dirbame 24/7
1
Naudingi patarimai 👌

Kelionė į Madeirą: orai, kainos, lankytinos vietos🌸

Madeira – amžinojo pavasario sala Atlanto vandenyne, Portugalijos pažiba ir turbūt kiekvieno kelionių entuziasto tikslų sąraše esanti kelionės kryptis. Ši sala žavi turistus iš viso pasaulio visuomet čia atostogauti palankiu klimatu, nuostabiu gamtos grožiu, tobulais, žadą atimančiais paplūdimiais ir draugiškais vietiniai žmonėmis. Kelionė į Madeirą bus dar įsimintinesnė, jei daugiau pasidomėsite apie šios salos lankomiausias vietas, kainas saloje ir vyraujantį klimatą. Taigi, pateikiame svarbiausius patarimus keliaujantiems į Madeirą.

Kiek trunka skrydis į Madeirą?

Skrendant iš Vilniaus, salos sostinę Funšalį pasieksite per ~6 val. Skrydžiai į Madeirą vykdomi dažnai ir galima vykti iš Kauno, Vilniaus, Palangos, Varšuvos, Rygos oro uostų. Žinoma, galima rinktis ne būtinai užsakomąjį tiesioginį skrydį, tačiau su persėdimu kelionė trunka ~9 val. Pagrindinis oro uostas – Funšalio oro uostas, kuris yra nutolęs nuo miesto apie 13 km. Taigi, kelionė į Madeirą ne trumpa, tačiau  pažadame, keliauti tikrai verta!

Orai Madeiroje palankūs atostogauti ištisus metus

Šiltas, malonus klimatas leidžia ilsėtis šioje saloje ištisus metus! Ši Portugalijos sala ne veltui vadinama amžinojo pavasario sala – čia didelės kaitros nepajusite, net vasaros sezonu. Vidutinė metinė temperatūra saloje neperkopia 24 laipsnių šilumos, o žiemą nenukrenta žemiau 16 laipsnių šilumos.

☀️Sausio ir vasario mėnesiai yra šalčiausi saloje. Tuo metu vidutinė oro temperatūra būna apie 17 laipsnių šilumos. Orai Madeiroje žiemą tikrai nesutrukdys pasimėgauti idealiu poilsiu!

☀️Pavasaris saloje – maloniai šiltas ir gaivus. Kovo – gegužės mėnesiais vyrauja maloni šiluma. Orai Madeiroje balandžio mėnesį puikiai tinka tiek pasyvioms, tiek aktyvioms atostogoms, nes tuo metu vyrauja 20 – 23 laipsnių šiluma.

☀️Vasara Madeiroje – karšta, bet ne tvanki. Nuo birželio iki rugsėjo mėnesio vidutinė temperatūra gali siekti 30 laipsnių, o rugpjūtis yra šilčiausias mėnuo saloje. Šiuo metu vidutinė temperatūra yra 26 laipsniai šilumos, o saulė šviečia net 10 valandų per parą.

☀️Nuo spalio iki kovo – kritulių sezonas. Būtent šiuo metu saloje iškrenta daugiausiai kritulių, tačiau tik šiaurinėje ir centrinėje salos dalyse. Orai Madeiroje lapkritį leidžia pailsėti nuo lietuviško rudens – vyrauja 20 laipsnių šiluma. Atostogas Madeiroje turistai renkasi pietinėje dalyje, nes vyrauja šiltesnė temperatūra, mažiau kritulių ir daugiau saulėtų dienų.

Šalies valiuta ir kainos Madeiroje

Valiuta šioje saloje – euras, o kainos labai panašios kaip ir Lietuvoje. Rekomenduojame planuoti biudžetą ir saloje ieškoti restoranų bei kavinių, kuriuose galėsite paragauti vietinių patiekalų už prieinamą kainą. Jei lankotės salos sostinėje Funšalyje, patariame gardaus maisto ieškoti centre įsikūrusiame turguje Mercado dos Lavradores. Jame rasite jaukius restoranus, tokius kaip Peixaria no Mercado, Restaurante O Tasco, o juose būtinai paragaukite žuvies patiekalų! Maisto kainos Madeiroje labai panašios, tad didelio skirtumo nepajusite, nebent perkant kai kurias importuotas prekes. Daugiau apie kainas sostinėje Funšalyje galite sužinoti čia.

Nuostabios atostogos Madeiroje!

Ką pamatyti Madeiroje?

Ši Portugalijos sala garsėja turtingu kultūriniu paveldu, įspūdingu kraštovaizdžiu ir unikaliomis lankytinomis vietomis. Pristatome keliautojų jau pamėgtas lankytinas vietas Madeiroje:

🏖️Funšalis. Salos sostinė ir itin gyvybingas miestas, kuris tikrai paliks įspūdį! Funšalyje galėsite artimiau susipažinti su salos istorija, kultūra, vietiniais žmonėmis, taip pat užsukti į šurmuliuojančius turgus.

🏖️Monte keltuvas ir pasivažinėjimas rogutėmis. Kelionės į Madeirą metu nepraleiskite galimybės išbandyti šias atrakcijas. Rekomenduojame pakilti Monte keltuvu ir pasigrožėti panoraminiais salos vaizdais, o nuo viršaus galima nusileisti rogutėmis.

🏖️Botanikos sodas. Šalia Funšalio įsikūręs sodas žavi lankytojus įvairių rūšių augalais, įskaitant vietines ir egzotines rūšis. Apsilankymas jame paliks nepamirštamų įspūdžių!

🏖️Aukščiausios salos viršūnės. Žygių gamtoje mėgėjai gali leisti į pasivaikščiojimą Pico do Arieiro ir Pico Ruivo kalnuose, nuo kurių atsiveria kvapą gniaužianti salos panorama. Madeira lankytinos vietos nepalieka abejingų!

🏖️Žygis Levada do Caldeirao Verde. Ši žygio trasa išsidriekusi drėkinimo sistemoje, kanaluose, kur kaupiamas lietaus vanduo ir vėliau gabenamas į sausesnes salos vietas. Puiki proga pasivaikščioti nuostabioje salos gamtoje!

🏖️Porto Moniz natūralūs baseinai. Šie natūralūs vulkaninės kilmės baseinai yra puiki vieta maudynėms, o iš jų atsiveria nuostabūs vandenyno vaizdai.

🏖️Laurisilva miškas. Šis miškas įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą ir jame yra didžiausia salos biologinė įvairovė.

Atostogos Madeiroje su AirGuru!

Atraskite šią nuostabaus grožio Portugalijos salą – pateikėme patarimus keliaujantiems čia, kurie tikrai pravers norint atostogauti be didelių rūpesčių. Tobulas poilsis Madeiroje laukia Jūsų, o jei vis dar dvejojate, kurioje salos vietoje apsistoti, kreipkitės į AirGuru komandą!

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt