dirbame 24/7
1
Naudingi patarimai 👌

Egipto regionai – kur atostogauti? 🌴

Egiptas – kryptis, kurią daugelis keliautojų renkasi vis dažniau. Ir ne veltui, kadangi ši šalis gali pasiÅ«lyti ne tik gerą orą šaltuoju sezono laikotarpiu, bet ir daugybę lankytinų vietų, vertų dėmesio gamtos stebuklų. Nors dažnam atostogautojui Egiptas asocijuojasi tik su Hurgada, tačiau ši šalis gali pasiÅ«lyti kur kas daugiau. Tad kur visgi keliauti, nusprendus atostogas praleisti Egipte?

Šarm el Šeichas

Tai vienas populiariausių Egipto kurortų, įsikÅ«ręs prie Raudonosios jÅ«ros, Sinajaus pusiasalio pietuose. Toks šios vietovės populiarumas – ne atsitiktinumas. Kurortas traukte traukia poilsiautojus, kadangi yra išskirtinis dėl čia esančių nuostabių povandeninių peizažų: spalvingi koraliniai rifai, itin skaidrus vanduo bei įspÅ«dinga egzotiškų žuvų įvairovė. Čia rengiami nardymo kursai: tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems nardymo mėgėjams. Tad jeigu Jus domina povandeninio pasaulio tyrinėjimas - ši vieta kaip tik Jums! Mėgaukitės saulėtu ir geru oru, gražiais paplÅ«dimiais, įspÅ«dingais viešbučiais, kadangi Šarm el Šeichas – tinkama vieta tiek aktyviam laisvalaikiui su draugais, tiek ramiam poilsiui su šeima.

Sal Hašišas

Tai – prabangus kurortinis miestelis, įsikÅ«ręs Raudonosios jÅ«ros pakrantėje. Čia JÅ«sų laukia nuostabÅ«s smėlio paplÅ«dimiai, visus metus šviečianti saulė bei nuostabiai skaidrus vanduo. Nusprendę atostogas praleisti šiame kurorte, galite rinktis iš daugybės prabangių viešbučių bei gyvenamųjų bÅ«stų. Tegul JÅ«sų atostogos palieka neišdildomą įspÅ«dį - apsilankykite išskirtinumu alsuojančiuose restoranuose, kuriuose siÅ«lomi aukšÄiausios klasės patiekalai.   Taip pat kurortinis miestelis siÅ«lo daugybę įvairių veiklų, tokių, kaip: vandens sportas (nardymas ir kitos vandens pramogos), golfo laukai, įvairios spa procedÅ«ros. Tarp begalės pramogų, čia JÅ«sų laukia ir įdomios lankytinos vietos, pavyzdžiui: didžiausia mieste esanti Sal Hašišo įlanka, Sal Hašišo sala ir kitos. Tai puiki kryptis poroms, norinčioms pasinerti į romantines atostogas, šeimoms, kurios nori mėgautis saugia ir ramia, komfortiška atostogų aplinka, suteikiant vaikams galimybę mėgautis jiems pritaikytomis pramogomis, bei tiems, kurie ieško nuotykių, linksmybių ir nori pasinerti į naktinį gyvenimą. 

 

El Gouna

Egipte esantis turistinis miestas, dar vadinamas vietine Venecija. Ä®domu tai, kad El Gouna – pirmasis privatus miestas visame pasaulyje, priklausantis vienam žmogui. Ši vietovė su Venecija lyginama ne šiaip sau, ją sudaro 20 salų, kurios yra apsuptos vandens ir tarpusavyje susijungia tiltais. Jeigu iki šiol girdėjote blogų atsiliepimų arba turite gana blogų prisiminimų apie Egiptą, tuomet apsilankius El Gounoje JÅ«sų nuomonė ir įspÅ«dis apie šią šalį tikrai pasikeis. Šis miestelis – itin švarus ir tvarkingas, prižiÅ«rimas, čia puoselėjimas pastatų ir aplinkos grožis. Jus tikrai pakerės ne tik čia esanti tvarka, bet ir gamtos grožis: kalnai, paplÅ«dimiai, dykumos plotai.. Tik negalvokite, kad čia JÅ«sų laukia tik gulėjimas paplÅ«dimiuose ar prie baseinų, tikrai ne! Kaip ir kitose Egipte esančiose kryptyse, čia galite mėgautis vandens ir kitomis vietinėmis pramogomis arba rinktis kitokio tipo laisvalaikio bÅ«dus, pavyzdžiui, čia vyksta kino festivaliai.

