dirbame 24/7
1
Naudingi patarimai 👌

Ar neribotas internetas užsienyje – mitas? 🌐

Vis dažniau galime pastebėti, kad mobiliojo ryšio operatoriai siūlo neribotų skambučių, žinučių ar interneto duomenų planus. Tačiau, ar kada susimąstėte, ar jūsų įsigytas „neribotas“ planas iš tiesų neturi jokių limitų?

Deja, dažniausiai, tokie planai turi tam tikrų apribojimų, tad geriausias „neriboto interneto užsienyje“ plano atitikmuo – eSIM – virtualios SIM kortelės. Tad kuo ši moderni paslauga gali būti naudinga tiems, kurie ieško patikimo interneto ryšio užsienyje?

eSIM – geriausias interneto sprendimas keliautojams

Dauguma keliautojų dažniausiai prieš kelionę nepasidomi eSIM opcijomis ir įsigyja planą tiesiogiai iš savo mobiliojo ryšio operatorių. Tačiau ar žinojote, kad naujoji eSIM technologija ne tik leidžia palaikyti nenutrūkstamą interneto ryšį užsienyje, bet ir siūlo prieinamesnes kainas?

AirGuru komanda palygino trijų vietinių mobiliojo ryšio operatorių bei lietuviškojo eSIM – „Saily“ – siūlomas kainas Turkijoje bei Egipte.

Straipsnio rašymo metu vietinių operatorių siūlomos 1GB interneto duomenų Turkijoje kainos svyruoja nuo 7 iki 20 eurų, tuo tarpu „Saily“ kainuoja 3.70 Eur. Panaši situacija vyrauja ir Egipte – „Saily“ galite įsigyti nuo 5.8 Eur, o vietinių operatorių kainos siekia net 40 Eur už 1 GB. Jei ne už ilgo žadate keliauti į minėtas atostogų kryptis, kviečiame paskaityti ir išsamesnius mobiliojo inteneto Turkijoje bei mobiliojo interneto Egipte palyginimus.

Kaip išsirinkti ir įdiegti eSIM?

eSIM kortelių technologija į rinką atėjo prieš keletą metų, o dabar šia paslauga naudojasi vis daugiau žmonių keliaujant užsienyje. Visgi pastaruoju metu vis sparčiau augant virtualių SIM kortelių paklausai, kartu auga ir jų variantų gausa – tiek internete, tiek mobiliųjų operatorių paslaugų pasiūlymuose. Kaip išsirinkti eSIM ir kaip ją įsidiegti?

Ar mano telefonas palaiko eSIM technologiją?

Pirmiausia, prieš pradedami domėtis virtualių SIM kortelių planais ir kainomis, pasitikrinkite, ar jūsų įrenginys (telefonas, laikrodis, plančetė ar pan.) palaiko eSIM technologiją. Tai yra esminis žingsnis, nes jų teikiamais privalumais gali naudotis tik tie, kurių prietaisai turi integruotą eSIM modulį.

Jei jūsų telefonas yra naujos kartos, galite būti beveik tikri, kad jis palaikys eSIM funkcionalumą. Štai sąrašas telefonų, palaikančių šią technologiją:

 • iPhone XR/XS/SE 2/11/12/13/SE 3/14/15 serijų telefonai.
 • Samsung Galaxy S20/S21/S22/S23/S24/Note 20/Fold/Z Fold/Z Flip/A55 serijų telefonai.
 • Huawei P40/P40 Pro/Mate 40Pro/Pura 70 Pro.
 • Sony Xperia 10/1/5/Ace

eSIM taip pat palaiko ir kai kurie Google Pixel, Xiaomi, Motorola bei kitų prekių ženklų telefonai, tad geriausia būtų tiksliai pasitikrinti savo telefono nustatymuose.

Geriausias eSIM tarptinkliniam ryšiui (ang. roaming) užsienyje

Nors kiekvienas eSIM prekės ženklas siūlo kiek skirtingas paslaugas, yra keletas esminių charakteristikų, į kurias verta atkreipti dėmesį renkantis virtualią SIM kortelę.

