dirbame 24/7
1
Naudingi patarimai 👌

Bodrumas: kuo ypatingas šis Turkijos kurortas?

Spinduliuojantis stilingumu, kviečiantis pasinerti į naktinį gyvenimą, mėgautis pramogomis ant bangų, leistis į skonių jūrą ar aplankyti gražiausius Turkijos kampelius - pajūrio kurortas Bodrumas atspindi Europietiškąją šios valstybės pusę. Ši kryptis puikiai tinkama tiems, kurie nori ne tik mėgautis geru oru, saulės spinduliais ir gulėjimu paplūdimiuose ar naktiniu gyvenimu, bet ir pažinti šios šalies kultūra bei istoriją iš arčiau.

Vienas iš septynių pasaulio stebuklų

Atostogos, kurias galite susiplanuoti Bodrume, gali tapti vienu didžiausių stebuklų Jūsų gyvenime. Na, o jeigu norisi pamatyti vieną iš septynių pasaulio stebuklų, tuomet aplankykite šiame kurorte esantį Halikarnaso mauzoliejų. Šis mauzoliejus dar vadinamas meilės paminklu, tokiu pat, kaip Tadžmahalas ar Babilono sodai. Halikarnaso mauzoliejus suteiks progą iš arčiau pažinti Rytų architektūrą, kadangi žiūrint į statinį, matyti ryški jos įtaka. Tad jeigu domitės architektūra arba tiesiog žavitės istorinėmis vietomis, tai gali būti pirmasis Jūsų kelionės taškas. Be abejonės, lankytinų objektų čia tikrai rasite ne vieną, nepamirškite aplankyti ir Bodrumo pilies, povandeninės archeologijos muziejaus, Bodrumo teatro ir kitų, ne ką mažiau įspūdingų vietų.

Vandens pramogos

Bodrumą renkasi daugybė vandens pramogų entuziastų, kadangi šis kurortas tikrai turi ką pasiūlyti. Egėjo jūra, skalaujanti nuostabius paplūdimius, leis ne tik mėgautis paprastomis maudynėmis dienos metu, tačiau suteiks progą išbandyti ir kitokias, nekasdienes vandens pramogas: iš arčiau susipažinkite su povandeniniu pasauliu ir išbandykite nardymą, pavėjui skriekite vandens motociklais ar skroskite bangas banglentėmis. O jeigu Jūsų svajonė – sujungti dangų ir vandenį, tuomet išbandykite kaitavimą, kuris Bodrume yra itin populiarus.

Linksmybės iki paryčių

Skaistūs saulės spinduliai leis mėgautis vandens pramogomis visą dieną arba ramiai ilsėtis mėgaujantis šiluma paplūdimiuose. Na, o tiems, kurie išsiilgę naktinio gyvenimo, Bodrume atsivers begalė pasirinkimų, čia rasite daugybę barų, kavinių, naktinių klubų, kuriuose rengiami įvairūs pasirodymai: groja DJ, koncertuoja gyvo garso grupės, vyksta kitokio pobūdžio renginiai. Ne veltui sakoma, kad šis kurortas – nesibaigiančių istorijų miestas, o jo grožis – tiesiog užburiantis. Galbūt būtent čia sudalyvausite geriausiame vakarėlyje savo gyvenime arba patirsite kitokių, kvapą gniaužiančių nuotykių?

Stilingiausias Turkijos kurortas

Budrumas dar yra vadinamas stilingiausiu Turkijos kurortu – ir ne veltui, tam pagrindą suteikia ir šio kurorto europietiškumas. Mieste Jus pasitiks ne tik smėlėti ar akmenimis grįsti paplūdimiai, kvapą gniaužiantys peizažai, bet ir įspūdingo dydžio prekybos centrai, aukšti pastatai, įvairūs restoranai ir barai, stulbinanti ir vietomis moderni architektūra.  Prieplaukoje taip pat galėsite pasigrožėti prabangiomis jachtomis. Garantuojame, kad ir kur eisite ir ką veiksite, tikrai jausite europietišką dvasią. Tad Bodrume galėsite mėgautis ne tik gamta ar senovine architektūra, bet ir pažinti stilingą, moderniąją, europietišką Turkijos pusę.

Skonių jūra

Turkų virtuvė pasižymi ypatingais skoniais ir aromatais. Patiekaluose čia naudojama daugybė prieskonių, tačiau visi jie tarpusavyje sukuria nepriekaištingą harmoniją ir gali nukelti jus į skonių rojų. Rekomenduojame išbandyti vietinius, tradicinius patiekalus, taip pat išmėginti jūros gėrybes – juk tikra nuodėmė viešint tokiame kurorte neparagauti šviežiai sugautos žuvies. Na, o mėgstantiems saldumynus, desertui siūlome rinktis tradicinį turkišką skanėstą – baklavą: garantuojame, kad norėsite pakartoti.

Aukšto lygio aptarnavimas

Kaip ir visuose Turkijos kurortuose, čia Jūsų taip pat nenuvils aptarnavimas. Jeigu norite, kad visų atostogų metu Jus lydėtų gera nuotaika ir praeivių bei aptarnaujančio personalo šypsenos, o paslaugumu spinduliuotų visi aplink esantys žmonės – tuomet Bodrumas yra kaip tik ta vieta, kurioje Jums reikėtų apsilankyti. Kalbant apie puikų aptarnavimą, jo tikėtis galite ir nusprendę pasilepinti įvairiomis procedūromis, apsilankyti SPA – Turkiškos pirtys garsėja visame pasaulyje, o jomis geriausia mėgautis jų gimtinėje.

Atostogų vieta, tinkanti visiems

Bodrumas nepaliks abejingų ne tik jaunų porų (sakoma, kad tai viena geriausių krypčių įsimylėjėlių porelių atostogoms), bet ir šeimų su vaikais ar draugų grupelių, ieškančių kur siautulingai praleisti atostogas. Šaltasis laikotarpis čia prasideda lapkriti ir baigiasi balandį, o vasaros laikotarpis Bodrume prasideda nuo gegužės ir baigiasi tik spalio pabaigoje, tad šią kryptį atostogoms galite rinktis praktiškai visus metus. Kartu su AirGuru komanda planuokite kitas atostogas jau dabar, o iškilus klausimams, kreipkitės:

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOKINSTAGRAM ir TIKTOK kanaluose!