dirbame 24/7
1
Naudingi patarimai 👌

Šri Lanka. Reikalavimai ir patarimai kelionei

Ranka pasiekiama egzotika

Jeigu vis dar svarstote, kur keliauti ir ką aplankyti, tuomet turime Jums išskirtinį pasiūlymą – Šri Lanką. Tai egzotika, kuri paliks neišdildomą įspūdį visam gyvenimui. Garantuojame nepamirštamą, neįprastą ir nuotykių kupiną kelionę, kurioje Jūsų laukia įdomi kultūra ir tradicijos, paslaugūs vietiniai, nepaprasto grožio vaizdai ir išskirtinė flora bei fauna. Oras ir klimatas šioje saloje – puikiai tinkantis atostogoms: čia visus metus vyrauja aukšta temperatūra, tad siūlome trumpai susipažinti su reikalavimais ir patarimais, nusprendus keliauti į Šri Lanką. 

Reikalavimai kelionei

Kokių skiepų reikia? Privalomų skiepų nėra, tačiau keliaujant į Šri Lanką rekomenduojama pasiskiepyti nuo hepatito A, hepatito B, vidurių šiltinės, stabligės ir difterijos.

Ar reikalinga viza? Tikrai taip, keliaujantiems į Šri Lanką – privaloma gauti vizą. Prieš vykstant į salą, reikia gauti leidimą, o prašymą leidimui galite užpildyti ČIA. Tai – ETA: įvažiavimo į šalį leidimų sistema, todėl rekomenduojama ja naudotis ir formą užpildyti bei pasirūpinti viza dar prieš kelionę. Taip pat vizą, skirtą trumpam atvykimui (atostogoms) galima užpildyti ir atvykus į oro uostą, į Šri Lanką, tačiau patariame keliauti be streso ir papildomų rūpesčių ir visus dokumentus susitvarkyti dar prieš prasidedant kelionei. 

Kokių rūšių vizos gali būti? ETA viza – dokumentas, kurį Jūs turite gauti norint vykti atostogų į Šri lanką. Ši viza suteikia galimybę šalyje būti 30 dienų ir galioja 180 dienų nuo išdavimo dienos. Vizos kaina – 50-60 eur. Patariame vizą atsispausdinti, taip sutaupant laiko oro uoste. Atvykus ją reikės pateikti pareigūnams - tokiu būdu gausite spaudą pase. Tiesa, norėdami gauti šią vizą, privalote turėti Lietuvos Respublikos pasą, galiojantį mažiausiai 6 mėnesius nuo atvykimo į šalį dienos, sveikatos draudimą ir atgalinį kelionės bilietą (kaip įrodymą, kad garantuotai išvyksite iš šalies laiku);

Tranzitinė viza – šios rūšies viza Jums reikalinga, jeigu keliaujate į kitą šalį pro Šri Lanką ir persėsdamas saloje užtrunkate ilgiau negu 24 val. Tokio tipo viza galioja dvi paras (48 val.) ir nieko nekainuoja.

Taip pat yra ir rezidentūros viza, kuri išduodama dirbantiems saloje, užsienio studentams, dvasininkams, vykstant gydymo tikslais ir kitais išskirtiniais atvejais.

Su kokiais dokumentais galima keliauti? Kelionei reikalingas Lietuvos Respublikos pasas: dokumentas privalo galioti mažiausiai 6 mėnesius nuo atvykimo į šalį dienos. 

Patarimai kelionei

Valiuta

Šri Lankos valiuta – Šri Lankos rupija. Valiutos simbolis – Rs. Rekomenduojama su savimi turėti grynų, kadangi ne visose vietose yra galimybė atsiskaityti bankinėmis kortelėmis. Na, o kainos saloje – tikrai draugiškos, čia neišleisite krūvos pinigų keliaudami, vykdami į ekskursijas ar norėdami pasimėgauti vietiniu maistu.

Transportas

Šri Lankoje gerai išvystyta infrastruktūra, todėl galite drąsiai keliauti autobusais ir traukiniais. Keliavimas tiek traukiniais, tiek autobusais – kainuoja tikrai pigiai ir yra itin patogus. Visgi, jeigu nuspręsite nuomotis automobilį, prisiminkite, kad eismas čia vyksta kairiąja kelio puse. 

Arbata

Šri Lankoje auginama labai daug ir įvairių arbatžolių - arbata yra vienas iš pagrindinių eksporto produktų. Būtinai padegustuokite vietinės arbatos ir susipažinkite su jos nuostabiu skoniu, o esant galimybei - leiskitės į ekskursiją, kurios metu galėtumėte iš arčiau aplankyti ir susipažinti su arbatų plantacijomis: jų auginimu ir arbatų gamybos procesu. 

Maistas

Keliaudami Šri Lankoje pažinkite vietinę virtuvę ir drąsiai leiskite sau pasimėgauti prabangiomis vakarienėmis restoranuose ar kavinėse: vakarienė vienam žmogui gali kainuoti ~7-8 eur, o nusprendus užkąsti paprastesnėje užeigoje, maistas gali tekainuoti ~4 eur. Nepraleiskite progos paragauti įvairių šviežių, egzotiškų vaisių ar pasimėgauti šviežiomis sultimis, kurių stiklinė saloje kainuoja ~1 eur. 

Nors didžiąją maisto raciono dalį Šri Lankoje sudaro ryžiai, tačiau vietiniai valgo ir daug mėsos bei žuvies, vietiniai patiekalai taip pat pasižymi didele daržovių įvairove. Vietinė virtuvė yra tikras džiaugsmas tiems, kurie dievina aštrų maistą, kadangi čia gaminami patiekalai – vieni aštriausių pasaulyje, tad jeigu nemėgstate aštraus maisto, prieš užsisakant maistą apie tai įspėkite padavėjus arba virėjus. 

Vandenį gerkite iš buteliukų - patartina įsigyti geriamojo vandens parduotuvėse. Nors vanduo Šri Lankoje yra valomas, visgi nepatartina jo vartoti gerimui, nebent norite nuplauti maisto produktus. 

Ką aplankyti?

Šri Lanka nustebins net ir visko mačiusius - lankantis kvapą gniaužia ne tik gamtos vaizdai: saloje yra net 8 UNESCO pasaulio paveldo objektai: Sigirija, Anuradhapura, Polonaruva, Kandis, Galė, Sinharadžos miško draustinis, Auksinė Dambulos šventykla, Šri Lankos centrinės aukštumos, bet ir augalijos bei gyvūnijos įvairovė! Keliaudami Šri Lankoje galite išvysti dramblius, banginius, beždžiones, tigrus ir kitus laukinius gyvūnus. O jeigu kada nors norėjote pamatyti seniausią žmogaus pasodintą medį, tuomet atostogų metu galėsite tai padaryti - tai saloje augantis figmedis Sri Maha Bodhiya. 

Kartu į Šri Lanką su AirGuru!

Leiskitės į kelionę, kuri gali tapti viena įspūdingiausių gyvenime - pažinkite vietinę kultūrą, gerėkitės vaizdais, ragaukite skanų maistą ir pasikraukite vietinės teigiamos energijos! AirGuru turi išskirtinių pasiūlymų: tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į Šri Lanką, o kelionių kaina vos nuo 909 eur! 

Iškilo papildomų klausimų? Kreipkitės jau dabar:

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOK, INSTAGRAM ir TIKTOK kanaluose!