dirbame 24/7
1
Orijaus kelionių atradimai ✈️

Kelionės į Italiją: ką įdomaus čia atrado Orijus?

Pasakiško grožio gamta, žavingi ir istorija alsuojantys miestai, šiltas klimatas ir viena gardžiausių pasaulio virtuvių – kas gi nenorėtų apsilankyti Italijoje?

Jei ir jus vilioja kelionės į Italiją, AirGuru draugas, kelionių žurnalistas Orijus Gasanovas pasakoja, kokius įspūdžius patyrė lankydamasis Neapolyje bei Romoje.

Neapolis – skaniausių pasaulyje picų miestas

Absoliučiai netobulas, vietomis byrantis ir apsilaupęs, tarp Tirėnų jūros ir Vezuvijaus ugnikalnio įsikūręs, Neapolis yra tikrasis Italijos veidas. Nepaisant to, jog daugelis šį miestą laiko vargingu ir skandalingu, jis spinduliuoja kažką nepaprasto. Kaip teigia Orijus, Neapolis turi labai stiprią energetiką, kuri į miestą kviečia sugrįžti dar ne kartą.

Štai, ką Orijus aplankė viešėdamas šiame mieste:

Toledo metro stotis

Atvykę į Neapolį nusileiskite į požeminį miesto pasaulį – fantastišką Toledo metro stotį. Pagal vandens ir šviesos temas sukurta stotis laikoma viena gražiausių metro stočių visame pasaulyje. Skaičiuojama, jog net keliasdešimt tūkstančių turistų kasmet įNeapolio metro tunelius nusileidžia vien tam, kad pasigrožėtų šiais vaizdais.

Quartieri Spagnoli kvartalas

Norite pažinti tikrąją miesto dvasią? Išvykite miesto centro į kurį nors mikrorajoną. Neapolyje Orijus aplankė Quartieri Spagnolikvartalą, labiausiai atspindintį Neapolio dvasią – siauros tamsios gatvelės, tarp kurių kabo daugybė skalbinių. Yra juokaujama, jei einant Neapolio gatve ant jūsų užkapsėjo vandens lašiukai, žinokitetai geras ženklas.

Maradonos kiemelis

Futbolo fanai ir visi bent kiek besidomintys šia sporto šaka negali išvykti iš miesto neaplankę Maradonos kiemelio. Tai tarsi šventykla prieš kelis metus iškeliavusiam legendiniam futbolininkui Diegui Maradonai. Viskas, ką buvo galima surinkti apie šį futbolininką yra šiame kiemelyje – nuo drabužių iki įvairių iškabų, kortų, lipdukų, skarų, paveikslų, laikrodžių ir kitų dalykėlių.

San Gregorio Armeno gatvė

Svajojate, jog kalėdinės nuotaikos tvyrotų ištisus metus? Dėl Kalėdų pamišę italai šią svajonę įgyvendino San Gregorio Armeno gatvėje. Čia visus metus rasite viską, kas yra susiję su Kalėdomis – prakartėles, įvairiausius papuošimus ir kitas smulkmenas.

„L'Antica Pizzeria da Michele“ picerija. Išgirdus žodį Neapolis, pirmoji mintis šovusi į galvą, ko gero, bus – pica. Tai šio puikaus patiekalo gimtinė. Sakoma, kad čia ne tik buvo iškepta pati pirmoji pica, bet ir atidaryta pirmoji pasaulyje picerija. Dėl šios priežasties kai kurie turistai į šį miestą atvyksta su tikslu paragauti kuo daugiau skirtingų picų. Puikių picerijų Neapolyje pilna ant kiekvieno kampo, tačiau viena iš jų yra tituluojama pačia geriausia visame pasaulyje. Tai – „L'Antica Pizzeria da Michele“ picerija. Į šią piceriją Orijus skatina ateiti anksti ryte, kadangi dar neatsidarius prie jos jau rikiuojasi eilės žmonių. Tad, norint paskanauti geriausios picos, reikės ištvermės ir užsispyrimo, kaip tikram sportininkui. „L'Antica Pizzeria da Michele“ piceriją labiausiai išgarsino Elizabeth Gilbert knyga „Valgyk, melskis, mylėk“ bei to paties pavadinimo filmas su Julie Roberts, kuriame garsi aktorė skanauja šios picerijos picas. Tiesa, tiek picerijos išvaizda, tiek meniu – gana paprasti. Čia rasite 4 pagrindines itališkas picas, ant kurių vos keli ingredientai. Tačiau, nepaisant to, Orijus teigia, jog picos skonis yra tobulas ir apgalvotas iki menkiausių smulkmenų.

Plačiau apie Orijaus nuotykius Neapolyje:


Jei Neapolyje planuojate viešėti ilgiau, nepraleiskite progos pakeliauti Amalfio pakrante, kuri užburia stulbinančiu grožiu. Iš Neapolio autobusais ir traukiniais labai lengva patekti į pakrantės miestelius.

Domina kelionė? Rinkis iš Orijaus rekomenduojamų pasiūlymų:

Roma – ne tik muziejus po atviru dangumi

Amžinuoju miestu vadinama Italijos sostinė Roma kaip magnetas traukia turistus iš visos pasaulio. Šis istorinis miestas yra tarsi muziejus po atviru dangumi, žavintis įstabiais architektūriniais šedevrais bei istorijos klodus atskleidžiančiais objektais. Tiesa, Orijus pastebi, jog Roma yra ne tik tradiciniai, turistų pamėgti objektai, bet kur kas daugiau. Tad keliautojas su jumis dalinasi, kokių įdomybių pavyko atrasti Romoje.

