Jeigu keliaujate už Europos Sąjungos ribų, greičiausia jau pasvarstėte, kaip naudositės internetu savo išmaniuosiuose įrenginiuose. Naršymo įkainiai dažnai yra brangūs, o viešas WiFi tinklas – nesaugus ir nepatikimas. Norint išvengti didelių mokesčių už naršymo paslaugas, svarbu susipažinti su pigesnėmis ir patogesnėmis interneto tiekimo alternatyvomis keliaujant. Pristatome pagrindinius pasirinkimus, kurie padės sutaupyti keliaujant ir naršant Egipte.
Didelis mobiliojo ryšio tiekėjų pasirinkimas reiškia, kad turite rinktis tuos, kurių funkcionalumai labiausiai atitinka jūsų poreikius, ir yra lengviausiai derinami prie jūsų kelionės pobūdžio bei įpročių. Fizinę SIM kortelę greičiausiai žino kiekvienas, tai - fizinė kortelė, kurią talpiname savo mobiliuosiuose telefonuose. Jas išduoda mobilaus ryšio tiekėjai taip suteikdami mobilųjį internetą, telefono numerį ir kitas paslaugas.
eSIM kortelės technologija yra gerokai naujesnė, tačiau veikimo principas beveik toks pat – tai jūsų išmaniajame telefone integruota technologija, kuri atlieka svarbiausias SIM kortelės funkcijas. Pagrindinis skirtumas yra vienas - nereikia fiziškai keisti plastikinės kortelės, mat visi pokyčiai įvyksta telefono nustatymuose, o tam, kad pakeistumėte tiekėją užsienyje, užteks paspausti keletą mygtukų.
Daugiau apie eSIM privalumus keliautojams galite sužinoti: eSIM – geriausias interneto sprendimas keliautojams
Na, o trečiasis pasirinkimas - tarptinklinis ryšys, (angl. roaming). Jo pagalba mobiliaisiais duomenimis užsienyje naudositės nepakeitę savo įprasto tiekėjo. Ši paslauga turi iš anksto nustatytus įkainius, priklausomai nuo šalies į kurią keliaujate, ir priklauso nuo kitų jūsų įprastai naudojamos telekomunikacijų bendrovės sąlygų.
Žinodami skirtumus tarp eSIM ir SIM kortelės bei kas yra tarptinklinis ryšys, galite įvertinti jų teigiamus ir neigiamus aspektus, ir tokiu būdu pasirinkti tinkamiausią tiekėją.
Jei naudosite roaming paslaugą, SIM kortelės keisti nereikės, tačiau įkainiai dažnai yra žymiai didesni nei vietinių svečios šalies tiekėjų. Jei vis dėlto pasirinksite šį variantą, nepamirškite, kad net ir su esamu tiekėju mobilaus ryšio paslaugos planą reikės užsisakyti atskirai, priklausomai nuo šalies, kurioje esate.
Renkantis vietinę SIM kortelę, reikėtų iš anksto paieškoti informacijos apie tiekėjus Egipte – jei pirksite pirmą pasitaikiusį variantą, galite gerokai permokėti arba likti apgauti. Turistų dažnai perkamos vietinės SIM kortelės yra puikus būdas tiekėjams pasipelnyti – jei nežinote vietinių kainų, galite sumokėti dvigubai ar net trigubai. SIM korteles dažnai parduoda oro uostuose, tačiau apgalvokite, kada atvyksite į šalį ir ar parduotuvės dirbs. Be to, lieka tikimybė, kad jos bus išpirktos, kyla rizika pamesti savo nuolatinę SIM kortelę ar prarasti savo telefono kontaktus. Paskutinė detalė, kurią verta apsvarstyti, tai kortelės aktyvavimas – vietinės SIM kortelės dažnai aktyvuojamos SMS žinute ar skambučiais vietine kalba, tad po ranka verta turėti vertėją.
