dirbame 24/7
1
Kelionių naujienos 🔔

Ar Jungtiniuose Arabų Emiratuose tikrai brangu atostogauti?

Vis dar gajus įsitikinimas, kad Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) – itin brangi atostogų kryptis. Bet ar tai tikrai tiesa? Galbūt tai – tik įsisenėjęs mitas? Galbūt kelionė į JAE gali kainuoti tiek pat, kiek ir atostogos Egipte?

Kalbant apie Jungtinius Arabų Emyratus, daugelio žmonių mintyse iškyla Dubajaus pavadinimas. Ir ne veltui, kadangi Dubajus – didžiausias Jungtinių Arabų Emyratų miestas bei populiariausia JAE kryptis. JAE ir Dubajus yra laikomos vienomis prabangiausių atostogų krypčių, tad nenuostabu dėl vis dar vyraujančios nuostatos, jog atostogauti tokioje valstybėje bei mieste – itin brangu. O galbūt viskas priklauso nuo to, kaip planuojate savo kelionę bei kokiomis pramogomis atostogų metu norite užsiimti?

Kainos JAE, arba konkrečiai Dubajuje, gali skirtis nuo viešbučio pasirinkimo, maitinimo įstaigų (restoranų, kavinių, barų), laisvalaikio pramogų ar prekybos vietų, kurias renkatės. Visiška tiesa, kad JAE siūlo penkių žvaigždučių, prabangius bei itin išpuoselėtus viešbučius, tačiau čia gausu ir kiekvienam prieinamų variantų. Kelionės išlaidas sumažinti taip pat galite pasirinkę maitinimo paslaugas viešbutyje (dažnu atveju toks maitinimo tipas tampa netgi pigesniu variantu negu renkantis maitinimasį restoranuose ar kavinėse) arba rinkdamiesi vietinius maisto prekybos taškus, kurie taip pat gali pasiūlyti daug patrauklesnes kainas.

Planuodami laisvalaikį taipogi galite rinktis ne apsipirkinėjimą prabangiose parduotuvėse ar laisvalaikį įvairiuose pramogų parkuose. JAE siūlo daugybę nemokamų bei visiems prieinamų pramogų, pavyzdžiui, įvairius paplūdimius, kultūrines pramogas ir patirtis. Todėl galima drąsiai teigti, jog viskas priklauso nuo Jūsų biudžeto bei lūkesčių. Jeigu planuojate prabangias atostogas ir rinksitės įvairias prabanga spinduliuojančias paslaugas, Jūsų atostogos gali būti išties brangios. Tačiau lygiai taip pat galite sutaupyti rinkdamiesi kitokias alternatyvas ir atidžiai planuodami kelionę. Iš tiesų, kelionė į  Jungtinius Arabų Emyratus gali dovanoti nepakartojamus įspūdžius ir patirtis, kurioms neprilygsta nė viena kita kryptis.

Domina kelionė į Arabų Emiratus? Rinkitės iš žemiausios kainos pasiūlymų:

Dubajus

Tai didžiausias JAE esantis miestas, kuriame gyvena 2,9 mln. gyventojų. Nors daugelis yra įsitikinę, kad būtent šis miestas – viena brangiausių krypčių atostogoms, tačiau apsilankymas šiame mieste vis dar kainuoja mažiau negu Singapūre, Londone ar Niujorke. Įdomu tai, kad keliautojai šiais metais Dubajų pripažino kaip vienu saugiausių miestų pasaulyje.

Kodėl verta rinktis Dubajų? Nesuklysime teigdami, kad tai – kosmopolitiškas miestas, kurį tikrai verta aplankyti nors vieną kartą gyvenime. Šis miestas įdomus dėl savo architektūros, siūlomų paslaugų ir pramogų, kultūrinio paveldo. Būtent Dubajus yra ta kryptis, kuri traukia ne tik turistus ar kultūros entuziastus iš viso pasaulio, bet ir verslininkus. Naujovės ir prabanga – du geriausiai Dubajų apibūdinantys žodžiai.

Inovatyvi ir išskirtinė architektūra. Būtent viešint Dubajuje Jums suteikiama proga aplankyti bei pamatyti aukščiausią pastatą pasaulyje - dangoraižį Burdž Chalifa. Tai 136 aukštų dangoraižis, matomas net už 95 kilometrų! Dangoraižio viduje įrengti prekybos centrai, biurai, viešbučiai bei butai. Tačiau Burdž Chalifa nėra vienintelis dėmesio vertas objektas.

