atkreipti dėmesį?

Darbas nuotoliniu būdu – itin populiarus pasirinkimas, atvėręs žmonėms naujas ir dar neregėtas galimybes, pavyzdžiui, dirbti keliaujant. Juk nėra nieko geriau negu šaltus žiemos mėnesius praleisti šiltuose kraštuose arba trumpam apsigyventi ten, kur visada svajojote.

Apie tokią galimybę svarstote ir Jūs? Tuomet, visų pirma, derėtų išsiaiškinti, kokios kryptys yra palankiausios nuotoliniam darbui. Kyla klausimas, ar būna tinkamų ir netinkamų krypčių? Be abejonės, kadangi nederėtų pamiršti, jog nuotoliniam darbui reikalingas ne kas kitas kitas, o itin geras interneto ryšys! Gera interneto prieiga reikalinga tam, kad būtumėte visuomet pasiekiamas, galėtumėte be trikdžių dalyvauti nuotoliniuose pokalbiuose ar susirinkimuose, o įvairių, su darbu susijusių dokumentų tvarkymas bei kėlimas taptų ne kančia, o tikru malonumu. Tačiau geras interneto ryšys – ne vienintelė sąlyga, užtikrinanti, kad Jūsų darbas nuotoliniu būdu, svečiuojantis kitoje šalyje, suteiks pačią geriausią patirtį.

Kodėl darbas nuotoliniu būdu – toks populiarus šiomis dienomis?

Darbą nuotoliniu būdu šiai dienai renkasi ne vienas žmogus. Tokia galimybė patraukia ne tik įgudusių keliautojų, bet ir pradedančiųjų dėmesį. Populiarėja naujadaras “Darbostogos”, kilęs iš “Workation”, kurių metu žmonės renkasi dirbti nuotoliniu būdu ne tik iš namų, bet ir iš bet kurio pasaulyje esančio kampelio. Tik įsivaizduokite galimybę įsilieti į tenykštę kultūrą ir laiką po darbo leisti ne Lietuvoje, o kur nors užsienyje - Ispanijoje, Italijoje, Kipre. Taip pat dažnai sukuriamos sąlygos darbostogoms išvykti ne tik dvejoms savaitėms, tačiau ir ilgesniam laikotarpiui - trims, keturiems mėnesiams. Neretai nuotoliniu būdu dirbantys žmonės, mėgstantys keliones, tampa skaitmeniniais klajokliais, besirenkančiais egzotiškas kryptis.

Ar įmanoma suderinti darbą ir laisvalaikį?

Be jokios abejonės - taip! Nors kalbant apie meilę kelionėms ir darbą, tarpusavyje jų suderinimas skamba kaip sudėtinga avantiūra, tačiau tai tikrai įmanoma, jeigu tik turite galimybę dirbti nuotoliniu būdu. Galimybė derinti darbą ir aktyvų laisvalaikį – viena didžiausių privilegijų, kurias galima įsivaizduoti. Dirbant nuotoliniu būdu, kiekviena diena tampa tarsi pasaka, kurioje galite pradėti dieną dirbant paplūdimio pavėsyje arba per pietų pertrauką apžiūrinėdami lankytinus miesto objektus. 

Manoma, kad darbo aplinkos pakeitimas, dažnu atveju atneša daug naudos tiek darbuotojui, tiek darbdaviui. Darbuotojas tokiu būdu ugdo laiko valdymo įgūdžius bei, dažnu atveju, jaučiasi dar labiau motyvuotas. Norisi išsiugdyti tam tikrus įpročius, kurie leidžia balansuoti tarp darbo ir laisvalaikio ir taip atrasti didžiausią produktyvumą. Po intensyvios darbo dienos galima ilsėtis nuostabios gamtos apsuptyje arba tyrinėti vietinę kultūrą bei rasti bendraminčių. Tad pilnavertiškas gyvenimo būdas – tiesiog garantuotas.

Planuojate ilsėtis ir dirbti? Štai keletas darbostogoms tinkamų pasiūlymų:

TOP kryptys nuotoliniam darbui, kuriose galite būti užtikrinti dėl geriausio Wi-Fi ryšio

Balis, Indonezija

Balis – tikras rojus ne tik atostogaujant, tačiau ir esant skaitmeniniu klajokliu! Renkantis šią kryptį nuotoliniam darbui, siūlome čia praleisti ne trumpiau negu 3 mėnesius. Puikus interneto ryšys Balyje – garantuotas, na o laisvu laiku čia galima mėgautis paplūdimiais, didelėmis bangomis, nuostabia gamta. Tai idealus pasirinkimas, jeigu norite turėti galimybę dirbti tiesiog būdami gryname ore.

Čiangmajus, Tailandas

Būtent Čiangmajuje suteikiamos visos sąlygos ramiam darbui. Sakoma, kad tai vieta, kurioje visi jaučiasi lyg namuose. Didelė dalis nuotoliniu būdu dirbančių žmonių renkasi būtent šį miestą, kadangi čia siūlomas ne tik puikus Wi-Fi ryšys, tačiau ir puikus kainos bei kokybės santykis kalbant apie pragyvenimo lygį: gyvenamąją vietą, susisiekimą, maistą ir kt.

Danangas, Vietnamas

Vietnamas sparčiai populiarėja tarp skaitmeninių klajoklių. Na, o miestas Danangas, esantis centrinėje Vietnamo dalyje, traukia ne tik žaviais paplūdimiais, bet ir puikiu Wi-Fi ryšiu, kuris užtikrina sklandų nuotolinį darbą. Puikų interneto ryšį čia galite rasite ir daugelyje kavinių arba tiesiog bendrose erdvėse. Be puikaus interneto ryšio, Danangas siūlo ir itin spalvingą bei įdomų laisvalaikį.