Makadi Bėjus

Tai prie Raudonosios jÅ«ros Rivjeros įsikÅ«ręs kurortas. Šioje vietoje JÅ«sų taip pat laukia įspÅ«dingo grožio smėlio paplÅ«dimiai, laukinės pakrantės, kopos, skaidri jÅ«ra, nuostabaus grožio koraliniai rifai. Tai – viena geriausiai vertinamų kurortinių vietų, siÅ«lančių tik gerai įvertintus viešbučius. Jeigu esate pavargęs nuo miesto šurmulio, norite pabėgti nuo rutinos ir visiškai atsipalaiduoti, tuomet Makadi Bėjus – geriausia kryptis JÅ«sų atostogoms. Geras oras yra dar viena iš priežasčių, kodėl verta rinktis šÄ¯ kurortą. Netgi žiemos sezonu, nuo lapkričio iki kovo mėnesio, jÅ«ros temperatÅ«ra čia svyruoja nuo 21°C iki 30°C laipsnių. Tai itin pamėgta šeimų su vaikais vieta, kadangi naktinis gyvenimas čia verda tik viešbučio teritorijoje (barai, restoranai, diskotekos). Kadangi visas aktyvus laisvalaikis vyksta tik viešbučio teritorijoje, o aplink galite rasti tik kalnus, smėlį ir jÅ«rą, kurie spinduliuoja ramybe, siÅ«lome šią kryptį rinktis norintiems ramybės bei visiško atsipalaidavimo.

Soma Bėjus

Tai naujai įsikÅ«ręs perspektyvus kurortas, nutolęs 50 km į pietus nuo Hurgados. Anksčiau šioje vietoje buvo negyvenama dykuma. Kaip ir Makadi Bėjus, Soma Bėjus garsėja čia tvyrančia ramybe, skaidria ir švaria jÅ«ra, nuostabiais smėlio paplÅ«dimiais ir įspÅ«dingo grožio povandeniniu pasauliu. Tačiau priešingai negu Makadi Bėjus, kuriame rekomenduojama planuoti atostogas su šeima, Soma Bėjus – puiki vieta atostogoms suaugusiems, kadangi šiame kurorte nėra tiek daug laisvalaikio pramogų, skirtų vaikams. Tačiau jeigu JÅ«sų kelionėje dalyvaus tik suaugusieji, kurie nori atsipÅ«sti bei pailsėti nuo miesto šurmulio ir mėgautis nuostabiais gamtos vaizdais, tuomet Soma Bėjus – puikus pasirinkimas.

Safaga

Ramybė, paprastumas, šiluma, jaukumas, paslaugÅ«s vietiniai gyventojai - bÅ«tent taip bÅ«tų galima apibÅ«dinti šÄ¯ nedidelį miestelį. Čia užtikrinama puiki atmosfera viešbučiuose, kurie puikiai tinka atostogoms su šeima. Nesitikėkite Safagoje rasti didelių prekybos centrų ar itin triukšmingų pramogų. Ir nors atrodytų, kad Safaga skirta tik ramioms atostogoms ir gulėjimui paplÅ«dimiuose, tačiau čia tikrai yra ką pamatyti ir ką nuveikti. Tyrinėkite koralų rifus, vykite į vienadienes keliones (viena iš populiariausių tokio tipo kelionių kryptis yra Luksoras, kuriame galite aplankyti senovės Egipto šventyklas ir paminklus), mėgaukitės vandens pramogomis, pavyzdžiui, nardymu, atsipÅ«skite siÅ«lomose SPA procedÅ«rose, kuriose naudojamas mineralais praturtintas vanduo, gaunamas iš šaltinių. Aplankyti Safagą siÅ«lome nuo spalio iki gegužės vidurio, kadangi bÅ«tent šiuo laikotarpiu čia vyrauja švelni temperatÅ«ra bei sausas oras, kadangi vasaros laikotarpiu temperatÅ«ra bei drėgmės lygis gali pakilti labai aukštai.

Hurgada

Nors straipsnio pradžioje minėjome, kad Egipte JÅ«sų laukia daugybė kitų įdomių regionų, ne tik Hurgada, tačiau šÄ¯ miestą, jeigu dar niekada jame nesilankėte, aplankyti tiesiog bÅ«tina. Tai didžiausias Egipto turizmo centras. Hurgada – puiki vieta tiems keliautojams, kurie nori mėgautis saule, jÅ«ra ir nuostabiais šiltais vakarais ant jÅ«ros kranto. Ši kryptis itin pamėgta nardymo entuziastų. Hurgada siÅ«lo ne vien tik vandens pramogas, bet ir puikius restoranus, vietinius turgus ir parduotuves. Taip pat ši kryptis puikiai tinka tiems, kurie nori pajusti tikrą naktinį gyvenimą! Čia keliauti patariame žiemos sezonu, kadangi vasaros mėnesiais temperatÅ«ra Hurgadoje – itin aukšta, o oras – sausas.

 

Nusprendei, kad nori keliauti į Egiptą, bet vis dar negali išsirinkti regiono? Ne bėda! AirGuru komanda pasiruošusi tau padėti! Kreipkis:

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOK ir INSTAGRAM!