Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Išjungdami šį pranešimą arba toliau naršydami šioje svetainėje sutinkate su slapukų naudojimo politika.
Išvykus į kelionę už Europos Sąjungos ribų, tenka susidurti su viena didžiausių mobiliojo ryšio problemų – turimi įprasti planai nebeveikia, o naršymas internete tampa kone prabanga. WiFi (liet. bevielis interneto ryšys), kurį galima pasiekti viešose erdvėse ar apgyvendinimo vietose, ne visuomet yra patikimas sprendimas: ryšys gali būti nestabilus ir netgi nesaugus. Kadangi daugeliu atveju be interneto ryšio kelionės taptų gerokai sunkesnės, štai keletas sprendimų, kaip galite naudotis internetu Turkijoje.
Šiandien mobiliojo ryšio tiekėjų rinkoje yra nemažai, todėl svarbu atskirti jų siūlomus funkcionalumus ir suprasti, kurie jų labiausiai atitinka jūsų poreikius. SIM kortelė yra pažįstama kone kiekvienam, tai - fizinė kortelė, kurią galite įsigyti iš mobilaus ryšio tiekėjo. Ji teikia mobilųjį internetą, telefono numerį ir kitas papildomas paslaugas.
Tuo tarpu, eSIM (elektroninės SIM) kortelės veikimo principas – itin panašus, tik į telefoną nereikia fiziškai įdėti plastikinės kortelės. Tai – jūsų išmaniajame telefone jau integruota technologija, kuri leidžia lengvai ir greitai pakeisti mobiliojo interneto tiekėją - užteks paspausti keletą mygtukų.
O štai tarptinklinis ryšys (angl. roaming) leidžia užsienyje naudotis turimu telefono numeriu ir mobiliaisiais duomenimis. Ši paslauga dažniausia turi nuolatinio tiekėjo nustatytus įkainius, kurie priklauso nuo šalies, į kurią keliaujate bei nuo paslaugos tiekėjo.
Žinodami, kuo viena nuo kitos skiriasi eSIM ir SIM kortelės, bei kas yra tarptinklinis ryšys (angl. roaming), galite pasirinkti vieną iš šių paslaugų variantų naudotis mobiliuoju internetu užsienyje. Kiekvienas iš jų turi savų pliusų bei minusų, kurie gali padėti lengviau apsispręsti.
Naudojantis roaming paslauga SIM kortelės keisti neprireiks, tačiau greičiausiai sulauksite didelės sąskaitos už interneto duomenų naudojimą. Dauguma mobilaus ryšio tiekėjų Turkijai siūlo papildomus kelionių planus, tačiau jų kaina vis tiek išlieka pakankamai aukšta.
Tuo tarpu, jei renkatės vietinę SIM kortelę, prieš tai reikės atlikti nemažai namų darbų ir pasiskaityti apie turkiškus mobilaus ryšio tiekėjus bei jų siūlomus planus. Tokios kortelės dažnai parduodamos oro uostuose, tačiau prieš tai vertėtų pagalvoti, ar jums atvykus dirbs parduotuvė, ar kortelės nebus išpirktos, be to, kyla rizika pamesti savo nuolatinę SIM kortelę ar paprasčiausiai nebeturėti galimybės pasiekti savo kontaktų. Maža to, turistų dažnai perkamos vietinės SIM kortelės yra puikus būdas tiekėjams pasipelnyti – jei nežinote vietinių kainų, galite permokėti. Taip pat, vertėtų nepamiršti kortelės aktyvavimo klausimo, mat vietinės SIM kortelės dažnai aktyvuojamos SMS žinute ar skambučiais vietine kalba, tad po ranka privalu turėti vertėją. O paskutinė detalė, kurią verta turėti omenyje – dažnai keičiant SIM korteles reikia specialios adatos, kuri atidarytų SIM kortelės skyrių jūsų telefone, tad gali kilti keblumų jos neturint.
Būtent dėl šių priežasčių eSIM kortelė yra vienas patogiausių ir paprasčiausių būdų naudotis mobiliaisiais duomenimis:
Neseniai rinkoje pasirodė naujas lietuviškos kibernetinio saugumo bendrovės „Nord Security“ produktas „Saily“ – tai mobilioji programėlė, suteikianti galimybę turėti aukščiausios kokybės mobilųjį ryšį daugiau nei 150-yje valstybių, eSIM funkcionalumo pagalba. Šią programėlę lengva įdiegti bei ja naudotis, o ir siūlomos kainos yra daug žemesnės nei Lietuvos rinkoje dažniausiai sutinkamų tarptautinį mobilųjį tinklą (roaming) siūlančių bendrovių.
Maža to, skiriasi ne tik kaina – daugelis vietinių tiekėjų turi gana ribotą duomenų kiekio pasirinkimą – nuo 500MB iki 2GB. Tad tiek kainos, tiek duomenų kiekio atžvilgiu rinktis eSIM kortelę yra patogiau ir pigiau.
Išsirinkti eSIM kortelę gali būti kebli užduotis. Tačiau yra keletas funkcijų, kurios yra patogios vartotojui ir gerokai palengvins sprendimą renkantis tiekėją:
eSIM technologija tapo populiari dar 2019-aisiais, o pastaraisiais metais šią technologiją savo įrenginiams ėmė taikyti vis daugiau gamintojų. Dauguma dabartinių mobiliųjų telefonų šią funkciją jau turi, tačiau jei nesate įsitikinęs, savo modelio tinkamumą galite patikrinti Google paieškoje arba telefono instrukcijoje.
Ar jūsų išmanusis turės šią funkciją, gali priklausyti nuo gamintojo arba pagaminimo šalies. Vis dėlto verta turėti omenyje, kad dauguma Android operacinės sistemos telefonų palaiko eSIM, pavyzdžiui Google Pixel prekės ženklo išmanieji, arba Samsung Galaxy serijos telefonai nuo S20 modelio. Tuo tarpu Apple OS telefonuose šią funkciją rasite nuo iPhone XR modelio.
„Saily“ eSIM kortelė yra viena geriausių investicijų keliaujant. Atsisiuntus programėlę, galėsite pasirinkti sau tinkamą planą ir duomenų kiekį, kurį aktyvavus galėsite naršyti pasirinktoje šalyje.
Kodėl verta įsigyti „Saily“?
„Airalo“ – jau kurį laiką gyvuojanti eSIM paslaugų įmonė, žinoma aktyvių keliautojų ir eSIM vartotojų tarpe. „Airalo“ didžiuojasi siūlydama eSIM korteles, kurių interneto duomenų planų trukmė tinka tiek trumpalaikiams apsilankymams užsienyje, tiek ilgesnėms kelionėms. Jų eSIM kortelės veikia 200 šalių ir teritorijų. Taigi, palyginsime ar „Saily“, lietuvių startuolis yra pranašesnis už „Airalo“.
Pagrindiniai skirtumai:
Nors abu tiekėjai siūlo labai panašius funkcionalumus, žemesnė „Saily“ kaina daugumoje pasaulio šalių ir lankstūs planų pasiūlymai yra didelis pranašumas renkantis tarp šių tiekėjų. O tiems, kurie dažnai keliauja, šis tiekėjas turi dar vieną privalumą – vienkartinis instaliavimas. Tai reiškia, jog vieną kartą įdiegus „Saily“, dar kartą instaliuoti eSIM kitoje kelionėje nebeprireiks.