Pangano sala, Tailandas

Jeigu trokštate patirti tikrąjį Tailando grožį bei jaustis atsipalaidavę - rekomenduojame rinktis Pangano salą. Nors daugeliui ši vieta asocijuojasi tik su atostogomis, tačiau čia rasite ir puikų interneto ryšį bei visas sąlygas, reikalingas įsikūnyti į skaitmeninio klajoklio vaidmenį. Spartų bei puikiai veikiantį Wi-Fi ryšį siūlo ne tik viešbučiai, tačiau ir daugelis kavinių. Darbo metu, arba laisvu laiku, galėsite mėgautis įspūdingais paplūdimiais, nuostabia gamta bei gražiausiais saulėlydžiais.

Tvirtai nusprendėte, kad norėtumėte išbandyti darbą nuotoliniu būdu kitoje šalyje?

Štai Jums keletas patarimų, renkantis vietą:

Rinkdamiesi kryptį, kurioje norėsite apsistoti, įsitikinkite, ar Wi-Fi ryšys ten tikrai geras 

Visų pirma, išsiaiškinkite ir įsitikinkite ar vieta, kurioje apsistosite, galės Jums suteikti reikiamą Wi-Fi ryšį. Galbūt esate vadinamasis skaitmeninis klajoklis, pasirinkęs dirbti egzotiškose vietose? O galbūt esate nuotykių ieškotojas ir Jums reikalingas belaidis internetas, kad galėtumėte kuo daugiau laiko skirti šalies ir jos kultūros pažinimui ne darbo metu: įvairiems žygiams, pramogos, vietinės virtuvės vertinimui - tuomet jums reikalingas nepriekaištingas belaidis internetas, kadangi Jums jo prireiks bet kur, kur bebūtumėte. Priešingu atveju, pavyzdžiui, planuojant visą laiką dirbti iš namų, Jums gali pakakti namuose esančio interneto ryšio. Išsigryninkite kelionės tikslą bei asmeninius poreikius ir pagal tai galėsite išsirinkti tobulą vietą, atitinkančią Jūsų lūkesčius.

Būtinai atkreipkite dėmesį ir į interneto greitį. Ieškodami vietos apsistojimui, įsitikinkite, kad joje siūlomas didelės spartos internetas, leidžiantis be vargo prisijungti prie darbo pokalbių, dalyvauti susirinkimuose ar konferencijose, rengiant įvairius pristatymus. Juk nenorite atsidurti situacijoje, kuomet negalite dalyvauti susitikime arba be trikdžių dalintis savo vaizdu.

Gyvenamoji vieta, pritaikyta nuotoliniam darbui 

Ne tik puikus interneto ryšys, bet ir vieta, kurioje apsistosite, yra vienas iš svarbiausių aspektų, renkantis vietą nuotoliniam darbui. Žinoma, puikus interneto ryšys kavinėse arba viešosiose erdvėse taip pat labai svarbu, tačiau jeigu planuojate praleisti kitoje šalyje 3-4 mėnesius, galbūt pasitaikys dienų, kuomet norėsite arba būsite priverstas dirbti iš namų, o galbūt ketinate visą laiką dirbti iš namų aplinkos? Tinkamos gyvenamosios vietos pasirinkimas leidžia užtikrinti, kad Jūsų patirtis dirbant nuotoliniu būdu, bus pati geriausia. Gyvenamoji vieta taps ne tik Jūsų darbo erdve, bet ir vieta, kurią trumpam laikui vadinsite namais ir kurioje leisite laisvalaikį. Apsvarstykite, norite ramybės ar miesto šurmulio? Ar turėsite visas galimybes bei tinkamą vietą prisijungti į svarbius darbo susitikimus, susirinkimus? Rinkdamiesi vietą, kurioje apsistosite, taipogi išsiaiškinkite situaciją dėl vietinių gyvenimo sąlygų bei pragyvenimo išlaidų. Juk svarbu žinoti, kiek Jums kainuos būsto bei maisto išlaidos, transportas. Iš anksto apgalvokite ir suskirstykite biudžetą, kad išvengtumėte finansinių rūpesčių. Svarbiausia išsirinkti tokią vietą, kuri atitinka tiek Jūsų darbo poreikius, tiek asmeninius norus.

Reikalingi dokumentai

Prisiminkite, kad ketinant ilgesnį laiką apsistoti Azijoje, turite susitvarkyti visus tam reikalingus dokumentus. Galbūt Jums reikalingi skiepai arba muitinės deklaracija? Galiojantis pasas – nėra vienintelis dokumentas, kurio reikia, norint ilgesniam laikui apsistoti Azijoje. Jums taip pat prireiks vizos, muitinės deklaracijos bei tam tikrų skiepų.

Norėdami sužinoti, kokių būtent dokumentų Jums reikia, norint apsistoti ilgesniam laikui, galite susisiekti su ambasada, esančia Lietuvoje arba rasti informaciją internete, valstybinių institucijų interneto svetainėse, kuriose pateikiama patikrinta bei patikima informacija. 

Neradote straipsnyje tai, ko ieškojote? O galbūt planuojate kelionę ir reikia patarimų ar atsakymų į kitus iškilusius klausimus? Mes visuomet pasirengę Jums padėti!

Susisiekime:

Telefonu: +370 (700) 22 820
El. paštu: pagalba@airguru.lt