dirbame 24/7
1
Naudingi patarimai 👌

Atostogos Italijoje: kurį miestą pasirinkti?

Italija – tai šalis, kurioje kiekvienas miestas ir miestelis slepia savo unikalumą. Neatsitiktinai šis kraštas kasmet sutraukia milijonus keliautojų iš viso pasaulio, siūlydamas visą aibę patirčių – nuo istorijos lobynų, kerinčių gamtos kampelių iki pasakiško maisto bei niekur kitur neaptinkamos itališkos atmosferos.

Neabejojame, jog atostogos Italijoje – visuomet geras pasirinkimas! O kad būtų paprasčiau išsirinkti tobulą kelionės kryptį, AirGuru komanda su jumis dalinasi populiariausiais Italijos kurortais.

Populiariausi miestai ir kurortai Italijoje

Amalfio pakrantė

Pietų Italijoje plytinti Amalfio pakrantė laikoma viena gražiausių vietų visoje Italijoje. Apsilankiusiųjų akis čia džiugina ant stačių skardžių sukabinti žavūs miesteliai su spalvingais namukais, vingiuoti keliai, ryškios citrinų giraitės bei mėlyna it dangus jūra. Ne nuostabu, jog ši vieta prieš beveik 30 metų buvo įrašyta į UNESCO paveldo sąrašą. Lankantis šioje pakrantėje rekomenduojama nepraleisti Pozitano, Amalfio, Sorento bei Ravelo miestelių bei Kaprio salos.

Sicilija

Sicilija – didžiausia Viduržemio jūros sala, kuri stebina savo kontrastais – nuo vulkaninės kilmės kraštovaizdžio iki žaliuojančios augmenijos, nuo gausybės istorinių lobių iki modernių viešbučių ir restoranų. Etnos ugnikalnis, Palermas, Sirakūzai, Taormina – tai tik kelios vietos, kurias privalote aplankyti šioje įspūdingo grožio saloje.

Roma

Roma yra tikrų tikriausias muziejus po atviru dangumi. Italijos sostinė turistus iš viso pasaulio vilioja tūkstantmečius menančia istorija bei kultūra, architektūriniais lobiais, miesto viduryje įsikūrusia mažiausia valstybe pasaulyje – Vatikanu bei nepaprasta, tik šiam miestui priklausančia atmosfera. Viešėdami Romoje nepraleiskite progos aplankyti Panteono, Šv. Petro bazilikos, Romos Koliziejaus bei Trevi fontano.

Venecija

Unikaliausio Italijos miesto titulą galima atiduoti Venecijai! Šis ant vandens stovintis miestas garsėja savo kanalais, siauromis gatvelėmis, spalvotais nameliais, gondolomis, meno kūriniais ir visur sklandančia romantiška atmosfera.

Nors Venecija nuostabi šiltuoju metų laiku, tačiau šį miestą ypatingai verta aplankyti vasario mėnesį, kai čia vyksta žymusis Venecijos karnavalas. Jo metu visas miestas prisipildo teatrališkų šou, gausybės renginių ir kitų pramogų, kurios kiekvienam keliautojui paliks neišdildomus įspūdžius.

Milanas

Mados, dizaino ir kultūros sostine tituluojamas Milanas traukia ne tik didžiausius mados gerbėjus, bet ir mokslo bei kultūros puoselėtojus. Be aibės aukštosios mados parduotuvių šiame mieste taip pat rasite Leonardo da Vinči mokslo ir technologijų muziejų bei tikrus architektūros šedevrus – Duomo di Milano katedrą, Vittorio Emanuele II galeriją, Taikos arką, Centrinę Milano stotį bei daugelį kitų.

Na, o jei norite pabėgti iš miesto ir svajojate apie gamtos prieglobstį ir jaukius miestelius, vos už dviejų valandų kelio nuo Milano jūsų lauks vienas didžiausių ežerų Italijoje – Komo ežeras. Mėlynai raibuliuojantį ežerą supa jaukūs miesteliai su spalvotais nameliais bei nuostabūs kalnų masyvai.

Florencija

Florencija – Italijos kultūros epicentras ir vienas seniausių miestų visame pasaulyje, garsėjantis ne tik išskirtine architektūra, bet ir gausiu meno paveldu. Ir tai neturėtų nė kiek stebinti, kadangi Toskanos sostinėje gimė Dantė, gyveno ir kūrė Petrarka, Leonardas da Vinčis, Mikelandželas bei daugybė kitų garsių menininkų ir kūrėjų. 

Florencija taip pat neretai pavadinama Italijos gastronomijos gimtine. Tiesa, įdomu, jog šiame mieste populiaru net tik makaronai, picos ir risotto, bet ir steikai.

Riminis

Italijos pajūryje įsikūręs Riminis žavi saulėtais paplūdimiais, nuostabia itališka atmosfera bei kultūrine įvairove. Miestas siūlo daugybę įvairiausių pramogų turistams – nuo pasivaikščiojimo istorinėmis, antikinėmis gatvelėmis iki modernių klubų bei restoranų. Šis Adrijos jūros perlas gali tapti puikia atostogų kryptimi visiems – tiek istorijos mylėtojams, tiek vakarėlių mėgėjams.

Atostogos Italijoje su AirGuru!

Nesvarbu ar esate meno ir istorijos gerbėjas, ar ieškote jaukaus gamtos kampelio, ar norite pailsėti pasakiškuose paplūdimiuose, Italija pasirengusi išpildyti visus jūsų norus. Tad nieko nelaukiame, perkame skrydžių bilietus į Italiją ir susimojuojame oro uoste!  👋

O jei turite klausimų apie keliones į Italiją arba kitą jūsų išsvajotą kryptį, susisiekite su šauniąja AirGuru komanda:

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOKINSTAGRAM ir TIKTOK kanaluose!

Kada geriausia keliauti į Italiją?

Kelionę į Italiją galima planuoti ištisus metus.

Pavasaris - idealus metas, nes šalyje nėra labai karšta ir sužaliuoja gamta bei žydi gėlės. Tai yra puikus metas apžiūrėti lankytinus objektus.

Vasara yra pats turizmo sezono įkarštis, tad Italijos turistų daugiau ir kainos yra aukštesnės. Tačiau vasara yra puikus metas aplankyti paplūdimius.

Ruduo - dar vienas idealus metas kelionei į Italiją, pavyzdžiui, rugsėjį ir spalį. Tuo metu turistų mažiau, o oras yra pakankamai šiltas.

Žiema - šiuo metų laiku turistų dar mažiau, o lankytinų objektų darbo laikas yra sutrumpintas. Tai yra populiarus metas slidinėjimo kelionei.