dirbame 24/7
1
Naudingi patarimai 👌

Kelionių reikalavimai ukrainiečiams

Sulaukusi užklausų dėl kelionių reikalavimų ukrainiečiams, AirGuru komanda dalinasi atsakymais į dažniausiai užduodamus klausimus.

1. Kokius dokumentus turiu turėti, norėdamas išvykti iš Ukrainos?

Norint kirsti išorinę ES sieną, būtina turėti galiojantį kelionės dokumentą. Ukrainiečiai, turintys biometrinius pasus, į Europos Sąjungos šalis gali vykti be vizų ir jose būti iki 90 dienų.

2. Esu į Lietuvą atvykęs Ukrainos pilietis, ar galiu išvykti į kitą šalį?

Jei turite biometrinį pasą, jums bus taikomas bevizis rėžimas. Tad, atvykę į Europos sąjungą, jos teritorijoje laisvai judėti galite 90 dienų. Pasibaigus šiam laikotarpiui, turite gauti nacionalinę vizą arba leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje. Turėdami šiuos dokumentus, Ukrainos piliečiai gali ne ilgiau kaip 90 dienų per bet kurį 180 dienų laikotarpį keliauti po kitų Šengeno valstybių teritorijas.

Tiesa, svarbu žinoti, jog leidimas laikinai gyventi Lietuvos teritorijoje nepakeičia kelionės dokumento. Dėl šios priežasties, keliaujant į užsienio šalis, greta skaitmeniniu pavidalu išsaugoto arba atspausdinto leidimo laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje privalote su savimi turtėti galiojantį kelionės dokumentą (pasą).

Jei keliauti planuojate ne po Šengeno valstybių teritorijas, dėl įvažiavimo į kitas šalis sąlygų susisiekite su valstybės, į kurią ketinate vykti, kompetentingomis institucijomis. Pavyzdžiui, kreipkitės į diplomatines atstovybes, konsulines įstaigas ar migracijos tarnybas.

3. Ar mano Ukrainos vairuotojo pažymėjimas galioja?

Įstatymais užtikrinama, jog Ukrainos piliečiai Lietuvoje gali važinėti naudodami Ukrainos vairuotojo pažymėjimą. O keičiant A ir B kategorijų vairuotojų pažymėjimus ukrainiečiams nereikia laikyti vairavimo egzamino.

Nors daugumoje Europos sąjungos šalių ukrainietiški vairuotojo pažymėjimai pripažįstami, tačiau yra kelios išimtys, todėl, keliaudami į konkrečią šalį, oficialiame jos puslapyje patikrinkite vairuotojo pažymėjimo reikalavimus.

Tiesa, prasidėjus karui kai kurios Europos šalys Ukrainos piliečiams siūlo nemokamą transportą – keliones traukiniais, autobusais, keltais ir oro transportu. Nemokamų vežėjų sąrašus taip pat galite rasti oficialiose valstybės, į kurią vykstama, puslapiuose.

Daugiau informacijos apie kelionių reikalavimus Ukrainos piliečiams rasite oficialioje Europos Sąjungos interneto svetainėje.

Turite daugiau klausimų? Kreipkitės į AirGuru kelionių profesionalus.

Jei nerandate atsakymo į jums svarbų klausimą, AirGuru kelionių profesionalų komanda yra pasirengusi suteikti visą jums reikalingą informaciją. Susisiekite su mumis jums patogiu būdu:

Telefonu: +370 (700) 22820

El. paštu: pagalba@airguru.lt