dirbame 24/7
1
Naudingi patarimai 👌

Albanija: populiarėjanti kryptis vasaros atostogoms

Albanija, ilgą laiką buvusi uždara šalis, pastaraisiais metais pakilo tarsi feniksas iš pelenų ir tapo sparčiai populiarėjančia atostogų kryptimi. Viena gražiausių Balkanų pusiasalio valstybių laikoma Albanija turistus vilioja pasakiškais paplūdimiais, akį kerinčia gamta, įspūdingais kalnais, turtingu istoriniu palikimu alsuojančiais miestais bei itin svetingais vietiniais gyventojais.

Kodėl verta aplankyti Albaniją?

Nuostabūs paplūdimiai

Albaniją juosia daugiau nei 400 kilometrų jūros pakrantės su nuostabiais balto smėlio ir laukiniais paplūdimiais. Viešėdami Albanijoje rasite tiek ramių poilsio kampelių laikui su šeima, tiek gyvybingų kurortų su įvairiausiomis vandens pramogomis.

Didingi kalnai

Albanijos kalnai yra užburiantys ir atimantys žadą, o į juos užkopus atsiveria pasakiški vaizdai į žaliuojančius klonius ir spindinčius ežerus. 

Senovės miestai

Albanija gali didžiuotis ilga ir turtinga istorija. Šioje šalyje stūkso daugybė senovių griuvėsių, architektūrinių paminklų, pilių, o vieni populiariausių istorinių objektų yra Apolonija ir Butrintas. Šie miestai mena turtingą Albanijos istoriją ir suteikia galimybę susipažinti su senovės civilizacijomis.

Svetingi vietiniai gyventojai

Albanai yra svetingi ir draugiški žmonės. Jie visada pasiruošę padėti turistams ir supažindinti juos su savo šalies kultūra.

Prieinamos kainos

Albanija vis dar laikoma gana nebrangia atostogų kryptimi. Čia galima rasti pigių viešbučių, restoranų ir pramogų. Skaičiuojama, jog vidutiniškai atostogų metu per dieną šioje šalyje žmogus išleidžia 65 eur.

Ką veikti Albanijoje?

Mėgautis paplūdimiais

Degintis saulėje, maudytis jūroje, išbandyti įvairias vandens pramogas. Vieni populiariausių Albanijos paplūdimių yra Dhermi ir Gjipe paplūdimiai, tačiau, jei norite privatumo ir ramybės, bėkite į laukinius paplūdimius.

Keliauti po kalnus ir nacionalinius parkus

Albanija stebina pritrenkiančio grožio gamta! Tad, jei mėgstate aktyviai leisti laiką, žygiuokite pėsčiomis, važinėkitės dviračiais, kopkite į kalnus ir grožėkitės nuostabiais vaizdais. Geriausius žygių maršrutus Albanijoje galite rasti čia: https://www.alltrails.com/albania

Susipažinkite su Albanijos istorija

Albanijoje gausu aplankyti vertų istorinių senovės miestų – Butrintas, Beratas, Škoderis, Girokasteris.

Skanaukite Albanijos virtuvės patiekalus

Albanija keliautojus džiugina ne tik akiai nuostabiais vaizdais, bet ir gardžiu maistu. Tad, lankydamiesi šioje šalyje nepraleiskite progos išbandyti tradicinių albaniškų patiekalų, tokių kaip Fëgesë, Tavë Kosi, Byrek, Patëllxhanët mbushur bei Trilece. Na, o jei viešėsite pajūrio kurortuose, turėsite puikią progą paskanauti šviežių jūros gėrybių patiekalų.

Ką reikia žinoti vykstant į Albaniją?

  • Valiuta. Albanijos valiuta yra lekas (ALL). 1 EUR lygu 104 ALL.
  • Kalba. Oficiali Albanijos kalba yra albanų. Nors anglų kalba nėra plačiai paplitusi, tačiau didžiuosiuose miestuose ir turistinėse vietose gana lengvai susišnekėsite angliškai.
  • Viza. Lietuvos piliečiams, keliaujantiems į Albaniją trumpiau nei 90 dienų, viza nereikalinga.
  • Transportas. Albanijoje galima keliauti autobusais, traukiniais, taksi ir automobiliais.
    Albanijos viešojo transporto sistema yra pigi, tačiau nėra itin patikima, kadangi autobusai dažnai nesilaiko tvarkaraščio. Todėl patogiausias būdas keliauti po šią šalį yra išsinuomavus automobilį.
  • Apgyvendinimas. Albanijoje galima rasti įvairaus tipo apgyvendinimo – nuo viešbučių ir apartamentų iki svečių namų bei kempingų, todėl čia kiekvienas atras savo norus atitinkančius variantus.

Atostogos Albanijoje su AirGuru!

Albanija – puiki vieta jūsų vasaros atostogoms! Čia rasite visko, ko gali prireikti kokybiškam poilsiui: nuostabius paplūdimius, įspūdingus kalnus, senovinius miestus ir gardų maistą. Tad čiupkite vieną iš puikių AirGuru kelionių pasiūlymų jau dabar! 

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOKINSTAGRAM ir TIKTOK kanaluose!