dirbame 24/7
1
Kelionių naujienos 🔔

Kelionė į Egiptą: ar saugu vykti?

Egiptas – šalis, viliojanti turistus turtinga istorija, stulbinančiais kultūros paminklais ir nuostabiu Raudonosios jūros pakrantės grožiu. Vis dėlto, planuojantiems kelionę į šią egzotišką šalį, kyla klausimas – ar ten saugu keliauti?

Saugumo situacija Egipte

Egiptas – itin populiari kelionių kryptis, tiek atostogaujantiems su vaikais, tiek poroms, norinčioms romantiškai praleisti laiką, tiek saulės ir kokybiško poilsio ištroškusiems turistams. Tačiau dėl karinių veiksmų Izraelio pasienyje, kriminalinių ir teroristinių grupuočių veiklos turistams kyla dvejonių ar savo atostogoms rinktis šią kryptį.

Šiuo metu jokių draudimų vykti į Egiptą nėra, tačiau Užsienio reikalų ministerija (URM) keliaujantiems į šią šalį pataria:

  • Vengti kelionių į pasienio su Izraeliu teritorijas, Šiaurės Sinajaus provinciją, Vakarų (Libijos) dykumą ir Sivos oazę.
  • Pietų Sinajaus pusiasalyje riboti veiklas, ypač savarankiškas išvykas už viešbučio ar miesto centro ribų.
  • Apsistoti viešbučiuose, kurių visa teritorija, taip pat ir paplūdimio, yra nuolatos stebima ir saugoma apsaugos darbuotojų.
  • Būti budriems, vengti masinio susibūrimo vietų.
  • Laikytis vietinės valdžios nurodymų ir rekomendacijų, nefotografuoti policijos ir karinės infrastruktūros objektų, visą laiką su savimi turėti asmens dokumentus.
  • Moterims, vienoms keliaujančioms po Egiptą, rekomenduojama imtis ypatingų atsargumo priemonių, rengtis konservatyviai (ne atvirai), keliauti grupėmis, vengti pavienių kelionių, ypač tamsiu paros metu. Keliaujant mieste, pavėžėjimo paslaugas teikiančių kompanijų (Uber, Careem) automobiliais, prieš įsėdant į transporto priemonę nusifotografuoti ar įsiminti valstybinio numerio ženklus, nesėdėti šalia vairuotojo.

Saugumo situacija Egipte gali kisti, todėl prieš kelionę visada patikrinkite naujausią informaciją URM puslapyje: https://keliauk.urm.lt/location/egiptas.

Grėsmių lygiai: žalia - žema; geltona -vidutinė; oranžinė - žymi; raudona - aukšta; juoda - kritinė

Kodėl verta atostogauti Egipte?

Turtinga istorija ir kultūra

Egiptas gali pasigirti turtinga, tūkstantmečius siekiančia istorija ir kultūrinėmis įdomybėmis. Čia galite pamatyti tokius garsius paminklus kaip Gizos piramidė, Luksoro šventykla ir Karalių slėnis.

Pasakiška gamta

Egiptas turistus traukia akį kerinčiu gamtos grožiu – čia galėsite pasimėgauti tiek nuostabiomis Raudonosios jūros pakrantėmis ir koraliniais rifais, tiek neaprėpiamomis dykumomis bei didingais kalnais.

Puikus oras

Egiptas ištisus metus džiugina šiltu ir saulėtu oru, todėl tai puiki vieta pabėgti nuo žiemos speigų ir pagaudyti saulės spindulių.

Prieinamos kainos

Egiptas yra gana nebrangi kelionių kryptis. Ši šalis gali pasiūlyti daugybę puikių atostogų pasiūlymų už prieinama kainą, ypač jei keliaujate ne sezono metu.

Aibė pramogų

Egipte galima užsiimti įvairiausiomis veiklomis – nuo ramaus poilsio prie baseino iki ekstremalių pramogų, tokių kaip nardymas, burlentės, banglentės ar kupranugarių safariai. Taip pat galite aplankyti vietinį turgų, išbandyti egiptietišką virtuvę ir pasimėgauti tradiciniais šokiais bei muzika.

Keliaukite į Egiptą su AirGuru! 

Jei ieškote saulėtos kelionių krypties už prieinamą kainą, Egiptas bus puiki opcija! Rinkitės vieną iš daugybės šaunių AirGuru kelionių pasiūlymų ir džiaukitės nepamirštamu poilsiu.

Jei turite klausimų, susisiekite:

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOKINSTAGRAM ir TIKTOK kanaluose!