Šie du variantai turi nemažai rizikų, tad jei norisi rinktis patogiausią bei patikimiausią būdą mobiliesiems duomenims gauti, rekomenduojame rinktis eSIM kortelę:
Naujas lietuviškos kibernetinio saugumo bendrovės „Nord Security“ produktas „Saily“ neseniai pasirodė rinkoje – tai mobilioji programėlė, kuri leidžia įsigyti aukščiausios kokybės mobiliųjų duomenų paketą kelionėms daugiau nei 150-yje valstybių eSIM funkcijos pagalba. Už žemą kainą galėsite įsigyti reikiamą mobilaus duomenų kiekio planą ir, įdiegus programėlę, naudotis ja reikiamoje šalyje.
Maža to, skiriasi ne tik kaina – daugelis vietinių tiekėjų suteikia tik labai ribotą pasirinkimą duomenų kiekiui – nuo 500MB iki 2GB. Tuo tarpu „Saily“ siūlo rinktis 1GB, 3GB, 5GB ir 10GB planus Egipte. Todėl tiek kainos, tiek duomenų kiekio atžvilgiu rinktis eSIM kortelę yra patogiau ir pigiau.
ESIM tiekėjų rinkoje taip pat yra nemažai, ir dažnu atveju kainos yra labai panašios, tad kaip pasirinkti tinkamiausią? Yra keletas funkcijų, kurios gali lemti jūsų pasirinkimą: eSIM kortelės mobiliąją programėlę turėtų būti lengva įdiegti, o įdiegus - naudotis, o galimybė papildyti turimų duomenų kiekį turėtų būti aktuali daug naršantiems. Taip pat verta prisiminti, kad keliaujant gali kilti įvairių nesklandumų, tad greitas ir bet kada pasiekiamas klientų aptarnavimas yra didelis privalumas.
Nors eSIM technologija dažniau sutinkama tapo 2019-aisiais, vis daugiau įrenginių ją pradėjo taikyti tik neseniai. Dauguma dabartinių mobiliųjų telefonų šią funkciją jau turi, tačiau jei nesate įsitikinę, visuomet savo modelio tinkamumą galite patikrinti Google paieškoje arba telefono instrukcijoje.
Svarbu išskirti, kad nors ši funkcija visiškai priklauso nuo gamintojo ir netgi pagaminimo šalies, dauguma Android telefonų palaiko eSIM, tokie kaip Google Pixel telefonai, ar Samsung Galaxy serijos išmanieji (nuo S20 modelio). O kalbant apie Apple OS, šią funkciją rasite nuo pat iPhone XR modelio.
Viena geriausių investicijų kelionėje yra „Saily“ eSIM kortelė. Išsirinkus ir įsigijus tinkamą planą ir duomenų kiekį, atsisiųskite aplikaciją ir aktyvuokite pasirinktą planą – taip galėsite naršyti bet kurioje pasirinktoje šalyje.
Saily privalumai:
Dar vienas dažnai girdimas rinkos žaidėjas yra „Airalo“ – dar 2019 metais įsikūrusi įmonė, teikianti eSIM paslaugas keliautojams. Įmonės siūlomi eSIM planai veikia daugiau nei 200 šalių ir jų teritorijų ir tinka tiek trumpalaikėms kelionėms, ir ilgesniems vizitams užsienyje. Taigi, žemiau palyginsime lietuviško startuolio „Saily“ ir „Airalo“ funkcijas.
Pagrindiniai skirtumai:
Tiek „Saily“, tiek „Airalo“ siūlo labai panašias funkcijas, tačiau „Saily“ lenkia konkurentą žemesne kaina ir lanksčiais mobiliųjų duomenų planais. Na, o dažnai keliaujantiems yra dar vienas privalumas – vieną kartą įdiegus „Saily“ eSIM, galėsite ja ir toliau naudotis kitose šalyse (iš naujo aktyvuoti eSIM nereikės).