Trevi fontanas

Vėlyvojo baroko šedevras, Trevi fontanas, yra vienas žymiausių turistinių objektų Romoje. Tačiau ar žinote, apie šio fontano stebuklingas galias? Sakoma, jog į fontaną įmetus monetą dar tikrai sugrįšite į Romą, įmetus dvi monetas – sutiksite savo meilę, trys monetos – žada santuoką, o keturios – bet kokio noro išsipildymą.

Ledainė „Giolitti“

Jei norite paskanauti tobulo dželato, užsukite į garsiausią ir Romos gyventojų pamiltą ledainę „Giolitti“. Ši vieta išgarsėjo šeštajame dešimtmetyje, kai režisierius Federico Fellini į Italiją pakvietė garsias Holivudo žvaigždes. Jos paragavusios ledų iš „Giolitti“ norėjo čia užsukti dar ne kartą. Tiesa, garsių vardų čia galima sutikti ir šiandien, tad galbūt jums pasiseks ne tik paskanauti dangiško skonio ledų, bet ir pamatyti mylimą žvaigždę.

Borgezių vilos sodai

Norite atsipūsti, o galbūt surengti jaukią iškylą? Šiam tikslui Orijus pasirinko vieną gražiausių ir jaukiausių parkų Romoje – Borgezių vilos sodus. Išpuoselėta teritorija, pasivaikščiojimo alėjos, apžvalgos aikštelės, daugybė augmenijos, vandens telkiniai, kviečiantys pasiplaukioti valtelėmis, ir pasakiško grožio vila – visa tai užburs ir sukurs įsimintiną popietę.

Fori Imperiali gatvė

Romantiškiausia vieta pasipiršti? Anot Orijaus, tai tikrai ne Paryžius, onuo Koliziejaus besitęsianti Fori Imperiali gatvė. Vienoje jaukiausių pėsčiųjų alėjų nuolatos skamba gyva muzika – čia galite išgirsti tiek smuiko, tiek saksofono ar kito instrumento skambesį.

Porta Portese turgus

Italija mados istorijoje – nenuginčijamai svarbi. Ši tauta pasižymielegantišku, tačiau kartu ir ekspresyviu bei temperamentingu stiliumi, kurį neretai papildo akcentais iš močiučių spintų arba turgų. Tad, jei ir jūs norite atrasti kažką išskirtinio ir nebrangaus, užsukite į Porta Portese turgų. Tai legendinis, prie senųjų Romos vartų įsikūręsturgus, kuris atsidaro tik kartą per savaitę.

Ostiense rajonas

Jei jus žavi miesto menas, būdami Romoje pasivaikščiokite Ostiense rajone. Ilgus metus Ostiense buvo niūrus, industrinis rajonas su fabrikais, sandėliais, pilkais daugiabučiais ir daugybe apleistų namų. Tačiau 2015 metais keli meniškos sielos svajotojai sumąstė atgaivinti šią vietą. Gavę miesto valdžios pritarimą, jie ėmėsi didžiosios renovacijosir visą rajoną ištapė akį traukiančiais grafičiais.

Aventino kalvos skylutė

Pažvelkite pro garsiausią rakto skylutę pasaulyje – Aventino kalvos skylutę, pro kurią atsiveria pasakiškas vaizdas į Šv. Petro baziliką. Šį išskirtinį objektą rasite Maltos kavalierių aikštėje ant Aventino kalvos.

Trastevere rajonas

Trastevere – tai rajonas, kuris prabunda, kai kiti rajonai ruošiasi miegoti. Visuomet pilname, triukšmingame, gyvame ir audringame rajone nuolatos jaučiasi tikra itališka nuotaika. Šiame rajone rasite daugybę restoranų, barų ir kavinių.

Aperityvo laikas

Temstant, apie 19-20 val., Italijoje prasideda aperityvo laikas! Ką tai reiškia? Aperityvo metu užsisakę kokteilį ar kitą gėrimą greta jo gausite užkandžių padėklą. Tiesa, Orijus siūlo neužsisėdėti viename bare, o per vakarą aplankyti bent kelis. Pats keliautojas viešėdamas Romoje užsuko į barą „Osteria dell'Ingegno“, o vėliau nuvyko į geriausiu tituluojamą kokteilių barą „Salotto 42“. Tiesa, norint prisėsti šiame bare, rezervaciją reikėtų atlikti bent porą dienų prieš.

Daugiau apie Orijaus kelionę Romoje matysite laidose: https://youtu.be/pqDhxp_Ho6c; https://youtu.be/1Sp4hDPUCHI.

Kelionės į Italiją su AirGuru!

Jei svajojate apie atostogas Italijoje, užsukite į AirGuru.lt. Mūsų kelionių ekspertų komandayra jums paruošusi daugybę puikių kelionių pasiūlymų į šią pasakišką šalį. Visus kelionių pasiūlymus rasite ČIA.

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOK ir INSTAGRAM!

Domina kelionė? Rinkis iš Orijaus rekomenduojamų pasiūlymų!