Nepraleiskite progos pamatyti išskirtinį viešbutį Burj Al Arab (Arabijos burė). Tai vienas prestižiškiausių bei prabangiausių viešbučių pasaulyje, jis taip pat laikomas vienu žymiausiu Dubajaus simboliu ir vienu populiariausiu turistiniu objektu Dubajuje. Šis viešbutis taip pat yra ir vienas aukščiausių pasaulyje, kadangi jo aukštis siekia netgi 321 m. Viešbutį įdomu pamatyti dar ir dėl to, jog jis laikomas septyniu žvaigždučių viešbučių, nors egzistuoja tik penkių žvaigždučių sistema, taip norima parodyti viešbučio išskirtinumą, prabangą ir teikiamą paslaugų lygį. Tačiau neapsirikite manydami, kad Dubajus turtingas tik pastatų didingumu ir jų architektūra. Čia taip pat galite išvysti ir didžiausią bei aukščiausią planetoje fontaną! Tai muzikinis fontanas, esantis šalia minėto Burdž Chalifa dangoraižio. Sakoma, kad purkštukai, esantys fontane, vandenį iškelia net į 105 metrų aukštį, o patį fontaną apšviečia daugiau negu 3000 LED lempučių. Na, o jeigu mėgstate ne tik vandenį, bet ir augaliją, tiesiog privalote apsilankyti Dubajaus stebuklų sode. Tai didžiausias pasaulyje gėlynas, kuriame, kaip teigiama, auga daugiau negu 50 milijonų gėlių.

Pramogos, laukiančios Dubajuje, patenkins bet kurio keliautojo poreikius: čia gausu pramogų parkų, pavyzdžiui, Dubai Parks and Resorts”, vandens parkų, pavyzdžiui, Wild Wadi Water Park”. Be abejonės, čia nuolat organizuojami įvairūs koncertai, festivaliai, sporto  ar kitokio pobūdžio renginiai. Šis miestas taip pat gali tapti tikru svajonės išsipildymu tiems, kurie dievina apsipirkinėjimą, kadangi čia gausu įvairių parduotuvių bei prekybos centrų, taip pat vietinių turgų. Na, o jeigu Jus domina kultūrinė miesto pusė, čia Jūsų laukia daugybė muziejų pasirinkimų, pavyzdžiui, pagrindinis Dubajaus arba Ateities muziejai. 

Tačiau mes siūlome apsvarstyti naujus horizontus: galbūt būtų verta pasidomėti kitomis kryptimis, esančiomis JAE? Juk JAE gali pasiūlyti ir daugybę kitų įdomių miestų, ne tik Dubajų. Tai vietos, kurios tampa tikra alternatyva Dubajui, siūlančios nepaprasto grožio vaizdus bei prabangos jausmą ir modernią architektūrą. 

Šardža

Tai miestas, puikiai tinkantis tiems, kurie nori pajusti bei susipažinti su JAE esančia prabanga ir šalies kultūra, tačiau norintiems išvengti didesnio šurmulio bei besimėgaujantiems ramybe. Galite būti užtikrinti, jog pasirinkę atostogas Šardžoje, grįšite su begale prisiminimų bei kultūriškai praturtėje. Čia Jūsų laukia įdomūs muziejai, stulbinančio grožio mečetės, įspūdingi vietiniais turgūs, romantiškiems pasivaikščiojimams kviečiančios krantinės bei kultūrinį paveldą puoselėjantys pastatai. Šardža – miestas, kuriame kiekvienas ras tai, kas patiktų jam: nuo nuostabiausių paplūdimių iki gausaus ir išskirtinio kultūrinio paveldo.

Būtent Šardžoje turėsite progą iš arčiau susipažinti su įvairia, įdomia bei tarpusavyje skirtinga šalies kultūra ir jos kraštovaizdžiais. Šardžoje gyvenantys žmonės bei ją aplankę turistai, dažnai šį miestą vadina „sluoksniuotu”, kadangi čia galima išvysti skirtingą JAE istoriją vienoje vietoje: nuo senovinių archeologinių vietų, esančių dykumoje, iki prabanga tviskančių pastatų miesto viduje. Šis miestas puikiai pateisins visus Jūsų lūkesčius ir tuo atveju, jeigu svajojate išvysti pačius gražiausius JAE paplūdimius, tokius, kaip Al Khan ar Al Mamzar. Čia galėsite mėgautis maudynėmis, saulės voniomis bei įvairiomis vandens pramogomis.

Šardžoje Jūsų taip pat laukia 22 įspūdingi muziejai, kuriuose vaizduojama islamo istorija, civilizacijos pradžia. Nepraleiskite progos aplankyti Šardžos islamo civilizacijos muziejų, kuriame atskleidžiamas įspūdingas islamo augimas, taip gaudami progą geriau pažinti šalies ir miesto kultūrą. Muziejuje taip pat saugoma 5000 išskirtinių ir itin retų artefaktų. Čia galėsite išvysti ir senuosius Korano leidimus, įvarius mečečių modelius, senovinius ginklus, keramikos dirbinius, drabužius bei įvairius mechanizuotų prietaisų modelius, pavyzdžiui, senovinius malūnus. Na, o tuo atveju, jeigu Jus domintų kitokio pobūdžio muziejai, čia taip pat galite apsilankyti aviacijos muziejuje, Šardžos klasikinių automobilių muziejuje, Jūrų muziejuje, Kaligrafijos muziejuje, Gamtos ir botanikos muziejuje bei Astronomijos centre.