 • Siūlomų planų trukmė ir įvairovė. Dauguma eSIM turi tiek trumpalaikių, tiek ilgalaikių interneto planų pasiūlymų. Įsivertinkite, kiek interneto žadate išnaudoti bei kiek ilgai truks jūsų vizitas užsienyje, pagal tai galėsite išsirinkti ir sau tinkamiausią variantą.
 • Instaliavimo ir aktyvacijos procesas. Bene daugiausia klausimų žmonėms kelianti dalis yra eSIM įdiegimas. Visų pirma, pasitikrinkite, kokį aktyvacijos procesą siūlo jūsų pasirinktas interneto tiekėjas. Be to, atkreipkite dėmesį ir į tai, ar norėdami naudoti tą pačią eSIM kitoje šalyje, turėsite instaliuoti kortelę iš naujo. Kai kurie eSIM tiekėjai turi vienkartinio įsidiegimo funkciją, kuomet ta pati kortelė veikia ir su kitų šalių interneto planais – tai visuomet bus patogiausias pasirinkimas.
 • Klientų aptarnavimas ir pagalba. Nesvarbu, ar eSIM naudojate pirmąkart, ar esate nuolatinis šios paslaugos vartotojas, nesklandumai gali užklupti bet kur ir bet kada. Tad tam, kad išvengtumėtei nemalonumų, geriausia, jei pasirinksite tokį eSIM paslaugos tiekėją, kuris turi 24/7 veikiantį klientų aptarnavimo centrą arba gali suteikti pagalbą pokalbio internetu („live chat“)

Populiariausas eSIM: „Saily“ ar „Airalo“?

Airguru komanda nusprendė palyginti du populiarius eSIM tiekėjus: „Saily“ ir „Airalo“. Pirmasis („Saily“) yra lietuviško vienaragio „Nord Security“ sukurtas produktas, tuo tarpu „Airalo“ yra Singapūre įkurtas prekės ženklas. Šiam palyginimui išskyrėme tris pagrindinius aspektus: kaina, šalių ir planų įvairovė bei aktyavacijos procesai.

Šalių ir planų pasirinkimas

Abu eSIM tiekėjai pasižymi plačiu siūlomų šalių sąrašu. Šiuo metu „Saily“ veikia 150 šalių, tarp kurių galite rasti ir lietuvių pamėgtas atostogų kryptis, tokias kaip Turkija, Egiptas ar Tailandas. Nors tuo tarpu „Airalo“ veikia daugiau nei 200 šalių, „Saily“ yra pasiekiamas pačiose populiariausiose lokacijose.

Kainos

Tam, kad pastebėtumėme šių eSIM kainų skirtumus, straipsnio publikacijos metu palyginome šių tiekėjų (1GB) planus Jungtinėse Amerikos Valstijose bei Airijoje.

 • 1GB interneto Jungtinėse Amerikos Valstijose su „Saily”: $3.99 (3,71 Eur)
 • 1GB interneto Jungtinėse Amerikos Valstijose su „Airalo”: $4.50 (4,19 Eur)
 • 1GB interneto Airijoje su „Saily”: $4.49 (4,18 Eur)
 • 1GB interneto Airijoje su „Airalo”: $5.00 (4,66 Eur)

Akivaizdu, jog „Saily“ interneto planus galite gauti labiau prieinamomis kainomis nei „Airalo“. Tad ieškantiems pigesnio pasirinkimo, „Saily“ pasiūlymai bus patrauklesni.

eSIM aktyvacijos procesas

Visos rinkoje esančios virtualios kortelės turi skirtingus instaliacijos ir aktyvavimo procesus. Šiuo atveju, tiek „Saily“, tiek „Airalo“ įdiegti galite pasinaudoję jų suteiktais QR kodais bei toliau sekdami pateiktas instrukcijas. Visgi vienas didžiausių skirtumų tarp skirtingų eSIM kortelių yra daugkartinis kortelės naudojimas.

Pavyzdžiui, virtualią „Airalo“ SIM kortelę galėsite naudoti tik vieną kartą, tad jei norėsite naudoti ją skirtingose šalyse, turėsite ją įsidiegti iš naujo. Tuo tarpu būtent „Saily“ turi jau anksčiau minėtą vienkartinio instaliavimo funkciją. Ši eSIM yra daugkartinio naudojimo – pakaks įsigyti kitos užsienio valstybės interneto duomenų planą ir galėsite sklandžiai naršyti naudodamiesi jau anksčiau įdiegta „Saily“ eSIM kortele.