dirbame 24/7
1
Naudingi patarimai 👌

Būtiniausi daiktai keliaujant: ko geriau nepamiršti?

Ką dėtis į lagaminą? Ar susidėjau visus reikalingus daiktus? Ar nieko nepamiršau? Tai klausimai, kurie kamuoja kone kiekvieną besikraunantį kelioninį lagaminą. Jei ir jūs dešimtą kartą tikrinate savo lagamino turinį, AirGuru komanda dalinasi būtiniausių daiktų keliaujant sąrašu. Patikrinkite, ar nieko nepamiršote!

1. Pasas arba asmens tapatybės kortelė

Atrodo akivaizdu, jog keliaujant po užsienio šalis su savimi būtina turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę. Visgi, žinome ne vieną istoriją, kai į oro uostą atvykę keliautojai neranda asmens dokumento, į Turkiją ar kitą ne Europos sąjungos šalį vykstantys poilsiautojai neturi paso arba jų dokumentų galiojimo laikas yra pasibaigęs. Todėl prieš vykdami į kitą valstybę pasidomėkite, kokie dokumentai joje galioja – ar tinkama asmens tapatybės kortelė, ar jums prireiks paso. Taip pat įsitikinkite ar jūsų asmens dokumentų galiojimo laikas nepasibaigęs. Atkreipkite dėmesį, jog kai kuriose užsienio šalyje reikalaujama, jog dokumentai galiotų dar tris arba net šešis mėnesius grįžus iš kelionės.

2. Kelionės bilietai, rezervacijų patvirtinimai ir kiti dokumentai

Kalbant apie kelionių bilietus ir kitus dokumentus, paprastai egzistuoja dviejų tipų žmonės – tie, kurie viską spausdina bei tie, kurie svarbius dokumentus laiko išmaniuosiuose įrenginiuose. Tikrai neskatiname visko spausdinti, tačiau, jei priklausote antrajai kategorijai, visus kelionei būtinus dokumentus rekomenduojame sau atsisiųsti vienu elektroniniu laišku arba viską sukelti į vieną „Google“ disko aplanką.

3. Telefono pakrovėjas ir nešiojama baterija

Ko gero sutiksite, jog šiandien daugelis be telefono jaučiasi kaip be rankų. O ypač kelionių metu, kai norisi fiksuoti visas akimirkas, reikia surasti nežinomą kelią ar išsikviesti taksi. Tiesa, jei jūsų telefonas greitai išsikrauna, kartu su telefono pakrovėju pasiimkite ir nešiojamą bateriją.

4. Tinkama apranga

Klausimas, kuris kamuoja ne vieną besiruošiantį į kelionę – kokius drabužius dėtis į lagaminą? Visų pirma, pasidomėkite, ką pranašauja orų prognozės. Antra, apgalvokite, kokiomis veiklomis užsiimsite. Jei planuojate ilgai žingsniuoti po miestą arba laiką leisti  gamtoje, pasiimkite patogius laisvalaikio drabužius. Jei ketinate, aplankyti prašmatnų restoraną arba klubą, į lagaminą įsidėkite puošnesnį vakarinį derinį.

Taip pat nepamirškite miego drabužių, pakankamai apatinių ir kojinių. Žinoma, neperkraukite savo lagaminų, jei planuojate vykti į ilgesnę kelionę, drabužius galėsite išsiskalbti kelionės metu.

 5. Patogi avalynė

Pūslės ant kojų, atsiradusios dėl nepatogios, ilgam vaikščiojimui nepritaikytos avalynės, yra sugadinusios ne vieną kelionę. Jei norite išvengti šio nemalonumo, kelionei rinkitės patogius ir patikimu sportinius batelius.

6. Vienkartinis lietpaltis

Jei vykstate į šalį, kurioje lietus dažnas palydovas, į lagaminą įsidėkite bent vieną vienkartinį lietpaltį. Šis daiktas neužims daug vietos, tačiau gali tapti tikru išsigelbėjimu užklupus lietui.

7. Grynieji pinigai

Nors Lietuvoje vis dažniau atsiskaitome banko kortelėmis, o apie grynuosius pinigus kai kurie iš mūsų net pamiršta, tačiau taip tikrai nėra kiekvienoje šalyje. Pasaulyje vis dar gausu vietų, kuriose pagrindinis atsiskaitymo būdas – grynieji pinigai. Todėl, prieš vykdami į kelionę, pasidomėkite, kokia valiuta šalyje yra naudojama, kaip ten vyksta atsiskaitymai ar nėra taikomi papildomi mokesčiai atsiskaitant banko kortelėmis.

8. Vaistai

Galvos, dantų, sąnarių ar kiti skausmai atostogų neturi, todėl gali užklupti mus ir poilsiaujant. Dėl šios priežastie savo kelionių vaistinėlėje visuomet turėkite vaistų nuo skausmo, peršalimo, virškinimo sutrikimų, o taip pat pleistrų bei kremo nuo nudegimo saulėje. 

9. Higienos priemonės

Jei planuojate apsistoti viešbutyje, paprastai ten rasite dušo želę, šampūną bei kondicionierių plaukams. Jei nuomojatės butą arba ketinate apsistoti hostelyje, šių higienos priemonių juose gali ir nebūti. Tad, jei abejojate, ar nakvynės vietoje rasite reikiamas higienos priemones, į lagaminą arba kuprinę įsidėkite mėginukų arba namuose naudojamas priemones supilkite į mažus, kelionėms skirtus indelius.

10. Apsauga nuo saulės

Nesvarbu ar vykstate į saulėtus kraštus ar vėsesnio klimato šalį, pasirūpinkite apsauga nuo saulės – kremu su SPF, kepure nuo saulės bei tamsintais akiniais. Kelionių metu paprastai daugiau laiko praleidžiame lauke, todėl net apniukusią dieną galite nudegti odą.

11. Pramogos lėktuve

Kad skrendant netektų nuobodžiauti, veiklomis lėktuve pasirūpinkite dar prieš kelionę. Dažniausiai skrydžiuose laiką būsite priversti leisti be interneto, todėl mėgstamą muziką, filmus, serialus arba elektronines knygas į išmaniuosius įrenginius parsisiųskite dar namuose. Šio darbo rekomenduojame nepasilikti paskutinei minutei, kadangi ne visuose oro uostuose pavyks rasti greitą Wi-Fi ryšį.

Ieškote naujos atostogų krypties? AirGuru pasirengę jums padėti!

Turite daugiau klausimų susijusių su kelionėmis? O galbūt ieškote atostogų krypties? Mūsų kelionių profesionalų komanda pasirengusi jums padėti!

Jei turite klausimų apie keliones, susisiekite su mumis:

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOK ir INSTAGRAM!