Stulbinančio grožio architektūra yra dar viena priežastis, kodėl nusprendus vykti į JAE, reikėtų apsvarstyti galimybę keliauti būtent į Šardžą. Ši vieta garsėja savo nuostabia architektūra. Nepraleiskite progos aplankyti Al Noor mečetės, kuri buvo pastatyta 2005 metais, remiantis garsiąja Mėlynąją mečete, esančia Turkijoje. Pastatą puošia 34 kaskadiniai kupolai. Taip pat mečetę patogu aplankyti, kadangi ji nuo miesto centro nutolusi vos 3 km. Jeigu nuspręsite savo laiką ir dėmesį skirti mečečių aplankymui, taip pat nepraleiskite progos išvysti ir įspūdingos Karaliaus Faisalo mečetės. Dėl savo nepaprastumo bei išskirtinumo, ši mečetė yra garsi visame pasaulyje, jos viduje taip pat įkurtas Tarptautinis islamo universitetas. Šios mečetės – ne tik gražios, jas aplankydami turite progą iš arčiau pažvelgti į miesto kultūrinį paveldą.

Būtinai skirkite laiko apsipirkimui tradicinėse turgavietėse! Čia Jūsų laukia platus prekių asortimentas - nuo prieskonių iki papuošalų ar įvairios tekstilės. Centriniame turguje taip pat galite įsigyti įvairių maisto produktų bei paragauti vietinio maisto, kadangi Šardža – maistą mylinčių keliautojų rojus. Mieste gausus maisto įstaigų pasirinkimas, kuriose tiekiamas tradicinis Emyratų virtuvės maistas bei tradiciniai šalies patiekalai. 

Domina kelionė į Arabų Emiratus? Rinkitės iš žemiausios kainos pasiūlymų:

Abu Dabis

Abu Dabis yra JAE sostinė. Šis miestas tiesiog tviska prabanga, pažengusia kultūra bei modernia architektūra. Čia taip pat gausu vadinamųjų įstorinių lobių, kurių dėka galite nusikelti į senus laikus. Tad jeigu Jus žavi istorija bei architektūra, Jums tiesiog privaloma aplankyti šį miestą. Na, o jeigu mėgstate nuotykius arba norite patirti įvairiapusišką kelionės patirtį, miestas Jums gali pasiūlyti įvairius pramogų parkus ir kitokio tipo laisvalaikio užsiėmimus, pavyzdžiui, nardymą vandenyne.

Jeigu Jums svarbi kultūrinė patirtis kelionės metu, nesuklysite pasirinkdami Abu Dabį. 

Čia Jūsų laukia begalė kvapą gniaužiančių objektų. Visų pirma, tai Didžioji šeicho Zaido mečetė, traukianti lankytojus iš viso pasaulio. Tai yra viena didžiausių bei prabangiausių pasaulyje musulmonų mečečių. Aplankę šią mečetę, ją įvardija kaip tikrą architektūrinį šedevrą. Didžioji šeicho Zado mečetė puošta baltu marmuru bei turi įspūdingą kupolą, kuris yra vienas didžiausių visame pasaulyje. Vienu metu šioje mečetėje gali tilpti netgi 40 tūkstančių maldininkų, todėl galima tik įsivaizduoti, kokio dydžio šis lankytinas objektas.

Turistus Abu Dabyje taip pat traukte traukia daugiau kaip 10 metų statytas muziejus - Abu Dabio Luvras. Šiame muziejuje galite išvysti apytiksliai 300 meno kūrinių, kuriuos sukūrė menininkai, žinomi visame pasaulyje, pavyzdžiui: Leonardo Da Vinčis, Vincentas van Gogas ir kiti. Muziejuje taip pat įrengtos ir kitokio pobūdžio ekspozicijų salės. 

Na, o jeigu Jus traukia kitokio pobūdžio pramogos bei patirtys, tuomet nepraleiskite progos aplankyti Abu Dabyje esančio pramogų parko „Ferrari World Abu Dhabi”. Šis pramogų parkas yra ne tik vienintelis pramogų parkas visame pasaulyje, pavadintas Ferrari vardu, tačiau ir didžiausias pagal plotą! Ir jeigu kada nors svajojote išbandyti greičiausią atrakcioną pasaulyje, tą padaryti galėsite būtent čia: „Ferrari World Abu Dhabi” parke veikia greičiausias pasaulyje atrakcionas „Formula Rossa”, kuris pasiekia net 239 km/val. greitį.

Sudomino šios kryptis? O galbūt nusprendėte, kad norite leistis į kelionę, bet nesate užtikrinti, kokią kryptį pasirinkti? O galbūt iškilo kitokių klausimų?

Nedvejokite ir susiekite su mumis, mes pasirengę Jums padėti bei suteikti informaciją visais rūpimais klausimais:

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOK ir INSTAGRAM!